444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

03 Haziran 2013
Ehliyet yasası olarak bilinen düzenlemenin bazı maddeleri, torba teklifin içerisine dahil edildi. Meclis tatile girmeden düzenlemeler yasalaşmış olacak.
 
Uluslararası sürücü belgesi olma özelliği taşıyan ehliyetler çipli olacak. 2014 yılı Ocak ayı sonunda tamamlanması öngörülen çalışmadan sonra yabancılar ehliyetlerini Türkiye’de değiştirebilecekler. Mevcut yasaya göre yabancılar, Türkiye’de ehliyetlerini 1 yıl süre ile kullanabiliyorlar ve süre dolduğunda ehliyetlerini Türkiye’de değiştiremiyorlar.
 

Ehliyet Sınavı Değişecek

 
Yasa ile birlikte ehliyet sınavı da değişecek. Daha önce ayrı oturumlarda yapılan motor sınavı, ilkyardım sınavı ve trafik sınavı artık tek oturumda gerçekleştirilecek.  Ehliyet sınavlarının bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi üzerine çalışılıyor. Böylece sınavların okunması kolaylaşacak ve ehliyet sonuçları kısa sürede açıklanabilecek. Bu da ehliyet alma sürecini hızlandıracak, formaliyeti azaltacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Kasko sigortası yaptırarak trafiğe güvenle çıkın, yaşayacağınız en ufak hasarda bile sigorta şirketiniz yanınızda olsun, hasarınızı karşılasın. Ayrıca yeni kasko sistemi kapsamında araç kasko değer kaybı yaşamayın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajı ile en ucuz kaskoyu seçin. www.sigortam.net ve ya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta hizmetleri hakkında bilgi alın, Sigortam.net avantajlarından yararlanın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Ehliyet ve Plakada Çip Dönemi Başlıyor

05 Mart 2013 Salı
Riskli sürücünün sigorta primi artacak. Kırmızı ışıkta geçen, alkollü araç kullanan, aşırı hız yapan, emniyet kemeri takmayan sürücünün sigorta primi yükselecek. 

Ehliyet Sınavı Değişiyor

10 Nisan 2013 Çarşamba
Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Yönetmeliği için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir taslak hazırladı. Taslakta eğitim süreleri, eğitimin yapılacağı yerler ve eğitmenler ile ilgili maddeler bulunuyor.

Haziran’dan Sonra Gişelere Dikkat

27 Mayıs 2013 Pazartesi
Haziran 2013’ten sonra gişelerden yanlış geçişlere ceza geliyor. HGS üyesi olup OGS’den veya OGS üyesi olup HGS’den geçenler Haziran’dan itibaren cezalı sayılacak.