Yol Yardım Teminatı Alın, Yollarda Kalmayın!

Yıllardır trafiğe çıkmasına rağmen direksiyon başına geçerken stres olan, kaygı taşıyan birçok sürücü vardır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde her gün yaşanan trafik kazaları düşünüldüğünde bu kaygıda pek de haksız sayılmazlar.

Bu kaygıların altında;  trafik kazası geçirme, park sorunu, aracın yolda kalması gibi olumsuz düşünceler yatar. Aracın yolda kalmasına engel olmak her zaman mümkün olmasa da, araç tamirini hızla gerçekleştirmek mümkün. Nasıl mı? Kasko sigortanıza yol yardım teminatını da dahil ederek!

Yol yardım teminatı, özellikle belli bir yaşın üzerindeki araçlar için kritiktir ama yeni araç sahiplerinin de aracına çok fazla güvenmemesi gerekir. Yolda kalma durumu sadece aracın yaşı veya sürücünün deneyimine bağlı değildir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızın kapılarının bir anda kilitli kalması, yakıtınızın bitmesi, lastiklerinizin patlaması veya fren sisteminin bozulması seyir halinde başınıza gelebilecek, sizi yarı yolda bırakabilecek durumlardan sadece birkaç tanesidir. Bütün bu durumlarda avantaj sağlayacak, sizi bütçe kaygısına düşürmeden tüm tamir işlemlerinizi karşılayacak ise yol yardım hizmetidir.

Sigorta şirketleri, yolda kalmanıza neden olabilecek birçok duruma karşı kasko sigortaları kapsamında farklı yol yardım paketleri sunmaktadır. Ancak bu paketlerin içerdiği hizmetler sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir.

Sigortalılar, yol yardım teminatını sigorta şirketlerinin çizdiği limitler doğrultusunda kullanabilirler.

Yol yardım teminatlarının farklılıklarında aracın bulunduğu konumun etkisi büyüktür. Yol yardım teminatındaki bazı maddeler sadece ikametgah adresini kapsarken, bir kısmı ikametgah adresinin dışını da içerir.

İkametgah Sınırları İçindeki Yol Yardım Teminatı Güvencesi

Genel olarak ikametgah adresi sınırları içerisinde bulunan teminatlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Aracın hareketsiz kalması durumunda yetkili veya anlaşmalı araç servislerine götürülmesi, (bu güvence aracın onarımını içermez, sadece aracın servise taşınması hizmetini kapsar.)
   
 • Aracın merkezi kilit sisteminde hata olması veya araç anahtarının kaybolması nedeniyle araca girilememesi, (sadece yol ve işçilik ücreti karşılanır.)
   
 • Lastik problemlerinde lastik değiştirilmesi hizmeti verilmesi. (Sadece işçilik giderlerini kapsar.)
   
 • Yakıtı biten aracın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesi.
 • Aracın uzun süreli tamire alınması durumunda ikame araç verilmesi.(Bu hizmetten faydalanabilmek adına ikame araç teminatının alınmış olması gerekir.)

İkametgah Sınırları Dışında Yol Yardım Teminatı Güvencesi

Araç ikamet sınırları dışında aracın arızalanması, çalınması veya bir kaza yüzünden yolda kalması söz konusu olduysa, bu durumda da yol yardım teminatı devreye girecek, konaklama ve seyahat masraflarını da karşılayacaktır.

Bütün  bunların yanında araç hareketsiz duruma gelmişse veya herhangi bir nedenle hareket edemiyorsa, aşağıdaki masraflar yol yardım teminatı kapsamında verilir.
 

 • Konaklama giderleri: araç hasar aldıysa ve o gün tamir edilemiyorsa, otel giderleri karşılanır. Otel giderlerinin limitleri sigorta şirketleri tarafından belirlenir.
   
 • Geri dönüş veya seyahate devam giderleri: Araç onarım süresi 48 saati aşıyorsa, sigorta sahibinin tercihleri doğrultusunda dilediği yere gidiş ücreti karşılanır. 
   
 • Seyahate devam etmek amacıyla kiralık araç verilmesi: Bu güvence için araç onarımının belirlenen süreyi aşmış olması gerekir.

Siz bilmediğiniz güzergahlarda bile kaygı duymadığınız, keyifli yolculuklar geçirmek için araç kaskonuzu yaptırın. Kaskoda en uygun fiyatlara ulaştıracak, doğru kasko hesaplaması için Sigortam.net'e gelin ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL