Araç Bakımında Yaz Lastiklerinin Önemi

oto lastiğiYaz günlerinin iyiden iyiye kendini göstermesi ile beraber daha fazla güvenlik için yaz lastiklerine geçme zamanı geldi. Yaz lastiği ya da kış lastiği… Mevsimine göre araç lastik seçimi; araç performansını ve lastik ömrünü arttırır ve kasko kapsamındaki güvenceleri desteklemede etken rol oynar.

Yaz lastiği ve kış lastiklerinin yapısı farklıdır. Bu sebeple; yaz sıcağına uygun olmayan kış lastiğiniz kullanmanız halinde; daha fazla yakıt harcar, benzinde tasarruf sağlayamazssınız.

Yaz lastikleri sadece tasarruf sağlamakla kalmaz, düzensiz yıpranmaya karşı daha büyük direnç göstererek araç bakımı için kolaylık sağlar.

Yaz dönemlerinde uzun yolculuklar beraberinde çeşitli riskleri de barındırıyor.Yaz sıcağına dayanıklı, performans güçlendirici yaz lastikleri trafikte lastik kaynakları hasarların yaşanmasına da engel olur ve olası kazalara karşı sizi korur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Lastiklerin direksiyon tepkimesi ile orantılı olması ve ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verebilmesi için lastiklerin kaliteli ve ömrünü tamamlamış olması ile beraber, doğru basınçta olması sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için olmazsa olmazdır.

Hangi mevsimin lastiğini alacak olursa olalaım; hangi lastikleri seçmemiz gerektiği sorusundan önce, aracınızın hangi boyutlardaki lastikler ile uyumlu olduğu hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.

Yaz Lastiklerinin Avantajları

Daha Az Yuvarlanma Direnci ve Daha Ekonomik Yakıt Tüketimi

Yuvarlanma direnci daha düşük olan yaz lastikleri sürüş stiline, yol koşullarına benzer şartlara bağlı %3 oranlarında daha fazla tasarrufu gerçekleştirerek daha yüksek çevresel performanslara olanak verdiğini saptanmıştır.

Uzun Ömürlü Yolculuk

Yaz lastikleri, özellikle sıcak havalarda düzensiz yıpranmaya karşı daha büyük direnç gösterecektir; böylece lastiğinizin kullanımı ömrü uzar. Ömrü uzayan lastikler sayesinde paranızın değerinin daha iyi karşılık bulmasını sağlamış olursunuz.

Düşük Oranda Çevresel Etken

Yaz lastikleri sayesinde çevreye vermiş olduğunuz zararda düşük düzeyde olur. Bunun sebebi ise; daha düşük yuvarlanma ile karbonmonoksit gazı oranı salınmasıdır.

Daha Sessiz Sürüş

Yaz lastikleri daha sessiz ve yumuşak bir performans göstereceğinden üstün bir konfor sağlar. 

Aracınızı ve Bütçenizi Kasko ile Güvenceye Alın

Hem cebinizi korumak hem de araç güvenliğiniz sağlamak için önce araç kaskonuzu yaptırın, sonra da yaz lastikleri için araştırmalara başlayın. En iyi fiyat garantisiyle kasko yaptırmak içinse hemen kasko hesaplama ile veya 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayarak teklif kolayca teklif alın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL