444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yurt Dışı için Hangi Kaskoyu Almalı?

05 Ocak 2015

Özellikle metropol şehirlerde her gün binlerce aracın trafiğe çıktığı ve yetersiz yolların çokluğu bir de bütün bunların üzerine trafik kurallarını hiçe sayan sürücülerin varlığı düşünülürse, kasko sigortasının önemi çok net bir şekilde gözler önüne serilecektir.

Bir çok insan kasko sigortasının maliyetli olduğu bahanesiyle araç kasko sigortasını yaptırmaktan kaçsa da kasko yaptırmanın büyük bir güvence olduğu, su götürmez bir gerçek.

Trafiğe çıkan her sürücünün kaskoya sahip olması gerekiyor ancak doğru kasko teminatlarıyla. Bilinçsizce ve kulaktan dolma bilgilerle düzenletilen kasko poliçelerden hiçbir fayda gelmeyeceği gibi, ekstra maliyete sebep olur. Bu nedenle kasko sigortasının teminatlarının net bir şekilde anlaşılmış olması, kritiktir. 

  

Kasko sigortanız kapsamında alabileceğiniz teminatlar için "Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?" başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kasko teminatlarıyla ilgili sorulan ve sorulması gereken pek çok soru var. Bu sorular, kişilerin bulundukları konumlara ve beklentilerine göre değişiyor. Örneğin; kendi aracıyla sık sık seyahate çıkan sürücülerin akıllarına takılan en önemli soru: "Kasko sigortası yurtdışı için de güvence veriyor mu?"

Normal şartlarda bir kasko poliçesi 1 yıllık bir süre için yapılır ve ülke sınırları içerisinde bir güvence sağlar. Ülke dışına sıklıkla çıkılıyor ve ülke dışında da kasko güvencesinin devam etmesi isteniyorsa, yurtdışı teminatı alınmalıdır. Ancak bu şekilde aracın ülke dışında da güvencede olması sağlanabilir.

Yurtdışı Teminatı Bulunan Kasko Çeşitleri

Yurt dışı teminatı, kasko sigortası kapsamındaki ek güvenceler arasında bulunur. Alınan kasko ürünü tam kasko ise içerisinde yurtdışı teminatını da barındıracaktır. Bu durumda ayrıca bir teminat talebinde bulunmaya gerek yoktur. 

Eğer alınan poliçe genişletilmiş kasko poliçesi ise güvencelerin içerisinde yurtdışı teminatının olup olmadığı incelenmelidir. Yurtdışı teminatı bulunmayan genişletilmiş kasko, dar kasko ya da normal bir kasko poliçesi ülke sınırları içerisinde bir avantaj sağlamaz. Bu kasko çeşitlerinden birini almayı düşünüyorsanız, yurtdışı teminatını poliçenize ek olarak dahil ettirmelisiniz.

Yurt dışı güvencesi gibi kasko teminatları içerisine dahil edilebilecek her ek güvence, ekstra bir maliyet anlamına gelir. Bu yüzden sigortalıların, teminatlarını doğru şekilde belirlemesi gerekir. Siz de kasko sigortanıza doğru teminatlarla ve uygun fiyatlarla sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, en iyi fiyat garantisiyle kaskonuza sahip olmak için online kasko hesaplamanızı yapın.

 

 


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.