Kaskoda Çekici Teminatı Ne gibi Faydalar Sağlar?

Kaskonun kapsamına dair temel bilgiler, Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’nda belirtilmiştir. Kaskodaki kapsam farklılıkları ise kasko sigortasında çeşitliliği arttırmış, sürücülerin 4 farklı kasko ürünü arasında seçim yapmasına olanak sağlamıştır. 

Kaskonun çeşitleri hakkında genel bir bilgi vermek gerekirse;  temel güvenceleri kapsayan kasko çeşidi, düz kasko sigortasıdır. Temel güvencelerden bir veya birkaçını kapsayan kasko, dar kasko sigortasıdır.

Temel güvenceler yanında ilave güvencelerden bir veya birkaç güvenceyi kapsayan kasko genişletilmiş kasko sigortasıdır. Genel şartlarla birlikte tüm ek güvenceleri içeren kasko ise tam kaskodur.

Kasko çeşitleri ve ürünlerinin çoğalmasıyla kasko hizmeti veren sigorta şirketleri de çoğaldı. Hem kasko çeşitlerinin hem de sigorta şirketlerinin artması ise en çok sürücülere yaradı.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Böylecek karşılaştırma yapma olanağı arttı. Sigorta şirketlerinin artmasının yarattığı rekabet ortamında en iyi hizmeti vermeye çalışan sigorta şirketleri kasko genel şartları dışında da bazı hizmetler vermeye başladı. Bu hizmetlerden biri de çekici teminatıdır. 

Çekici Hizmetinin Detayları

Peki, çekici teminatı nedir ve ne gibi avantajlar sağlar?

Özellikle bilmediğimiz yollarda ilerlerken yolda kalmak, sürücülerin en büyük korkusudur. Neticede hiç bilmediğimiz yollarda aracımız hasar aldığında süreç çok daha zor işleyecektir.

Bu noktada asistans hizmetleri oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Asistans hizmetleri içerisinde yer alan teminatlardan biri de çekici teminatıdır.

Kasko güvencesi içerisine dahil edilen çekici teminatı; kaza sonucu hareket edemeyecek durumda kalan aracın, bir çekici kullanılarak kaza yerinden alınması, yetkili veya anlaşmalı bir servise götürülmesi hizmetini kapsamaktadır. Bu teminattan faydalanabilmek için aracın kaza geçirmiş olması şartı yoktur. Araçta meydana gelen herhangi bir arıza yüzünden aracın hareket edememesi durumu da çekici teminatı kapsamındadır. Burada önemli olan aracın bir şekilde hareket edemeyecek konumda olmasıdır.

Bazı sigorta şirketleri, çekici teminatını ilave bir güvence olarak sunarken; bazı sigorta şirketleri de assistans hizmetleri kapsamında bu hizmeti vermektedir. Ancak, genellikle bu teminat aracın onarım masraflarını içermez. Çekici teminatı hareketsiz durumdaki aracın bulunduğu yerden alınarak bir servise götürülmesi hizmetini kapsar. 

Seyahat sırasında aracınızın aksamlarında oluşabilecek herhangi bir soruna karşı geniş bir güvence için yol yardım teminatı alınabilir. Yol yardım hizmetleri içerisinde sadece çekici hizmetleri değil, pek çok ek hizmet bulunmaktadır. Örneğin; araç, yakıtı tükendiği için de yolda kalmış olabilir. Bu durumda yol yardım teminatı sayesinde aracınızın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesini sağlayabilirsiniz. Yol yardım hizmetleri hakkında detaylı bilgi için; "Kasko Yol Yardım Teminatı" başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

En doğru teminatları kapsayan kasko için kasko sorgulama yapmanız gerekir. Kasko sorgulaması ile kazanabileceklerinizi öğrenmek için "Kasko Sorgulama ile En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?" başlıklı makalemizi okuyun. Hemen, şimdi kasko sigortası almak için kasko sorgulama formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Müşteri Yorumları