Yeni Başlayanlar İçin En İyi Araba Kullanma Önerileri

Trafiğe çıkacak deneyimsiz sürücüler için özellikle büyükşehirlerde araç kullanımı çoğu zaman kabus haline dönüşebiliyor.

Ancak araç kullanmaya yeni başlayan sürücüler, dikkat edecekleri birkaç nokta ile söz konusu alışma sürecini sıkıntısız bir şekilde atlatmayı başarabilir.

İşte trafiğe yeni çıkacak deneyimsiz sürücüler için en iyi sürüş önerileri.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

 

Stres Yönetimi

Yeni araç kullanmaya başlayan sürücüler için en önemli kuralların başında stres yönetimi gelmektedir. Kaza yapma korkusuyla birlikte gelen, panik ve aşırı stres, trafikte doğru ve hızlı kararlar alınmasını engelleyerek, acemi sürücüler adına önemli problemlerin kaynağı olabiliyor. Bu nedenle stres yönetimi sürücüler için ilk aşamada çok önemlidir.

Konsantrasyon

Sadece yeni sürücüler için değil, sürücülerin geneli için büyük önem taşıyan sürüş sırasında konsantrasyonuzu bozacak aktivitelerden mutlaka uzak durun. Sürüş sırasında telefonla konuşmak, fotoğraf çekmek ya da sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasına neden olacak aşırı seste müzik dinlemek, diğer sürücülerle diyaloğa girmek gibi davranışlardan kaçının.

Trafik Kuralları

Resmi kurumlarca belirlenmiş trafik kurallarının büyük kısmının dünya üzerinde evrensel nitelikte olduğunu, yıllardır edinilen tecrübeler ve yaşanan olaylarlarla birlikte oluşan bir birikim sayesinde ortaya çıktığını unutmayın. Trafikteki her kuralın, sizi onlarca farklı kaza riskine karşı korumak üzere uygulandığını aklınızın bir köşesinde bulundurun. Trafik kurallarına uymak, sadece ilk araç kullanmaya başladığınız dönemlerde değil, hayatınız boyunca trafikteki güvenliğinizi sağlayacak en önemli unsurlarında başında gelecektir.

Gece Sürüşüne Dikkat

Deneyimsiz sürücüler için trafikte en zorlu sürüşlerinden birisi de gece sürüşüdür. Tecrübesiz sürücüler dışında, deneyimli sürücüler için de daha fazla kaza riskinin olduğu gece sürüşünde deneyiminizin iyice artmasına kadar uzun süreli araç kullanımından kaçınmanız doğru bir karar olacaktır.

Aracınızı Tanıyın

Sürücüler için sürüş deneyimi kadar bir diğer önemli unsur da kullanılan aracın en iyi şekilde tanınmasıdır. Bu nedenle aracın yakıt seviye kontrolü, doğru lastik basıncı ve lastik kontrolleri, araç temizliği gibi konular sorunsuz bir araç kullanımının ilk kuralları arasında yer almaktadır.

Mutlaka Kasko Sigortanızı Yaptırın

Her ne kadar trafikte kurallara ve doğru sürüş tekniğine uygun davranılsa da, maalesef kimi zaman ufak çaplı kazalarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle aracınızı korumak, bütçenizin sarsırlmasını engellemek ve daha birçok farklı avantajdan yararlanmak için aracınıza mutlaka kasko sigortası yaptırmalısınız.

Kendiniz ve aracınız için en avantajlı kasko sigortası için Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanaklarından yararlanmaya hemen başlayın.

Benzer İçerikler

Bmw Kasko Sigorta Sorgulama
BMW’niz için en uygun kasko sigortası...Sigortam.net’te. Bmw kasko sigorta sorgulama yaparak size en uygun kasko sigortasını seçin.
Otomobilde Doğru Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Hem trafikteki diğer sürücülerin hem de kendimizin güvenli sürüş gerçekleştirmesinde araç...aksamlarının önemi büyük. Özellikle sürücüleri zorlayan kötü hava koşullarında aracın...tüm aksamlarının temiz ve doğru ayarda olması gerekiyor.

Aksi takdirde...görüş açısı çok daha darlaşır, sürücülerin hakimiyet sağlaması giderek zor bir hal...alır. Görüş açısını etkileyen aksamların başında araç...farları geliyor. 

Her araçta bulunan, gece araba kullanımı için güvenli bir ortam sağlayan farların...yolculuğu tehlikeye düşürmemesi için temiz ve belli bir ayarda tutulması gerekiyor. Doğru şekilde kullanılan...farların kullanımI, çok daha uzun ömürlü oluyor. 

[widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Peki, farın doğru ayarda...olduğu nasıl anlaşılır?

Doğru bir farın her 10 cm de bir 1 cm aşağıya düşmesi, toprağa değmesi gerekir. Bu ayarı...yapmakta zorlanıyorsanız, far ayarlama cihazını kullanabilirsiniz. Böylece daha profeyonel bir ayar...gerçekleştirebilirsiniz. Far ayarını kullansanız da test etmeye çalışın ve farların doğru açıda ve parlaklıkta olup olmadığına dikkat...edin. 

Araçtan beklenen performansın alınmasında otomobil bakımının önemi...büyüktür. Sararıp kirlenen araba farları ve aracın diğer aksamları performans kaybına neden olur, bu...yüzden belli aralıklarla temizliğinin yapılması gerekir. Ne yazık ki bu temizliğin yapılmasının bir maliyeti ve elbette...zahmeti vardır ama far temizliği kendi kendimize de yapabileceğimiz bir işlemdir.

Sararmış Farlar Nasıl...Temizlenir?

Far temizliği için yapılacak ilk şey; far çevresini maskeleme bandı ile...kaplamaktır. Bu işlemi yaparken açıkta boyalı bir bölge kalmamasına dikkat gösteriyoruz. Aksi halde aracın boyalı...kısımları zarar görebilir.

Farımızın sararmış bölümüne uygun bir zampara keserek camın yüzeyini...zımpalıyoruz. Bu noktada zımparayı hafif ıslak tutmakta fayda var. Zımparalamaya devam ettikçe yüzeydeki tortu yok...olacaktır ama zımparayı hafif dokunuşlarla yapmalıyız. Zımparalamaya camın yüzeyi pürüzsüzlük kazanana...kadar devam edebilir, far yüzeyini dikkatlice silip kurulayabilirsiniz.

Zımparalama ve temizleme işleminde sonra pasta...işlemine geçebilirsiniz. Pastalama aşamasını uygulamak zorunda değilsiniz. Çünkü; pastalama genellikle camın...yüzeyini iyice temizlemek için kullanılıyor.

Yaptığınız far temizliğinin üzerinden geçmek için...cilalamaya geçebilirsiniz. Burada cila türü çok önemlidir, muhakkak plastik cila kullanmalısınız. Cilayı...temizlediğiniz yüzeyin üzerine sünger yardımıyla yedirebilir, camınızın hedeflediğiniz görüntüsüne...ulaşana kadar cilalamaya devam edebilirsiniz.

Araç temizliği ve bakımının tam olmasına rağmen...beklenmedik kazalar aracınıza zarar verebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve önlem almak için...yapılabilecek en doğru şey kasko sigortası yaptırmaktır.

Kontrolünüz...dışında gerçekleşebilecek her durumda yanınızda olacak bir güvence arıyorsanız Sigortam.net'e gelin, en...uygun kasko fiyatlarıyla sigortalanın. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta...Destek Hattımızı arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL