Araç Bakımında Yaz Lastiklerinin Önemi

oto lastiğiYaz günlerinin iyiden iyiye kendini göstermesi ile beraber daha fazla güvenlik için yaz lastiklerine geçme zamanı geldi. Yaz lastiği ya da kış lastiği… Mevsimine göre araç lastik seçimi; araç performansını ve lastik ömrünü arttırır ve kasko kapsamındaki güvenceleri desteklemede etken rol oynar.

Yaz lastiği ve kış lastiklerinin yapısı farklıdır. Bu sebeple; yaz sıcağına uygun olmayan kış lastiğiniz kullanmanız halinde; daha fazla yakıt harcar, benzinde tasarruf sağlayamazssınız.

Yaz lastikleri sadece tasarruf sağlamakla kalmaz, düzensiz yıpranmaya karşı daha büyük direnç göstererek araç bakımı için kolaylık sağlar.

Yaz dönemlerinde uzun yolculuklar beraberinde çeşitli riskleri de barındırıyor.Yaz sıcağına dayanıklı, performans güçlendirici yaz lastikleri trafikte lastik kaynakları hasarların yaşanmasına da engel olur ve olası kazalara karşı sizi korur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Lastiklerin direksiyon tepkimesi ile orantılı olması ve ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verebilmesi için lastiklerin kaliteli ve ömrünü tamamlamış olması ile beraber, doğru basınçta olması sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için olmazsa olmazdır.

Hangi mevsimin lastiğini alacak olursa olalaım; hangi lastikleri seçmemiz gerektiği sorusundan önce, aracınızın hangi boyutlardaki lastikler ile uyumlu olduğu hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.

Yaz Lastiklerinin Avantajları

Daha Az Yuvarlanma Direnci ve Daha Ekonomik Yakıt Tüketimi

Yuvarlanma direnci daha düşük olan yaz lastikleri sürüş stiline, yol koşullarına benzer şartlara bağlı %3 oranlarında daha fazla tasarrufu gerçekleştirerek daha yüksek çevresel performanslara olanak verdiğini saptanmıştır.

Uzun Ömürlü Yolculuk

Yaz lastikleri, özellikle sıcak havalarda düzensiz yıpranmaya karşı daha büyük direnç gösterecektir; böylece lastiğinizin kullanımı ömrü uzar. Ömrü uzayan lastikler sayesinde paranızın değerinin daha iyi karşılık bulmasını sağlamış olursunuz.

Düşük Oranda Çevresel Etken

Yaz lastikleri sayesinde çevreye vermiş olduğunuz zararda düşük düzeyde olur. Bunun sebebi ise; daha düşük yuvarlanma ile karbonmonoksit gazı oranı salınmasıdır.

Daha Sessiz Sürüş

Yaz lastikleri daha sessiz ve yumuşak bir performans göstereceğinden üstün bir konfor sağlar. 

Aracınızı ve Bütçenizi Kasko ile Güvenceye Alın

Hem cebinizi korumak hem de araç güvenliğiniz sağlamak için önce araç kaskonuzu yaptırın, sonra da yaz lastikleri için araştırmalara başlayın. En iyi fiyat garantisiyle kasko yaptırmak içinse hemen kasko hesaplama ile veya 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayarak teklif kolayca teklif alın. 

Benzer İçerikler

2017’nin En Çok Satan 10 Otomobil Modeli Otomotiv Distribütörleri Derneği , 2017’nin ilk 9 ayında en fazla satan otomobil modellerinin listesini açıkladı. Açıklanan...verilere göre 2017’de şu ana kadar en fazla satan model Fiat Egea olurken, Egea’yı Renault modelleri Megane ve Clio takip etti....İşte 2017’nin en çok satan otomobil modelleri ve satış adetleri. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

İşte 2017’de En...Çok Satan Modeller

Üretiminde %70 oranında yerli olduğu belirtilen Fiat Egea, 2017’de toplamda 29.951 adet satılarak, en çok...satan modeller arasında ilk sırada yer aldı. Renault’un artık klasik modelleri arasında yer alan Megane 28.001, Clio ise 24.812 adet...sattı. Bu modelleri sırası ile Volkswagen Passat, Toyota Corolla, Volkswagen Polo, Ford Focus, Hyundai İ20, Honda Civic ve Opel Astra...takip etti.

Otomobil Satışları Geçen Yıla Oranla Düşüş...Gösterdi

Yılın ilk 9 ayında toplam otomobil satışı ise geçen yıla oranla %2.6 oranında azalarak 476.621 oldu. Satışlar...Eylül ayında ise ilk 9 ayın aksine 53.423 satışla bir önceki yılın aynı dönemine göre %4.06 oranında artış...gösterdi.

Aracınızın Kasko Sigortasını Yaptırmayı Unutmayın

Ciddi maddi sorumlulukları göze alarak sahibi olduğunuz...aracınızın başına gelebilecek risklere karşı,
kasko sigortası ile güvence...sağlamayı unutmayın. Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider kurumu Sigortam.net’ten online olarak ya da 444 24 00...numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kasko teklifi alın,...ihtiyacınız olan poliçeye en uygun fiyatlarla, anında sahip olun.