Yurt Dışı için Hangi Kasko | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yurt Dışı için Hangi Kaskoyu Almalı?

Özellikle metropol şehirlerde her gün binlerce aracın trafiğe çıktığı ve yetersiz yolların çokluğu bir de bütün bunların üzerine trafik kurallarını hiçe sayan sürücülerin varlığı düşünülürse, kasko sigortasının önemi çok net bir şekilde gözler önüne serilecektir.

Bir çok insan kasko sigortasının maliyetli olduğu bahanesiyle araç kasko sigortasını yaptırmaktan kaçsa da kasko yaptırmanın büyük bir güvence olduğu, su götürmez bir gerçek.

Trafiğe çıkan her sürücünün kaskoya sahip olması gerekiyor ancak doğru kasko teminatlarıyla. Bilinçsizce ve kulaktan dolma bilgilerle düzenletilen kasko poliçelerden hiçbir fayda gelmeyeceği gibi, ekstra maliyete sebep olur. Bu nedenle kasko sigortasının teminatlarının net bir şekilde anlaşılmış olması, kritiktir. 

  

Kasko sigortanız kapsamında alabileceğiniz teminatlar için "Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?" başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kasko teminatlarıyla ilgili sorulan ve sorulması gereken pek çok soru var. Bu sorular, kişilerin bulundukları konumlara ve beklentilerine göre değişiyor. Örneğin; kendi aracıyla sık sık seyahate çıkan sürücülerin akıllarına takılan en önemli soru: "Kasko sigortası yurtdışı için de güvence veriyor mu?"

Normal şartlarda bir kasko poliçesi 1 yıllık bir süre için yapılır ve ülke sınırları içerisinde bir güvence sağlar. Ülke dışına sıklıkla çıkılıyor ve ülke dışında da kasko güvencesinin devam etmesi isteniyorsa, yurtdışı teminatı alınmalıdır. Ancak bu şekilde aracın ülke dışında da güvencede olması sağlanabilir.

Yurtdışı Teminatı Bulunan Kasko Çeşitleri

Yurt dışı teminatı, kasko sigortası kapsamındaki ek güvenceler arasında bulunur. Alınan kasko ürünü tam kasko ise içerisinde yurtdışı teminatını da barındıracaktır. Bu durumda ayrıca bir teminat talebinde bulunmaya gerek yoktur. 

Eğer alınan poliçe genişletilmiş kasko poliçesi ise güvencelerin içerisinde yurtdışı teminatının olup olmadığı incelenmelidir. Yurtdışı teminatı bulunmayan genişletilmiş kasko, dar kasko ya da normal bir kasko poliçesi ülke sınırları içerisinde bir avantaj sağlamaz. Bu kasko çeşitlerinden birini almayı düşünüyorsanız, yurtdışı teminatını poliçenize ek olarak dahil ettirmelisiniz.

Yurt dışı güvencesi gibi kasko teminatları içerisine dahil edilebilecek her ek güvence, ekstra bir maliyet anlamına gelir. Bu yüzden sigortalıların, teminatlarını doğru şekilde belirlemesi gerekir. Siz de kasko sigortanıza doğru teminatlarla ve uygun fiyatlarla sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, en iyi fiyat garantisiyle kaskonuza sahip olmak için online kasko hesaplamanızı yapın.

 

 


Benzer İçerikler

Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta, risk gerçekleşmeden önce önlem almaya yönelik bir eylemdir. Bu eylem, hizmeti sunan sigortacı ile hizmetten faydalanan sigortalı arasında imzalanan sözleşme ile belgelenmektedir.

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Kasım 2014

Kasko Değer Listesi Kasım 2014 Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayınlandı. Listeye yeni eklenen araçlar için kolayca kasko hesaplama yapın.

Devamını Oku

Hava Yastığı Nasıl Çalışır?

Kaza anında en az emniyet kemeri kadar güvenliğinizi arttıracak bir diğer öğe hava yastığı hakkında neler biliyorsunuz?

Devamını Oku