Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

Ehliyet yasası olarak bilinen düzenlemenin bazı maddeleri, torba teklifin içerisine dahil edildi. Meclis tatile girmeden düzenlemeler yasalaşmış olacak.
 
Uluslararası sürücü belgesi olma özelliği taşıyan ehliyetler çipli olacak. 2014 yılı Ocak ayı sonunda tamamlanması öngörülen çalışmadan sonra yabancılar ehliyetlerini Türkiye’de değiştirebilecekler. Mevcut yasaya göre yabancılar, Türkiye’de ehliyetlerini 1 yıl süre ile kullanabiliyorlar ve süre dolduğunda ehliyetlerini Türkiye’de değiştiremiyorlar.
 

Ehliyet Sınavı Değişecek

 
Yasa ile birlikte ehliyet sınavı da değişecek. Daha önce ayrı oturumlarda yapılan motor sınavı, ilkyardım sınavı ve trafik sınavı artık tek oturumda gerçekleştirilecek.  Ehliyet sınavlarının bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi üzerine çalışılıyor. Böylece sınavların okunması kolaylaşacak ve ehliyet sonuçları kısa sürede açıklanabilecek. Bu da ehliyet alma sürecini hızlandıracak, formaliyeti azaltacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortası yaptırarak trafiğe güvenle çıkın, yaşayacağınız en ufak hasarda bile sigorta şirketiniz yanınızda olsun, hasarınızı karşılasın. Ayrıca yeni kasko sistemi kapsamında araç kasko değer kaybı yaşamayın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajı ile en ucuz kaskoyu seçin. www.sigortam.net ve ya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta hizmetleri hakkında bilgi alın, Sigortam.net avantajlarından yararlanın.
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL