Kasko Sigortasının Aracınıza Faydaları

Her araç sahibi, mutlaka aracına en iyi bakımı sağlamayı ve aracını en uzun süre, en verimli şekilde kullanmayı ister.
Ülkemizde araç sahibi olmanın ekonomik olarak çok da kolay olmadığı düşünülürse bu gayet normal bir istektir. Pek çok kişi aracını uzun yıllar birikim yaparak ve genelde bu birikimin üstünde bir de kredi kullanarak alabilmektedir. Araç sahibi olduktan sonra ise uzun yıllar yüklü kredi ödemeleri ile geçmektedir. Bütün bu şartlarda aracın bir kazaya karışması ve hasar görmesi araç sahiplerinin korkulu rüyasıdır.

Kasko Sigortası Lüks Değil


Krediler, vergiler, benzin faturası, zorunlu trafik sigortası derken, araç sahibi olmak gerçekten masraflı bir hale gelmekte ve çoğu zaman araç sahipleri kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmektedir. Oysa kasko yaptırmak asla lüks değildir. Sigortanın faydaları vekasko ve trafik sigortalarının farkları ortada iken araç sahipleri kasko poliçesi yaptırmayı ihmal etmemelidir. Kasko sigortası herşeyden önce bir kaza anında araçta oluşacak hasarların temini için şarttır ve oluşabilecek yüksek tamir masraflarının karşılanması için araç sahiplerinin en büyük desteğidir.


Kasko Sigortasının Aracınıza Faydaları


Kasko sigortası da pek çok sigorta gibi geleceğe yönelik riskleri koruma altına alır. Yani ileride yaşanacak bir risk durumunda oluşacak hasarları teminat altına alır. Kasko sigortası ile teminat altına alabileceğiniz riskler hakkında daha fazla bilgi için “Kasko Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz? ” başlıklı yazımızı okuyun.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Ancak pek çok sigorta şirketi, kasko poliçelerine dahil ettikleri daha küçük teminatlarla araçların sürekli korunmasına yönelik önlemlerde alır. Bu koruma Mini Hasar Hizmetleri altında toplanmaktadır.
Mini hasar hizmetlerinin kapsamı ve bir yılda kaç defa verileceği ile bu hizmetin alınacağı kuruluş, sigorta şirketine göre farklılık gösterse de genel olarak aşağıdaki bakımları kapsar:

  • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
  • Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme
  • Boya Tamiri: Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)
  • Döşeme Tamiri: Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler)
  • Ön Cam Tamiri: Her tipte kırıklar, 10 cm’ye kadar çatlaklar)
  • Leke Çıkarma: Sigorta şirketine göre değişen çaplarda lekelerin giderilmesi
  • Plastik Tampon Tamiri: Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar

Sigortam.net’ten kasko sigortası alabileceğiniz şirketler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.
Aksigorta
Anadolu Sigorta
Allianz Sigorta
Axa Sigorta
Aviva Sigorta
Güneş Sigorta
Groupama Sigorta
HDI Sigorta
Sompo Japan Sigorta
Zurich Sigorta
Güvencesiz kalmamak ve risk oluşması durumunda ağır bir maddi yükün altına girmemek ancak kasko sigortası ile mümkündür. En uygun kasko poliçesini bulmak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
Doğru kasko poliçesini almak için hemen formumuzu doldurun, teklifleri karşılaştırın

Müşteri Yorumları