Kasko Yurt Dışında Geçerli mi?

Her ne kadar hayatımızı boyunca planlarımıza uymaya çalışsak da aniden gelişen olaylar zinciri, en basit planlarımızı alt üst edebiliyor. 

Basit bir örnek verecek olursak; her sabah işe gitmek için kullandığımız otomobilimizi keyifle sürmek amacıyla yola çıkıyoruz. Ancak her gün onlarca aracın trafiğe çıktığı düşünülür ve sorumsuz sürücülerin varlığı da hesaba katılırsa bu basit örnek, büyük bir hedef anlamında geliyor. Bu aynı zaman da ''Neden Kasko Yaptırmalı?'' sorusuna da en iyi cevap olacaktır.

Birçok insan, maliyet bahanesiyle kasko sigortasını yaptırmaktan kaçınıyor. Oysa muhtemel riskin yaşanması durumunda oluşacak ve cebinizden çıkacak maliyet çok daha fazla. Kasko sigortası ile sadece riskleri değil, planlarınızı da güvence altına almış oluyorsunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Örneğin; kendi aracınızla bir yurt dışı gezisi planladınız ve aracınız umulmadık bir kaza sonrası yolda kaldı, kasko poliçeniz sayesinde bu durumdan kurtulabilirsiniz. Kasko güvencesini yurt dışında da hissetmeniz için bazı şartlar vardır. Çünkü; standart kasko ürünleri, ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Sıklıkla ülke dışına çıkan kişilerin, yurt dışı teminatı alması gerekir. Kasko sigortasına dahil ettirdiğiniz yurt dışı teminatı, aracınızı başka topraklarda da koruma altına alır.

Yurt Dışı Teminatı Kasko Sigortasının Ek Teminatlarındandır

Kasko genel şartları içerisinde hem temel hem de ilave güvenceler vardır. Yurt dışı teminatı, ek teminatlar içerisinde değerlendirilir. Yurt dışı teminatı içeren kasko, tam kasko olarak olarak değerlendirilir. Kasko sigortasındaki ek teminatlar için; ''Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?'' başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aracını yurt dışındaki risklere karşı da güvence altına almak isteyen sürücülerin tam kasko alması yeterlidir, ekstra bir şeye gerek yoktur. Tam kasko ile ilgili detaylar için; ''Tam Kasko Sigortası Kapsamı'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıklıkla yurt dışına çıkan araç sahiplerinin değerlendirebileceği bir diğer uygulama da yeşil kart sertifikasıdır. Yeşil kart sigortası, zorunlu trafik sigortasının yurt dışında geçerli olan halidir. Yeşil kart sigortasıyla amaç gittikleri ülkede kazaya neden olan araç sahiplerinin zarar görmesini engellemektir.

Yurt dışı güvencesi gibi kasko teminatları içerisine dahil edilebilecek her güvence, ekstra bir maliyet anlamına gelir. Bu yüzden sigortalıların, teminatlarını doğru şekilde belirlemesi gerekir. Siz de kasko sigortanıza doğru teminatlarla ve uygun fiyatlarla sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, en iyi fiyat garantisiyle araç sigortalarınızda avantajı yakalayın.

Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi