444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Kasko Sistemi Genel Şartlarının Sağladığı Avantajlar

03 Nisan 2013
Kasko sistemi değişikliği ile beraber ürünler, şartlar, teminatlar da değişti. Yeni kasko sisteminde sigorta ürün çeşitleri, ana teminatlar ve ek teminatlara göre farklılık gösteriyor. Ana teminatlar çerçevesinde dar kasko ve kasko ürünü yer alırken, genişletilmiş kasko ile tam kasko, ek teminatları da  kapsıyor. Yeni kasko sistemi ile tüketici yararı gözetildi.

 
Yeni kasko sistemi genel şartları ile sigortalılara sağlanan belli başlı avantajları sizin için derledik:
 

Araç Rayiç Bedeli

 
Yeni kasko sistemi ile birlikte poliçeye araç bedeli yazma dönemi sona erdi. Önceki dönemlerde aracın o günkü değeri poliçe üzerine yazılıyordu. Fakat zamanla aracın gerçek değeri değişirken, poliçe üzerindeki değeri değişmediği için özellikle aracın pert olması durumunda sigortalı ve sigorta şirketi arasında sorun meydana geliyordu. Artık araç rayiç bedeli gerçek değerlere dayanılarak belirlenecek. Bunun için sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları bulunuyor. Sigorta şirketleri araç rayiç değer belirleme için TSB’nin Kasko Değer Listesi veya ikinci el araç satışı yapan sitelerde bulunan fiyatların o günkü ortalamasını dikkate alabilecek.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Anlaşmalı Servis

 
Yeni kasko sistemine göre hasar durumunda aracın nerede tamir edileceğine sigorta şirketi ve sigortalı beraber karar verecek. Bazı sigorta şirketleri anlaşmalı olmayan servislere gidilmesi durumunda hasarın ödenmeyeceğini belirtirken, bazı şirketler de anlaşmasız marka yetkili servisleri için %20 oranında ödeme yapabilecek. Servis uygulaması için seçimli veya şartlı maddeler sunan sigorta şirketleri de mevcut.
 
 

Orijinal Parça mı Muadil Parça mı?

 
Hasar  sonrası aracın değişmesi gereken parçalarının orijinal mi yoksa muadil parça mı olacağı da poliçede önceden belirlenecek. Bu konuda sigorta şirketlerinin öncelikleri orijinal parça olsa da, araç yaşına göre orijinal/seçimli/muadil uygulaması yapan şirketler de bulunuyor.
 

Yeni Kasko Teminatları

 
Yeni kasko sisteminin ana teminatları çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık ve üçüncü kişilerce verilecek zararlar olarak belirlendi. Ek teminatlar arasında yetkili olmayan kişilerce çekilme, doğal afetler, kemirgen hayvanlarca verilecek zararlar, mini hasar, araç anahtarının çalınması gibi riskler bulunuyor. Bazı sigorta şirketleri hayvanlar tarafından verilecek zararı koşulsuz karşılarken, bazı şirketler yalnızca kemirgen hayvan zararlarını karşılıyor. Ayrıca ek prim ile bakımsızlık, yağsızlık, susuzluk, donma veya mekanik/elektronik arızalar, kırılmalar, lastik zararları gibi durumlar için de teminat veren sigorta şirketleri mevcut.
 
Siz de aracınızı tüm bu risklere karşı koruma altına almak için kasko sigortası yaptırın. Kasko fiyatları için www.sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yapın veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayarak, size en uygun kasko sigortasına 3 dakikada ulaşın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Kasko ve Trafik Sigortalarında En İyi Fiyat Garantisi!

16 Haziran 2010 Çarşamba
Kaskoda En İyi Fiyat Garantisi! 3 dakika içinde kasko sigortanızı yaptırın, hem de %45'e varan fiyat avantajlarıyla!

Kasko Sigortasını Nasıl Daha Ucuza Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir kasko sigortasına sahip olabilmek için önerilerimizi dikkate almanız son derece önemlidir...

Yeni Kasko Sistemi Kasko Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

02 Nisan 2013 Salı
Yeni kasko sistemi 1 Nisan 2013’ten itibaren yürürlükte. Henüz çok yeni olan sistem hakkında en çok merak edilenler kasko ürünlerinin kapsam ve fiyatları.