444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yolda Emniyet İçin Öneriler

Trafiğin yoğun olduğu yerlerde sürekli kazalar yaşanması nerdeyse normalleşti sürücülerin gözünde ancak kazalar yaşanmaması adına hayati tavsiyeleri dinlemekte, uzmanların önerilerini dikkate almakta fayda var. 

Yollarca yaşanabilecek kazaları karşılamak için kasko sigortası yaptırmak dışında telafisi olmayan kaza ve kayıpların yaşanmaması için, önlem almak ve bu önlemleri en doğru şekilde gerçekleştirmek hayati önem taşıyor.

Seyahatinize, bakımı çok iyi yapılmış, çok iyi hazırlanmış araç ile çıkarak güvenli bir başlangıç yapabilirsiniz. Sürücülerin pek çoğu seyahat öncesinde araçlarının bakımını yapmayı ve gerekli güvenlik önlemlerini almayı unutur. 

Önce aracınızı sonra kendinizi yolculuğa hazırlayarak, keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yollarda Güvenli Seyahat İçin Öneriler
 

 • ​Yola uykusuz çıkmayın ve mutlaka yola hazır olun.
   
 • Alkol aldıysanız yola çıkmamaya özen gösterin ya da erteleyin.
   
 • Uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız eğer ara ara dinlenerek yola çıkın. 9 saatten fazla araç kullanmamaya çalışın.
 • ''Emniyet Kemerinin Önemi'' hakkında söylenenleri unutmayın ve mutlaka yolculuk sırasında takın, emniyet kemeri sayesinde vücutta meydana gelen sarsıntı azalarak vücudun en güçlü noktalarına yöneltir ve koltuktan fırlamanıza engel olur.
   
 • Araç esnasında telefon kullanmak en az alkol kadar tehlike oluşturabilmektedir.
   
 • Yolculuk öncesi motor yağınızı kontrol edin, yağ değiştirmeye yakınsanız seyahate çıkmadan önce yağ değiştirmeniz olumlu olacaktır.
   
 • Motor yağı gibi lastiklerinizi de kontol edin. Yanlış hava basıncı otomobilin yere tutunma gücünü zayıflatır ve virajlar tehlike içeren bir duruma gelir.
   
 • Aküden kaynaklı sorunlar ana arıza nedenlerden olabilir. Sizi yolda bırakacak bir aküyle yola çıkmayın, aküyü değiştirin. 

Unutmayın, siz iyi bir sürücü olsanız bile karşınızdaki kişi sizin gibi dikkatli olmayabilir. Vakit kaybetmeden kasko sigortası yaptırın. Kazalarda meydana gelen hasarlarınızı güvence altına alın.

Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko sigortası fiyatları ile sigortanızı hemen yaptırın.


Benzer İçerikler

Araçlarda Periyodik Bakım Yaptırılmazsa Ne Olur?

Araçlarda periyodik bakım yaptırılması oldukça önemlidir. Araçların uzun ömürlü olmasını sağlayan bir işlem araç sahibine daha birçok faydalar sunar.

Devamını Oku

Bayramda Güvenli Bir Sürüş İçin En İyi Öneriler

Gidiş ve dönüş olmak üzere, uzun yol trafiğinin hiç olmadığı kadar yoğun olduğu bayram tatili seyahatleri, maalesef birçok kaza haberine de beraberinde getiriyor.

Devamını Oku

Trafikte Hayat Kurtaran Teknikler

Trafik kazalarının önlenmesinde en büyük görev sürücülere düşüyor, trafikte hayat kurtarma tekniklerine uygun hareket eden sürücüler sorunsuz yolculuklar gerçekleştiriyor.

Devamını Oku