Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Aracınızla yola çıktığınızda olası risklerle karşılaşabileceğiniz ihtimalini göz ardı etmemeniz gerekir. Ülkemizde trafik kazası oranı ne yazık ki çok fazladır. Bunun bilincinde olmalı ve önlemler alınmalıdır. Bunun dışında aracın uzun ya da kısa yolda arızalanması, yakıtsız kalması, çalınması gibi durumlarda yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Bu nedenle kasko sigortası yaptırmanız büyük önem taşır. Kasko ana teminatları olan çarpma, çarpılma, yanma, çalınma gibi ana teminatları içerir. Bunların dışında ek teminatlar da satın alınabilir. Ayrıca kasko yol yardım hizmetlerini içinde barındırır. En uygun kasko fiyatları Sigortam.net'te.

Bu doğrultuda sigorta şirketleri yol yardım paketlerini müşterilerine sunmaktadır. Bu paketler her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir. Paketlerin teminatları aracın bulunduğu yere göre değişebilir ve bazı şirketler teminatları bulunan bölgeye göre sınırlarken bazılarının teminatları her yerde geçerlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta şirketlerinin yardım hizmetiyle ilgili detaylı bilgiye “Yardım Hizmetleri Paketleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yol yardım hizmetlerinin genel olarak aşağıdaki teminatları içerir.

 • Aracın yolda kalması ya da arızalanması durumunda aracın alınarak en yakın anlaşmalı servise götürülmesi. Bu taşıma işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilir fakat serviste yapılan işlemlerin ücretini bazı şirketler karşılarken bazıları karşılamaz.
   
 • Aracın anahtarının çalınması, unutulması vs. durumunda kilit hizmeti verilir. Bu hizmet ile anahtarcı gönderilir ve bu kişinin masraflarını sigorta şirketi karşılar.
   
 • Lastik sorunlarıyla karşılaşan sigortalı için lastiğin değişimiyle ilgili hizmet verilir. Bu hizmette işçilik masrafını şirket, malzeme masrafını da sigortalı karşılar.
   
 • Yakıtı biten aracın çekilmesi için hizmet sağlanır. Araç bölgenin en yakınında olan bezinciye çekilir.
   
 • Satın alınan kasko sigortasında teminatı varsa eğer sigortalıya aracının arızalanması durumunda ikame araç temin edilebilir.
   

Aracın çalınması durumunda ise hemen polise haber verilmelidir. Hırsızlık kaskonun ana teminatları altında yer alır. Bu nedenle sigorta şirketine de hemen haber verilmelidir. Arabanız çalındığında yapmanız gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgiyi “Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler” yazımızdan edinebilirsiniz.

Hayatınızı riske atmayın yola çıkmadan önce sigortanızı yaptırın. Sigortam.net üzerinden en uygun fiyatlarla kasko yaptırmak araba sigortası sorgulaması ile çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Eskişehir Plaka Kasko Fiyatları Eskişehir Plaka Araç Kaskosu için En Uygun Fiyatlar...Sigortam.net'te!         Kasko fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza...sıklığı araç kasko fiyatını etkiler. 26 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te! Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama
yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin...tekliflerini görün, teminatları karşılaştırın. Eskişehir'de;​
 • 2013 Mart itibarıyle 210 bin araç bulunuyor,...bunların 110 bini otomobil.
 • Her dört kişiden biri araç sahibi.
 • Sadece il ve ilçe merkezlerinde her yıl 4 binin...üzerinde kaza meydana geliyor.
Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL....Bütçenize en uygun kasko sigortası ile kendinizi ve aracınızı maddi zarardan koruyun.  

Plakaya Göre Kasko...Fiyatları

  Ankara Plaka...Kasko Konya Plaka...Kasko Mersin Plaka...Kasko Samsun Plaka...Kasko
İzmir Plaka Kasko
Kocaeli Plaka Kasko Antalya Plaka Kasko
Bursa Plaka Kasko
Kayseri Plaka Kasko
Adana Plaka Kasko Gaziantep Plaka Kasko
İstanbul Plaka Kasko