Yazın Araç Bakımı İçin Öneriler

Araç bakımı iyi yapılmayan araç, yaz sıcağı ve tozu ile birleşince  özellikle uzun saatler alan yolculukları büyük ölçüde etkileyecek, seyahat keyfini bozacaktır.

Geçen kışın aracınızı epey yorduğunu düşünce sıkıntı daha da artabilir. 

Huzurlu ve konforlu bir yolculuk için öncelikle araç periyodik bakımını yaptırmalısınız, elbette periyodik araç bakımının önemi de keyifli yolculuklar için önemli ancak yeterli değil.

Kasko sigortanız kapsamında yer alan anlaşmalı araç servisleri ile birlikte size de büyük sorumluluklar düşüyor. En iyi araç bakımı planlama kılavuzu, aracınızda yer araç araç kataloğudur. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kataloğu okumanız ve imalatçının önerilerine ve servis takvimine uymanız yükünüzü büyük ölçüde azaltacaktır.

Araç Bakımındaki Önemli Parçalar
 

Klima

Normal koşullarda klimanız çalışsa da sistem sıcak havada çalışmayabilir, bu sebeple anlaşmalı araç servisinize kontrol ettirebilirsiniz

Soğutma Sistemi

Yaz seyahatlerinde en çok rastlanabilecek sorunlardan biri motor hararetidir. Soğut sistemi 2 yılda bir boşaltılarak tekrar doldurulmalı.

Yağ

Motor yağı ve filtresini belirtilen sürelerde değiştirmelisiniz. Değişim tarihi tarihiniz tatile çıkmanıza çok yakın bir tarih ise seyahat öncesinde bakımını yapınız.

Motor  Gücü

Araç motorunuzun bozuk rölanti ve avans ayarı, düşük güç gişi sürüş problemleri varsa bu ayarları iyi bir servis yardımı ile yaptırınız.

Tekerlek ve Lastikler 

Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka lastik bakımını yaptırın. Yedek lastiğinizin kontrolünü yapmayı unutmayın. Lastik basınçlarınızı ayda bir kontrol ettirin.

Güvenli bir yolculuğu teminat altına alan kasko sigortası olduğu gibi keyifli ve sorunsuz bir yolculuğun da teminatı araç bakımıdır. Kasko sigortanızı da araç bakımını da ertelemeyin, yazın tadını doyasıya yaşayın.

Dilerseniz Sigortam.net ile dilerseniz 7/24 destek sunan 444 24 00 numaralı destek hattımız yardımıyla araç kasko değerlerini öğrenin, en iyi anlaşmalı servislerden destek alma fırsatını kaçırmayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL