Yaz Yolculuklarına Kasko Güvencesi

Yaklaşan keyifli yaz günlerinde kötü sürprizlere karşı size küçük bir uyarımız var: Kasko yaptırmadan tatile çıkmayın!

Yazın gelmesi, okulların kapanması ve bayram tatilinin 9 gün olacağının açıklanması ile birlikte tatil ve yolculuk hazırlıkları başladı. Tatil alışverişleri tamamlandı, yola çıkmadan önce araç bakımı yapıldı. Peki uzun ve keyifli bir yolculuğa çıkmadan önce güvenliğiniz için önlem aldınız mı?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hızla çoğalan araç sayısı ile beraber tatil zamanlarında yolların daha kalabalık olması, tatil sabırsızlığıyla kontrolsüz hız yapılması gibi pek çok etken tatil yolculuğunu risklerle dolu hale getiriyor. Trafik kazalarında yaşanan maddi ve manevi kayıplar ise her yıl artıyor. Bu kayıpları en aza indirmenin en ekonomik yolu ise kaskove trafik sigortası yaptırarak yola çıkmak. 

Yollardaki Tehlikenin Ne kadar Farkındasınız?

Sigortanın öneminin ve gerekliliğinin en çok anlaşıldığı zamanlar ne yazık ki hasar gördüğümüz dönemlerdir. Çoğu kez olumsuz bir durum karşısında araç sigortamızı yaptırmadığımız için pişmanlık duyuyoruz.

Her yıl trafik kazalarında yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların oranlarını değerlendirdiğimizde, kasko sigortasından yoksun olmanın ne gibi sorunlara yol açtığını net bir şekilde görebiliriz.

Henüz 2016 yılının ilk çeyreğinde kaza sayısı 122 bin 584’ü buldu ve bu kazaların büyük bir kısmı maddi hasarlı kazalardı. Kazalarda en önemli etken ise sürücü hatası.

51.216’sının sürücü, 212’sinin araç kaynaklı olduğu bu kazalara en çok neden olan sebepleri sıralayacak olursak;

  • Araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak,
  • Kavşak, geçiş önceliğine uymamak,
  • Arkadan çarpma

gibi kusurlar ilk sıralarda yer alıyor.

Yani her ne kadar kurallara uyup, dikkatli araç kullanmaya özen gösterseniz dahi, aracınızın hasar görme ihtimali oldukça yüksek.

 

Her 3 Kasko Poliçesi Sahibinden 1’i Hasar Ödemesi Alıyor

TÜİK verilerine göre trafikte aktif olan araç sayısı 20 milyonu aşmış durumda.

Trafiğe çıkan araçlar içerisindeki kaskolu araç sayısına bakıldığında ise; ülkemizde kasko sigortasına daha fazla önem verilmesi gerektiği görülebilir. İstatistiklere göre ise poliçe dönemi boyunca kasko yaptıran her 3 araç sahibinden 1’i hasar ödemesi alıyor. 

Yani poliçe sahibi her 3 kişiden birisi, hasar nedeni ile uğradıkları zararı, kasko sigortaları sayesinde karşılayabildi. Kaskosuz araçlarla kaza yapanlar ise hasarlarını kendileri karşılamak zorunda kaldı. .

Hasar anında güvencesiz olan 3’te ikinin içinde olmamak için; yolculuk öncesi yaptıracağınız kasko sigortası ile başınıza gelebilecek kötü sürprizlere engel olabilir, riskleri en aza indirgeyebilirsiniz.

 

Siz Kaskonuzu Yaptırın, Gerisini Sigortam.net’e Bırakın

Günümüzde sigorta şirketleri farklı ürünlerle araç sahiplerinin en uygun fiyata kasko sigortası yaptırabilmesi için pek çok olanak sağlıyor. Bu durum her ne kadar çeşitlilik sunsa da, kasko kapsamı ve teminatları konusunda yeterince bilgisi olmayan kişiler için doğru araç sigortasına ulaşmak zorlaşıyor. Doğru poliçeyi alamamış kişiler ise hasar durumunda zorda kalabiliyor. Oysa ki kasko sigortası, doğru seçimler yapıldığında, olası kazalarda araç sahibinin zararını sıfırlayacak, belli risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların finansal olarak güvence altına alınmasını sağlayacak bir hizmettir. Sigortam.net bu hizmete herkesin en pratik ve ekonomik yoldan ulaşabilmesi için çalışıyor. Tatile kendi aracıyla çıkacakları ise kasko sigortası satın aldıktan sonra da yalnız bırakmıyor, herhangi bir hasar durumunda 7 gün 24 saat müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor.

 

Sigortam.net 7 Gün 24 Saat Yanınızda

Uzun yol seyahatlerinde meydana gelen arıza veya kazalarda, hızlı bir yol yardımı almanın önemi çok büyük. Özellikle de şehir merkezine uzak bölgelerde böyle bir talihsizlikle karşılaşmak büyük problemlerin başlangıcı olabiliyor. Araç sahipleri için kasko sigortasının varlığı ise bu gibi durumlarda hayati bir öneme sahip. Siz de 3 milyonun üzerindeki mutlu müşteri gibi kaskonuzu Sigortam.net’ten yaptırın, olası bir arıza veya kaza anında her nerede olursanız olun tek bir telefonla Sigortam.net’in uzman danışmanlarına ulaşın, yol yardımının ulaşmasından, çekici hizmetine, ikame araç temine kadarki tüm işlemleriniz kolayca halolsun. Unutmayın, Sigortam.net 7 gün 24 saat yanınızda. Bi’alo deyin, halledelim! 

 

Poliçenizi En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

En pratik ve en ekonomik sigorta hizmetlerini ayağınıza getiren Sigortam.net ile kasko ve trafik sigortanıza en iyi fiyat garantisi olanaklarıyla sahip olun, tatil yolculuğunu şansa bırakmayın. Dilerseniz online olarak kasko teklifi alarak, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak hemen sigorta poliçenizi yaptırabilirsiniz. Keyifli, güvenli yolculuklar ve iyi tatiller dileriz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL