En Uygun Kasko ve Trafik Poliçesi Nasıl Seçilir?

Ülkemizde araç sahibi olmak herkes için çok kolay ve ucuz bir şey değil. Çoğumuz bütçemizden büyük fedakarlıklar yaparak ve kredi çekerek araç sahibi olabiliyoruz. Arabamızı çok kolay şartlarla almış olsak bile, bütçemizi etkileyen konular bitmiyor. Aslında bir araç sahibi olmak bir çok masrafla boğuşmaya başlamanın ilk adımı. 

Bütün bu ödemeler içinde mutlaka bir şeylerden kısılması gerekiyor. Kısıtlamalar için de ilk göz dikilen kalem; sigortalar.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu olduğu için trafik sigortasını yaptırmaktan vazgeçmiyoruz, ancak kasko sigortası ilk vazgeçilen kalemlerden bir tanesi oluyor. Oysa, kasko yokken yaşanacak bir hasar, kasko için kaçınılandan çok daha fazlasına mal olabilir. Peki, iyi bir araştırmayla hem en uygun trafik sigortası poliçesi bulunabilir hem de ihtiyaçlar doğru tespit edilir ve teminatlara doğru karar verilirse en uygun kasko sigortası fiyatları yakalanabilir desek. 

Nasıl mı? 

Zorunlu Trafik Sigortası Alırken Dikkat Edilecekler

 • Araç sigortalarının olmazsa olması olan zorunlu trafik sigortasının teminatları aynı olsa dahi, sigorta şirketlerine göre fiyatları değişmektedir.
 • Bu nedenle sigorta poliçesini almaya karar vermeden önce mutlaka farklı sigorta şirketlerinden teklif alınması gerekmektedir.
 • Trafik sigortası fiyatları ikamet edilen ile göre değişiklik gösterir. 
 • Bu nedenle plakanız hangi şehre ait olursa olsun, poliçe teklifi alırken mutlaka ikamet edilen ilin bilgisi doğru verilmelidir.
 • Sigorta şirketleri farklı dönemlerde farklı banka ve kredi kartları ile farklı anlaşmalar yaparak, ödeme seçeneklerini çeşitlendirebilir. 
 • Bu nedenle sigorta poliçesi alınacağı dönemlerde, sigorta şirketlerinin ödeme seçenekleri incelenmeli ve bütçe için en uygun olan seçeneğe dikkat edilmelidir. 
 • Sigorta şirketleri farklı hasar ve ek prim tutarları uygulayabilir, teminat limitleri değişiklik gösterebilir.
 • Bu nedenle alınan teklifler mutlaka karşılaştırılmalıdır.

Bir seferde, farklı sigorta şirketlerinden teklif almak ve bütün limit, teminat, ödeme seçeneklerini bir seferde görerek karşılaştırabilmek için Sigortam.net’ten online trafik sigortası teklifi alın. Sigortam.net’te, aldığınız teklifler arasından uygun bulduğunuzu  anında online satın alma şansınız olduğu gibi, aklınıza takılan konular hakkında destek almak ve poliçe satın alma işleminizi sigorta uzmanlarının danışmanlığında telefonda tamamlamak isterseniz 444 24 00’ı arayın.

Kasko Sigortanızı Seçerken Bunları Mutlaka Kontrol Edin!

Kasko sigortası, yasalarca zorunlu olmadığı için bazı kişiler tarafından ihmal edilen bir sigortadır. Oysa yaşayacağınız bir kazada sizin aracınızda meydana gelen hasarların giderilmesi kasko ile sağlanır. Hasar yaşadığınız durumda, hasara sebep olan kişiyi tespit edemeyebilirsiniz, tespit etseniz dahi hasarınız, karşınızdaki kişinin trafik sigortasının limitlerinin üzerinde kalabilir. Bu durumda hasarlarınızı gidermek için kendi cebinizden ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Bu nedenlerle kasko sigortası asla ihmal edilmemeli, ihtiyaçlar doğru belirlenerek en uygun poliçe satın alınmalıdır.

İyi bir kasko sigortası fiyatı için indirimlerden faydalanılabilir. Kasko sigortasında kullanılabilecek pek çok indirim bulunmaktadır.

 • Bu nedenle hangi kasko indirimlerinden faydalanılabileceği çok iyi bilinmeli ve poliçe teklifi alınırken bu indirimlerin hesaplamaya dahil edildiğinden emin olunmalıdır. 
 • Kasko poliçesi teminatları sigorta şirketlerinin paketlerine ve hatta sigortalının taleplerine göre düzenlenebilir. Hasar anında kullanılacak yedek parçanın kalitesi, ikame aracın sınıfı ve süresi, mini hasar kapsamına giren giderler farklılık gösterir. 
 • Bu nedenle teminat kapsamlarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı teminatları veriyor görünen ancak fiyatları birbirinden çok farklı teklifler olabilir. Teminat kapsamları tek tek gözden geçirilmelidir.
 • Ucuz olacak diye sadece 7 gün ikame araç sağlayan bir poliçe, 15 günlük servis süresi gerektiren bir hasarda,  işine gitmek için aracını kullanmak zorunda olan bir kişiyi çok zor durumda bırakır. Aracını sadece hafta sonları kullanan bir kişi ise belki sadece 5 günlük ikame araçlık daha ucuz bir poliçe seçebilir.
 • Aracını her zaman kapalı bir otoparkta park eden kişi için mini hasar kapsamındaki kaporta çizikleri çok önemli olmayabilir. Bu poliçede vazgeçilebilir bir özellik olabilir. Ancak aracını sokağa park etmek zorunda olan kişi için mini hasar teminatları olmazsa olmaz teminatlardır. Kasko sigortasında da trafik sigortasında olduğu gibi farklı sigorta şirketlerinden teklifler alınarak, teminat ve ödeme seçenekleri karşılaştılmadır. Kasko sigortasının teminatları trafik sigortasına göre daha karışıktır. 
 • Bu nedenle, karşılaştırma yapılırken mutlaka konusunda uzman, farklı sigorta şirketlerinin ürün içeriklerine hakim bir sigorta danışmanından görüş almak gerekir.

Sigortam.net’ten sadece 3 dakikada, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden bir seferde kasko teklifi almak mümkün. Bu kasko tekliflerini kendiniz inceyebileceğiniz gibi, detaylar hakkında Sigortam.net’in uzman kasko ve trafik sigortası danışmanları ile de görüşebilirsiniz. Nasıl bir poliçe almanız gerektiği konusunda sorularınız varsa 7 gün 24 saat hizmet veren 444 24 00 numaralı sigorta danışma hattımızı arayarak ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçerek, poliçenizi hemen satın alın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL