Kasko Sisteminin Getirileri

Kasko sistemi, Hazine Müsteşarlığı’nın yaptığı düzenleme ile kasko sigortası genel şartlarına göre belirleniyor. Araç kasko düzenlemesi ile ilgili yapılan iyileştirmeler, araç sahiplerinin kasko hakkında daha net fikirlere sahip olmasını sağlıyor. Kasko türleri sigorta şirketlerine göre değişmeyen kesin çizgilerle ifade ediliyor ve araç sahiplerinin kasko seçenekleri arasında tercih yapabilmesi kolaylaşıyor.

 

Kasko sistemi ile tüketici yararına yapılan bu düzenlemeler,

•Kasko poliçesinin ürün içeriğinin belirlenerek 4 ana ürün şeklinde oluşturulması,

•Hasar anında eksik sigorta uygulanmasını önlemek,

•Hasarda araç rayiç bedeli tespit edilirken, hangi kurumun değerinin referans alınacağının poliçe üzerinde belirtilmesi,

•Onarımın şirketin mi yoksa sigortalının mı istediği serviste yapılacağı ve orjinal parça veya muadil parça kullanımının poliçe üstünde belirtilmesi şeklinde yer almaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Satın alınan sigorta poliçesinin daha net anlaşılması ve diğer şirket ürünleri ile karşılaştırma yapılabilmesi için tek tip şablon belirlenmiştir. Bu sayede araç sahiplerinin farklı şirketlerin araç kasko tekliflerini değerlendirirken tek bir standart üzerinden değerlendirme yapılabilmesi sağlanmıştır. Farklı içeriğe sahip kasko poliçeleri için Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ayrımı yapılmıştır. Ürün isminin 16 punto ile poliçeye yazılması şartı getirilmiştir.

Sigortalılar, bu düzenleme ile hasar anında alacakları hizmetin türünü yeni kasko poliçelerini alırken belirleme imkanına sahip olmuşlardır. Poliçenin primleri, teminatların daraltılması ve genişlemesiyle doğru orantılı olarak artacak ya da azalacaktır. Önceki rakamlara göre yüksek bir artış gözlenmeyeceği belirtilmiştir.

Kasko sigortası genel şartlarındaki düzenlemeler, sigortalıların lehine yapılmıştır. Sigorta şirketleri genel şartların düzenlenmesinden önce uzun zaman primleri serbestçe belirlemekteydiler; yapılan düzenlemelerle doğrudan primleri artırıcı bir etki olmayacak aksine kazaya karışmayan sürücü ile özellikle sık sık kaza yapan sürücüyü ayırabilmek ve kusurlu sürücünün maliyetini kusursuz sürücüye yüklememek için, aynı araç türündeki farklı araçlardan farklı primler talep edilebilecektir.

Kasko Sistemi ile ilgili merak ettikleriniz için Kasko Yasası Hakkında Her Şey yazımızı okuyabilirsiniz.

Kasko sigortası aracınızın ve sizin güvenliğiniz için önemli bir yere sahiptir. Daha uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin. Kasko sigorta sorgulamaile ihtiyacınıza özel en uygun fiyatlı kaskoya Sigortam.net internet sitemizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL