Yeni Başlayanlar İçin En İyi Araba Kullanma Önerileri

Trafiğe çıkacak deneyimsiz sürücüler için özellikle büyükşehirlerde araç kullanımı çoğu zaman kabus haline dönüşebiliyor.

Ancak araç kullanmaya yeni başlayan sürücüler, dikkat edecekleri birkaç nokta ile söz konusu alışma sürecini sıkıntısız bir şekilde atlatmayı başarabilir.

İşte trafiğe yeni çıkacak deneyimsiz sürücüler için en iyi sürüş önerileri.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

 

Stres Yönetimi

Yeni araç kullanmaya başlayan sürücüler için en önemli kuralların başında stres yönetimi gelmektedir. Kaza yapma korkusuyla birlikte gelen, panik ve aşırı stres, trafikte doğru ve hızlı kararlar alınmasını engelleyerek, acemi sürücüler adına önemli problemlerin kaynağı olabiliyor. Bu nedenle stres yönetimi sürücüler için ilk aşamada çok önemlidir.

Konsantrasyon

Sadece yeni sürücüler için değil, sürücülerin geneli için büyük önem taşıyan sürüş sırasında konsantrasyonuzu bozacak aktivitelerden mutlaka uzak durun. Sürüş sırasında telefonla konuşmak, fotoğraf çekmek ya da sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasına neden olacak aşırı seste müzik dinlemek, diğer sürücülerle diyaloğa girmek gibi davranışlardan kaçının.

Trafik Kuralları

Resmi kurumlarca belirlenmiş trafik kurallarının büyük kısmının dünya üzerinde evrensel nitelikte olduğunu, yıllardır edinilen tecrübeler ve yaşanan olaylarlarla birlikte oluşan bir birikim sayesinde ortaya çıktığını unutmayın. Trafikteki her kuralın, sizi onlarca farklı kaza riskine karşı korumak üzere uygulandığını aklınızın bir köşesinde bulundurun. Trafik kurallarına uymak, sadece ilk araç kullanmaya başladığınız dönemlerde değil, hayatınız boyunca trafikteki güvenliğinizi sağlayacak en önemli unsurlarında başında gelecektir.

Gece Sürüşüne Dikkat

Deneyimsiz sürücüler için trafikte en zorlu sürüşlerinden birisi de gece sürüşüdür. Tecrübesiz sürücüler dışında, deneyimli sürücüler için de daha fazla kaza riskinin olduğu gece sürüşünde deneyiminizin iyice artmasına kadar uzun süreli araç kullanımından kaçınmanız doğru bir karar olacaktır.

Aracınızı Tanıyın

Sürücüler için sürüş deneyimi kadar bir diğer önemli unsur da kullanılan aracın en iyi şekilde tanınmasıdır. Bu nedenle aracın yakıt seviye kontrolü, doğru lastik basıncı ve lastik kontrolleri, araç temizliği gibi konular sorunsuz bir araç kullanımının ilk kuralları arasında yer almaktadır.

Mutlaka Kasko Sigortanızı Yaptırın

Her ne kadar trafikte kurallara ve doğru sürüş tekniğine uygun davranılsa da, maalesef kimi zaman ufak çaplı kazalarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle aracınızı korumak, bütçenizin sarsırlmasını engellemek ve daha birçok farklı avantajdan yararlanmak için aracınıza mutlaka kasko sigortası yaptırmalısınız.

Kendiniz ve aracınız için en avantajlı kasko sigortası için Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanaklarından yararlanmaya hemen başlayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL