Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

Ehliyet yasası olarak bilinen düzenlemenin bazı maddeleri, torba teklifin içerisine dahil edildi. Meclis tatile girmeden düzenlemeler yasalaşmış olacak.
 
Uluslararası sürücü belgesi olma özelliği taşıyan ehliyetler çipli olacak. 2014 yılı Ocak ayı sonunda tamamlanması öngörülen çalışmadan sonra yabancılar ehliyetlerini Türkiye’de değiştirebilecekler. Mevcut yasaya göre yabancılar, Türkiye’de ehliyetlerini 1 yıl süre ile kullanabiliyorlar ve süre dolduğunda ehliyetlerini Türkiye’de değiştiremiyorlar.
 

Ehliyet Sınavı Değişecek

 
Yasa ile birlikte ehliyet sınavı da değişecek. Daha önce ayrı oturumlarda yapılan motor sınavı, ilkyardım sınavı ve trafik sınavı artık tek oturumda gerçekleştirilecek.  Ehliyet sınavlarının bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi üzerine çalışılıyor. Böylece sınavların okunması kolaylaşacak ve ehliyet sonuçları kısa sürede açıklanabilecek. Bu da ehliyet alma sürecini hızlandıracak, formaliyeti azaltacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortası yaptırarak trafiğe güvenle çıkın, yaşayacağınız en ufak hasarda bile sigorta şirketiniz yanınızda olsun, hasarınızı karşılasın. Ayrıca yeni kasko sistemi kapsamında araç kasko değer kaybı yaşamayın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajı ile en ucuz kaskoyu seçin. www.sigortam.net ve ya  444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta hizmetleri hakkında bilgi alın, Sigortam.net avantajlarından yararlanın.
 

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde...bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek...Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından...orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile...değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç...Değer Belirleme Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar...tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki...güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması...halinde eksper tarafından piyasan alınacak en az üç adet teklifin ortalaması...alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın...aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız....İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.
Hazine’ye Göre Sigorta Almadan Karşılaştırma Yapılmalı
Kasko ve trafik sigortası...primlerindeki artış için Hazine uyarıyor: 30’un üzerinde sigorta...şirketi bulunuyor, en iyi fiyat için araştırma yapılmalı.