444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Lastiği Şehir Dışında Zorunlu Hale Getirildi

07 Aralık 2012
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından kar lastiği uygulaması genelgesi yayımlandı. 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında şehirler arası kara yollarında seyreden tüm çekici, tanker, kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs türündeki araçlar ve A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde kış lastiği kullanımı zorunlu hale getirildi. 

kış lastiği

Şehir İçinde Kar Lastiği Uygulama Kararı Valiliklerde

 
Şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulaması yerel sıcaklıklar dikkate alınarak valilikler tarafından belirleniyor. Kar lastiği kullanım kararı alınan illerde yol kenarı denetim istasyonlarında da bu kararlar dikkate alınıyor.
 
Üzerinde M+S işareti bulunan ve 7ºC'nin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu artırmak amacıyla bileşimi özel belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastikler ve sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler kış lastiği olarak kullanılabiliyor.
 
Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olmasının zorunluluğuna dikkat edilmesi gerekiyor.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Güvenliğiniz için trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyin. Trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırarak yola güvenle çıkın. İhtiyacınız olan en uygun kasko sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet sitesinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.