Yeni Dönem Kasko Sigortası Teminatları

01 Nisan 2013 tarihinden itibaren yeni kasko sigortası genel şartları düzenlemesi geçerli olmaya başlayacak. Yeni kasko sistemi ile sigorta fiyatlarında artış olacağı yönündeki duyumların aksine sigorta şirketlerinin yaptığı açıklamalara göre, fiyatların düşebileceği çünkü araçlarına kasko yaptırmak isteyenlerin teminatları  kendileri seçerek, fiyatı da belirleyebilecekleri yönünde açıklamalar yapılmaktadır.  


Dar Kasko Kapsamında Neler Olacak?

 
Yeni uygulanmaya başlanacak olan bu sistemle sigortalılar seçme özgürlüğüne sahip olacaklar. İsteyen çarpma, çalınma, yangın, terör, sel dahil bütün risklerle ek olarak istediği teminatları da ekletebilecek.  Aynı zamanda büyük kaza yapmayacağını ve arabasını çaldırmayacağını düşünenler dar kasko seçeneğinden faydalanabilecekler.
 
Yeni sistemde 4 ana kasko uygulaması devreye girecek. Bunlar dar kasko, kasko, tam kasko ve genişletilmiş kasko olarak adlandırılacak. Dar kasko, mini hasar ödemelerini kapsayacak. Bu kapsama aracın yanması, çalınması, grev, lokavt, halk hareketleri, terör, deprem, sel ve su baskını gibi hasarlar dahil olacaktır. Dar Kapsamlı Kasko uygulamasından 1990-2012 model yılı arasındaki değeri 5bin lira ile 50 bin lira arasında olan hususi ve kamyonet tarzındaki bütün araçlar yararlanabilecekler. Dar kapsamlı sigorta sahibi olan ve hasarı olmayan sigortalılara 1 yıl sonra yenileme istemesi durumunda yüzde 30 oranında indirim uygulanacak.
 
Bir başka poliçe türü de parça tercihini kapsayacaktır. Aracının tamirinde orjinal parça yerine benzer (muadil) parça kullanılmasını tercih edenler yüzde 50’ye varan indirimlerle kasko yaptırabilecek.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortası aracınızın ve sizin güvenliğiniz için önemli bir yere sahiptir. Daha uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin. Kasko sigorta sorgulama ile ihtiyacınıza özel en uygun fiyatlı kaskoya Sigortam.net internet sitemizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın.
 

Benzer İçerikler