Yeni Kasko Sistemi Kasko Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Yeni kasko sistemi 1 Nisan 2013’ten itibaren yürürlükte. Henüz çok yeni olan sistem hakkında en çok merak edilenler kasko ürünlerinin kapsam ve fiyatları.
Yeni kasko sistemi ile gelen yeni kasko ürünleri dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko adı ile sunuluyor. Ürünler ana teminatlar ve ek teminatlardan hangilerini kapsadıklarını göre ayrılıyor.
 
Ana teminatlar olan çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık ve üçüncü kişilerce verilecek zararlar için kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko ürününde teminat altına alınıyor. Dar kasko ürününde ise bu risklerin tamamı yerine bir kısmı için teminat veriliyor.
 
Ek teminatlar genişletilmiş kasko ve tam kasko ürününde yer alıyor. Ek teminatlar arasında terör, doğal afetler, patlayıcı maddeler, araç anahtarının çalınması, kemirgen hayvanlarca verilecek zararlar gibi riskler yer alıyor. Bu risklerin tamamı için teminat almak isteyen kişi tam kasko ürününe yönlendirilecekken, risklerin bir kısmı için ek teminat almak isteyen kişiye genişletilmiş kasko ürünü sunulacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Karşılaştırma Yapılmalı

 
Yeni kasko sistemi öncesi çıkan haberler yeni sistem ile fiyatların büyük artış göstereceği yönünde olsa da ürünlere bakıldığında her ürünün kapsamına göre fiyatının da daha az veya daha fazla olabileceği görülüyor. Tüketicilerin kendilerine en uygun kasko ürünün seçmek için kasko karşılaştırma yapmaları gerekiyor. Çünkü kasko ek teminatları sigorta şirketleri arasında farklılık gösteriyor. Örneğin kemirgen hayvanların verecekleri zararlar bir sigorta şirketinin kasko ürününde koşulsuz karşılanabiliyorken bir diğeri bu seçeneği şartlı sunabiliyor, başka bir şirket ise bu seçeneği hiç sunmayabiliyor. Yani tüketici, ihtiyaçlarına uygun kasko ürünü için hem ürün kapsamları arasında hem de sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapmalı. Böylece tüketici, ihtiyacına göre geniş bir yelpazede sunulan fiyat seçeneklerini görüp bütçesine en uygun olanı seçebilir.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleritarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45 fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL