Kasko ve Trafik Sigortalarının Arasındaki Fark Nedir?

Araç kasko sigortası ile trafik sigortası arasında önemli farklar vardır. Öncelikle üzerinde durulması gereken nokta ise zorunlu trafik sigortası poliçesinin aracın ruhsatı ve ehliyeti kadar önemli olduğudur.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL
Trafik sigortası ile araç kasko sigortasının en önemli farklarını sıralarsak:
1. Trafik sigortası her araç sahibi için zorunludur ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Bu sigortayı yaptırmadığı tespit edilen araçlar trafiğe çıkamazlar. Trafik şubesinin garajında bekletilen aracı almak için zorunlu trafik sigortasını yatırarak gerekli belgeleri beyan etmek gerekir. Sigortasız trafiğe çıkan araç için ceza ödendikten sonra ancak tekrar trafiğe çıkabilir. Buna karşılık kasko sigortası zorunlu değil isteğe bağlıdır, aracı kullanan ya da araç sahibi isterse bu sigortayı yaptırır.

2. Trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına almaktadır. Zorunlu olmasının sebebi de budur. Zorunlu trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse bu sigortayı yaptırarak kendini güvence altına alır.

3. Zorunlu trafik sigortası sadece belli başlı vefat, yaralanma gibi durumları teminat altına alırken, kasko sigortası ise sigorta şirketinin belirlediği kapsam dahilinde pek çok farklı teminatı kapsar. Bu nedenle de trafik sigorta primleri daha ucuzken kasko primleri daha pahalıdır.

Benzer İçerikler

Mapfre Genel Sigorta Sigorta SorgulamaOnline sigortacılık sektörünü kuran ve sektöre 12. yılında da öncülük eden Sigortam.net
’ten kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası, özel sağlık...sigortası, konut sigortası, yıllık hayat sigortası, seyahat sigortası, DASK ve Bireysel Emeklilik Sistemi...branşlarında hizmet alabilirsiniz. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sigortaya zaman kaybetmeden kolayca...ulaşırsınız. 1948 yılından beri Türk sigorta sektöründe yerini alan Mapfre Genel Sigorta şirketinin ürünleri hakkında bilgi ve teklif...almak için www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden Sigortam.net’e 7/24 ulaşın.

Sigorta...Sorgulama Yapabileceğiniz Diğer Sigorta Şirketleri

HDI Sigorta Sorgulama
Acıbadem Sigorta SorgulamaGüneş...Sigorta Sigorta Sorgulama
Aksigorta Sigorta Sorgulama
Allianz...Sigorta Sigorta Sorgulama
Anadolu Sigorta Sigorta SorgulamaRay Sigorta...Sigorta Sorgulama
Axa Sigorta Sigorta SorgulamaSompo Japan Sigorta Sigorta Sorgulama
Aviva Sigorta Sigorta SorgulamaYapı...Kredi Sigorta Sigorta Sorgulama
Ergo Sigorta Sigorta SorgulamaZurich...Sigorta Sigorta Sorgulama
Groupama Sigorta Sigorta...Sorgulama

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL