Araba Yaz Bakımı | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabaların Yaz Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta!

Araba bakımı araçların uzun ömürlü olması ve güvenli yolculuklar için büyük önem taşır. Araçların rutin bakımlarının yaptırılması önemsenmeli, bozulan ya da yıpranan parçalar mutlaka değiştirilmelidir.

Yapılması gerekenlerin önemsenmemesinin sebep olduğu kazalar günümüzde ne yazık ki çok fazladır. Bu nedenle “bana bir şey olmaz” düşüncesinden uzaklaşmanız gerekir. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde risklerle karşılaşma olasılığı yüksek olacaktır.

Ruhunuzu, bedeninizi, kıyafetlerinizi vs. hayatınızın birçok alanında yaza kendinizi hazırlarken aracınızı da bu değişime hazırlamalısınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kışın zorluğundan yorgun ve bitkin çıktığınızı ve arabanızın da bu yorgunları yaşadığını unutmayın. Vereceğimiz önerileri uygularsanız en değer verdiğiniz malınızdan biri olan arabanızı ve kendi güvenliğinizi tehlikeye atmamış olursunuz. Bunun için en temel gereklilik kasko sigortası yaptırmaktır. Kasko aracınıza gelen hasarları teminat altına alır.

Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yapın en uygun araç kasko fiyatlarına kolayca ulaşın.

 

Arabanız Yaza Hazır mı?

Lastikler

Mutlaka yaz lastiklerinizi kullanın. Lastikler yol güvenliğinde önem taşıyan birincil ekipmanlardandır. Yaz lastikleri; sıcağa dayanıklıdır, yumuşaktır ve düşük yuvarlanma direncine sahip olduğu için rahat bir yolculuk sağlar. Detaylı bilgi için “Araç Bakımında Yaz Lastiklerinin Önemi” yazımızı okuyun.

Klima

Klima bakımının yapılmaması yaz sıcağında yapılan yolculuklarda araç içindekileri fazlasıyla rahatsız eder. Sürücünün dikkatini dağıtır ve rahatsız bir ortama neden olur.

Soğutma Sistemi

Aracınızın motorunuzun yaz sıcağında hararet yapabilir. Bunu önlemek için 2 yılda bir boşaltılıp, yıkatılarak tekrar doldurulması gerekir.

Motor yağı

Motor yağı mutlaka kontrol edilmelidir. Yağ azalmışsa ilave edilmelidir. Motor yağının ve yağ filtesinin de belli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Motor yağının değişimiyle ilgili “Motor Yağı Değişimi Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Filtreler

Hava ve yakıt filtrelerinin araç kullanma kılavuzundaki sürelere bağlı olarak mutlaka değiştirilmesi gerekir. Hava filtresi değişiminin ihmali aracınızın motorunun zarar görmesine neden olur.

Cam Silecekleri

Sileceklerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Sileceklerin düzgün çalışması görüşünüz açısından önemlidir. Ayrıca yanınızda cam silecek sıvısını da bulundurmanız gerekir.

Fren

Fren sisteminin kontrolü de hayati önem taşır. Her 10 bin kilometrede bir fren bakımının yapılması gerekir. Fren hidroliğinin de düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

Yolculuklarınızı rahat hale getirin. Kaskonuzu 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 yaptırabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak?

Herkesin merakla beklediği yerli otomobil ile ilgili yeni gelişmeler. Yerli otomobil ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak? İşte tüm sorularınızın yanıtları.

Devamını Oku

Axa Sigorta Kasko Sigortası

“Sigortacılık yeniden tanımlanıyor” sloganı ile çalışan Axa Sigorta tüm sigorta branşlarında hizmet veriyor.

Devamını Oku

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko

  Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar   1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka okuyun.   1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar   A)Araç Bedeli   Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.   B) Eksik/Aşkın Sigorta   Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da […]

Devamını Oku