444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Ehliyet Sınavı Uygulamaları

Kamuoyunda stajyer ehliyet olarak bilinen aday sürücü ehliyeti dönemi başladı. Yeni ehliyet sınavı sistemi ehliyet almayı zorlaştıracak uygulamaları beraberinde getiriyor.

Ehliyet Sınavı Puanlama Sistemi Değişti

Ehliyet sınav sistemindeki en önemli değişiklik puanlama sisteminde gerçekleşti. Eski sınav sistemine göre 100 puan üzerinden değerlendirilen sürücü adayı, yeterli puanı aldığı takdirde sınavı geçebiliyordu. Yeni ehliyet sınavında ise herhangi bir aşamada başarısız olan adayın sınavı sona erecek. Örneğin emniyet kemerini takmayan, aynalarını kontrol etmeyen, tabelalara riayet etmeyen adayın sınavı o aşamada bitecek ve aday başarısız sayılacak.

Ruhsat Sahibine Ehliyetsiz Sürücü Cezası

Ehliyet sınavı ile ilgili bir diğer değişiklik sınav süresi. Daha önce yaklaşık 15 dakika süren sınav, bundan sonra 30 dakika olacak. 

Geri Vites ve Park

Ehliyet sınavı uygulamalarındaki önemli yenilikler arasında geri vites ve park etme uygulaması da yer alıyor. Adaylar geri viteste araç kullanma, dur-kalk ve araç park etme gibi kriterler üzerinden değerlendirilecek. Sürücü adaylarının ayrıca emniyet önlem ve kontrolleri, emniyetli kalkış yapma, kurallara riayet, şerit izleme, direksiyon hakimiyeti, sorunsuz vites değiştirme gibi aşamalarda da başarılı olması gerekiyor.

Yeni Ehliyetler Çipli Olacak

Kasko sigortası yaptırın, trafiğe güvenle çıkın. kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak size en uygun kasko tekliflerine ulaşın, kasko hesaplama ile bütçenize en uygun kaskoyu 3 dakikada seçin, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.


Benzer İçerikler

Kasko Poliçesinde “Eksik Sigorta” Nedir? Eksik sigortalı poliçe için ne yapılması gerekir?

Kasko poliçesinde belirtilen sigorta bedelinin sigorta edilen aracın hasara uğradığı andaki değerinden düşük olması haline 'eksik sigorta' denir.

Devamını Oku

Kasko Değeri Üzerinden Mtv Hesaplama

Sürücülere maddi bir yük olan MTV tutarını (Motorlu Taşıtlar Vergisi) indirimli ödemek mümkün. Bu noktada kritik detay ise kasko değer listesi. 

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Şubat 2015

TSB, Kasko Değer Listesi Şubat 2015 listesini paylaştı. Şubat listesine eklenen araçları görün, bu araçlar için en uygun kaskoya Sigortam.net'ten ulaşın.

Devamını Oku