Yeni Kasko Sisteminin Kolaylıkları | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Kasko Sisteminin Kolaylıkları

Yeni kasko sistemi 1 Nisan 2013’ten beri uygulanmaya başlandı ve artılarını da beraberinde getirdi. Yeni sistem sigorta fiyatlarından teminatlara pek çok şeyi değiştirdi. Yeni kasko sistemi ile sigorta ürünleri ana teminatlar ve ek teminatlar olmak üzere ayrılmakta ve farklılık göstermektedir.

Yeni kasko sisteminin uygulanmaya başlanması üzerinden zaman geçmiş olsa da hala birçok insan bu uygulamalardan habersiz. Yeni kasko sisteminin sürücüler lehine artıları neler öğrenerek, kasko sigortanızı yaptırmak için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yeni Kasko Sisteminin Kolaylıkları Neler?
 

Araç Rayiç Bedeli

Yeni kasko sistemi poliçelere araç bedeli yazılması uygulamasına son vermiş, araç rayiç bedeli ile poliçe değerinin belirlenmesini sağlamıştır.

Araç rayiç belirlemede ise TSB’nin (Türkiye Sigorta Birliği) kasko değer listesi yahut ikinci el araba satışı yapan sitelerdeki fiyatlar ortalaması baz alınmaya başlandı.

Anlaşmalı Servis

Yeni kasko ile olası zarar durumunda, aracın tamirinin gerçekleşeceği sigorta şirketi ve sigorta yaptıran kişinin birlikte karar vermesi kararlaştırılmıştır. Servis uygulaması için seçimli veya şartlı maddeler sunan sigorta şirketleri de mevcut.

Orijinal Parça mı Muadil Parça mı?

Zarar sonrası araç parçalarının değişmesi durumunda değişecek parçaların orjinal mi yoksa muadil parça mı olacağı kasko poliçesi ile önceden belirlenebilecektir.

Bu konuda öncelik orjinal parça olsa da, araç yaşına gönre ojinal, seçimli, muadil uygulaması bulunan sigorta şirketleri de var. Yeni kasko sistemi uygulamalarının kolaylıklarından yararlanmak için kasko sigortasını ertelemeyin.

Sigortam.net ‘te en iyi sigorta şirketleri ile sigortalanmak için sigorta hesaplama formunu doldurun, sadece 3 dakikada sigortalanın.

Dilerseniz 7/24 hizmet inancıyla çalışan 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kolayca sigortalanın.


Benzer İçerikler

Sigorta Poliçesi Online Nasıl Düzenlenir?

Tek tek sigorta şirketlerini dolaşarak fiyat teklifi almak yerine online olarak güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın.

Devamını Oku

Kasko Değeri Listesi Mayıs Ayı Güncellemesi Yayınlandı

TSRŞB her ay güncellenerek bütün sigorta şirketlerine gönderilen kasko değeri listesi yayınlandı. Araç değer listesi 2012 Mayıs ayı listesine 17 markadan, toplam 76 model  yeni araç eklendi.

Devamını Oku

Türkiye’de Yağmur Yağdığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağmurlu havaların getirdiği olumsuzluklar, aracınıza daha da kötüsü sevdiklerinize zarar verebilir. Kış bastırmadan önlemleriniz almakta fayda var!

Devamını Oku