Kış Lastiği Şehir Dışında Zorunlu Hale Getirildi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kış Lastiği Şehir Dışında Zorunlu Hale Getirildi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından kar lastiği uygulaması genelgesi yayımlandı. 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında şehirler arası kara yollarında seyreden tüm çekici, tanker, kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs türündeki araçlar ve A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde kış lastiği kullanımı zorunlu hale getirildi. 

kış lastiği

Şehir İçinde Kar Lastiği Uygulama Kararı Valiliklerde

 
Şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulaması yerel sıcaklıklar dikkate alınarak valilikler tarafından belirleniyor. Kar lastiği kullanım kararı alınan illerde yol kenarı denetim istasyonlarında da bu kararlar dikkate alınıyor.
 
Üzerinde M+S işareti bulunan ve 7ºC'nin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu artırmak amacıyla bileşimi özel belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastikler ve sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler kış lastiği olarak kullanılabiliyor.
 
Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olmasının zorunluluğuna dikkat edilmesi gerekiyor.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Güvenliğiniz için trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyin. Trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırarak yola güvenle çıkın. İhtiyacınız olan en uygun kasko sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet sitesinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Bireysel Emeklilere Ömür Boyu Maaş

Geleceğini güvence altına almak isteyenlerin son yıllarda büyük bir ilgi gösterdiği Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili önemli değişiklikler kapıda. 

Devamını Oku

Sigorta İhtiyaçları Çeşitlenecek

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, satın alma gücünün yükselmesiyle müşteri ihtiyaçlarının da çeşitleneceğine dikkat çekti.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Sesleri Yükseliyor

Trafik sigortası primlerinde iyileşme sağlanması için tavan fiyat, muafiyetleri arttırma ve sürücü bazlı prim sistemleri üzerinde duruluyor.

Devamını Oku