Kasko Sigortasının Başlangıç ve Bitiş Tarihi Ne Zamandır?

Kasko sigortası trafik sigortası gibi zaman aralığı olan ve zorunluluğu olan bir araç sigortası olmadığı için sürücüler istediği zaman kasko sigortası yaptırabilir ve kasko poliçesi satın alabilir. 

Araç kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.


Kasko sigortasının belirlenen ücretinin ilk ödemesi gerçekleştikren sonra; sigortacının, sigorta sahibine poliçe teslimini gerçekleştirmesi ile kasko başlar. Sigortalı; belirlenen tarih sonrası 30 gün içinde prim borcunu ödemezse sigorta şirketleri sigorta sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir. 

Poliçe; aksi karar verilmediği takdirde, başlangıç olarak belirlenen günde başlar 365 gün sonra saat 12.00'de sona erer. 

Sigortam.net kasko sigortası yaptıran müşterilerine; sigorta tarihleri bitmeden önce poliçe vade hatırlatma bilgilendirmesi yapar. Kasko sigortası talebi durumunda ise en uygun kasko sigortası ve en avantajlı poliçe ile kasko sigortası yenileme işlemini yapar.

Sigortam.net ile 2014 araç sigortası fiyatları ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili 7/24 bilgi alın.

Müşteri Yorumları