Yeni Ehliyetler Çipli Olacak | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

Ehliyet yasası olarak bilinen düzenlemenin bazı maddeleri, torba teklifin içerisine dahil edildi. Meclis tatile girmeden düzenlemeler yasalaşmış olacak.
 
Uluslararası sürücü belgesi olma özelliği taşıyan ehliyetler çipli olacak. 2014 yılı Ocak ayı sonunda tamamlanması öngörülen çalışmadan sonra yabancılar ehliyetlerini Türkiye’de değiştirebilecekler. Mevcut yasaya göre yabancılar, Türkiye’de ehliyetlerini 1 yıl süre ile kullanabiliyorlar ve süre dolduğunda ehliyetlerini Türkiye’de değiştiremiyorlar.
 

Ehliyet Sınavı Değişecek

 
Yasa ile birlikte ehliyet sınavı da değişecek. Daha önce ayrı oturumlarda yapılan motor sınavı, ilkyardım sınavı ve trafik sınavı artık tek oturumda gerçekleştirilecek.  Ehliyet sınavlarının bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi üzerine çalışılıyor. Böylece sınavların okunması kolaylaşacak ve ehliyet sonuçları kısa sürede açıklanabilecek. Bu da ehliyet alma sürecini hızlandıracak, formaliyeti azaltacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortası yaptırarak trafiğe güvenle çıkın, yaşayacağınız en ufak hasarda bile sigorta şirketiniz yanınızda olsun, hasarınızı karşılasın. Ayrıca yeni kasko sistemi kapsamında araç kasko değer kaybı yaşamayın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajı ile en ucuz kaskoyu seçin. www.sigortam.net ve ya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta hizmetleri hakkında bilgi alın, Sigortam.net avantajlarından yararlanın.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

7 Adımda Kişisel Yıllık Bütçe Planınızı Hazırlayın

Doğru bir bütçe planıyla tasarrufa gidebilir, birikim yapabilirsiniz. Başarılı bir bütçe planının püf noktaları, Sigortam.net’te!

Devamını Oku

Uzun Yol Dönüşü Araba Bakımı

Aracınızla tatile çıkarken yaptığınız bakımları tatil dönüşü de uygulamanız aracınızın ömrünü uzattığı gibi güvenliğinizi de sağlar.

Devamını Oku

Araba Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Araba sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmayın, ceza almayın. Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın uygun fiyatlarla araba sigortanıza kolayca ulaşın.

Devamını Oku