444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Uzun Yola Çıkacak Kadın Sürücüler için 5 Önemli Tavsiye

18 Temmuz 2016

Araç bakımı ve benzeri diğer işlemlerde her ne kadar erkekler ön plana çıksa da, aslında kadınların da birkaç ufak detayla bu işlemleri gerçekleştirmesi hiç de zor değil. Aracınızdaki ufak bir problemden dolayı hemen servise başvurmak veya yardım istemek zorunda değilsiniz. Özellikle uzun yola çıkacak kadın sürücüler için seyahatleri sırasında herhangi bir problemle karşılaşmalarını engelleyebilecek en basit araç bakım tüyolarını bir araya getirdik.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Araç İçi Temizliğini Kendiniz Yapabilirsiniz

Uzun yolda ihtiyacınız olan en temel konulardan birisi konfordur. Araç konforu için en önemli faktörlerin başında ise araç içi temizliği gelmektedir. Ancak şaşırtıcı bir biçimde kadınların temizlik konusunda evdeki titizliklerinin, araçları için de gösterdiklerini söylemek pek mümkün değil. Hatta bu konuda erkeklerin daha titiz olduklarını dahi söyleyebiliriz. Oysa ki araç temizlik ürünleri ve bir araç içi süpürgesi ile oto yıkama merkezlerine gerek duymadan aracınızın temizliğini kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca benzinliklerdeki oto yıkama bölümleri sayesinde aracınızın dış temizliğinine hiç zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sürüş Güvenliğiniz için Aracınız Lastik Basıncına Dikkat Edin

Sürüş sırasında, özellikle de uzun yol seyahatlerinde aracın lastik basıncının olması gereken seviyede bulunması çok önemlidir. Aksi takdirde basıncı düşük lastikler yolda lastiklerin bozulmasına, patlamasına ve bu nedenlerden dolayı araç hakimiyetinin kaybedilmesi sonucunda kazaya sebep olabilir.

Aracınızın lastik basınç değerini herhangi bir benzin istasyonunda görebilir, gereken değerleri yazdıktan sonra hava cihazını aracının lastiğine takarak otomatik olarak lastiğinizin basınç değerini kolayca ayarlayabilirsiniz.

 

Sağlıklı Bir Yol Görüşü için Temiz Camlar

Uzun YolUzun yolda güvenliğinizi sağlayacak bir diğer önemli etkense, sağlıklı bir yol görüşüdür.

Bunun için temiz ve lekesiz  araç camı, can ve mal güvenliğinizin tehlikeye girmemesi adına büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle aracınızın ön camında bulunan su püskürteçlerinin sağlıklı bir biçimde çalışması güvenli bir sürüş için şarttır.

Aracınızın su püskürteçlerinde bir sorun varsa, muhtemelen iki olasılıkla karşı karşıyanız demektir. Ya aracınızdaki su tükenmiş ya da püskürteçlerin bulunduğu suyun çıkış noktasında kireçlenme meydana gelmiştir. Bu durumda öncelikle aracınızın suyunu kontrol edin, herhangi bir problem söz konusu değilse, püskürteçlerin ucunda birikmiş olan kireci, ufak bir iğne yardımıyla temizleyin.

 

Yağ Kontrolü Yapmak O Kadar da Zor Değil

Sürüş sırasında gerekenden düşük konumdaki yağ seviyesi araç motorunda geri dönüşü zor hasarlara neden olabilir. Bu nedenle uzun yola çıkmadan önce aracınızın yağ seviyesini mutlaka kontrol etmelisiniz. İlk bakışta bu işlemin yapılması kulağa biraz zor gelse de, sadece birkaç dakika içerisinde kolaylıkla gerçekleştirebileceğinizi söyleyebiliriz.

Aracın düz bir zeminde bulunduğuna emin olduktan sonra yağ ölçme çubuğunu dışarı çekin. Yağ ölçme çubuğunu kağıt bir havlu ile temizledikten sonra yağ seviyesinden emin olmak için yerine yerleştirin. Yağın gerçek seviyesini görmek için tekrar çekin. Böylelikle aracınızın yağ seviyesini görebilir ve bu seviyeye göre gerekiyorsa yağ takviyesi yapabilirsiniz.

 

Kaskonuzu Yaptırmadan Yola Çıkmayın

Sürüş sırasında trafik kurallarına ne kadar uyarsanız uyun, aracınızın bakımını ne kadar eksiksiz yaptığınızı düşünürseniz düşünün, ufak bir dalgınlık veya gözünüzden kaçan önemsiz bir detay aracınızda arıza veya kazaya neden olabilir. Bu gibi durumlara karşı hızlı bir yol yardımı almaksa özellikle uzun yol seyahatlerinde oldukça kritik.

Aracınızı ve bütçenizi bu gibi olasılıklara karşı güvence altına almak ve zor anlarınızda uzman bir hasar danışmanının yanınızda bulunmasını istiyorsanız hemen kasko hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak hızlıca teklif alın.

İhtiyacınız olan poliçeye en uygun fiyatlarla kolayca sahip olun.

Unutmayın, Sigortam.net 7/24 yanınızda. "Bi’alo deyin, halledelim."


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.