Kasko Sigortası Teminatları

Kasko düzenlemesi ile kasko sigortası genel şartları kesin tanımlarla belirlendi. Kasko sistemi düzenlemeleri sonucu, kasko türleri sigorta şirketlerine göre değişmeyecek şekilde yeniden tanımlandı ve araç sahipleri için kasko sigortalarını karşılaştırmak kolaylaştırıldı. Kasko yaptırmak isteyen araç sahipleri, kasko sigortası teminatlarına göre bölünen kasko çeşitlerini kendi ihtiyaçlarına göre belirleyebiliyor. Bazı sigorta şirketleri daha esnek davranarak teminatların seçilebildiği kasko seçenekleri sunuyor, bazıları ise teminatların belirlenmiş olduğu hazır kasko ürünlerini tüketicilere sunuyor.

Dar Kasko Kapsamında Neler Olacak?

Kasko sisteminde sigortalılar teminatları seçerek kendi ihtiyaçlarına göre kasko türlerini tercih edebiliyorlar. İsteyen araç sahipleri, çarpma, çalınma, yangın, terör, sel dahil bütün risklerle ek olarak istediği teminatları da poliçesine ekletebiliyor. Aynı zamanda büyük bir kaza yapmayacağını ve arabasını çaldırmayacağını düşünen araç sahipleri dar kasko seçeneğinden faydalanabilecekler.

Kasko sisteminde 4 ana kasko uygulaması mevcut. Bunlar dar kasko, kasko, tam kasko ve genişletilmiş kasko olarak adlandırılıyor. Dar kasko, mini hasar ödemelerini kapsıyor. Bu kapsama aracın yanması, çalınması, grev, lokavt, halk hareketleri, terör, deprem, sel ve su baskını gibi hasarlar da dahil edilebiliyor. Dar yani mini kasko, ana teminatlardan bir ya da daha fazlasının eksik olması ile yapılabiliyor. Teminatların daha az olması mini kasko için dezavantajlı bir durum olsa da, diğer kasko ürünlerine göre daha uygun fiyatlara sahip olması da araç sahipleri için ayrı bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

Bir başka poliçe türü de parça tercihini kapsayacaktır. Aracının tamirinde orjinal parça yerine benzer (muadil) parça kullanılmasını tercih edenler yüzde 50’ye varan indirimlerle kasko yaptırabilecek.
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko sigortası aracınızın ve sizin güvenliğiniz için önemli bir yere sahiptir. Daha uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin. Kasko sigorta sorgulamaile ihtiyacınıza özel en uygun fiyatlı kaskoya Sigortam.net internet sitemizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL