Kasko ve Trafik Sigortası Devredilir mi?

Kasko sigortası aracınızın hasara uğraması durumunda belirli limitler ve teminatlar dahilinde zararınızı karşılar. Araç sahibini maddi açıdan koruyan kasko sigortası bu yönüyle son derece önemli bir sigortadır.

Trafik sigortası ise Trafik Kanunu tarafından zorunlu kılınmıştır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak yasaktır. Trafik sigortası kaza anında karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen bedensel ve maddi zararları güvence altına alır.

Kasko ve Trafik Sigortası Devri

Hem kasko hem de trafik sigortasında başkasına devretme hakkı yoktur. Poliçe ruhsat sahibinin adına düzenlenir. Yeni bir araç alınması durumunda yine poliçe sahibinin üzerine yeni araçta sigorta devam eder. Fakat araç alınmaması durumunda poliçe iptal edilir. Devredilmek istenen kişinin adına yeni bir poliçe düzenlenmesi gerekir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Trafik sigortası yaptıranlar genelde bir de kasko sigortasına para ödemek istemezler fakat görüldüğü gibi iki sigortanında kapsamı çok farklıdır. Trafik sigortası aracınızın hasarını karşılamaz ve bu nedenle hasar zamanı çok fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ülkemizde yaşanan trafik kazası sayısının fazlalığını da düşündüğümüzde bu sigortaların yaptırılması büyük önem taşır. Küçük primlerle büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın en iyi ve büyük sigorta şirketlerinin fiyatlarına 2 dakikada ulaşın. İsterseniz bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigortaya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 ulaşın.

Müşteri Yorumları