Kolay Araba Kullanmak için İpuçları

Kolay araba kullanmak tecrübenin yanında bilgi ve dikkat de gerektirir. Araba kullanmanın eğlenceli yanı ağır bassa da yanlış yapılan davranışlardan dolayı hayati risk de taşır.

Günümüzde trafikteki araçların çoğalması ve bilinçsiz sürücülerin artması araba kullanımını daha da zorlaştırmaktadır. Araba kullanmaya başlamadan önce mutlaka fiziksel ve bedensel olarak buna kendinizi hazır hissetmeniz gerekir. Yorgunluk, uykusuzluk, dikkatin başka yerde olması vs. durumlar trafikte tehlike yaratır.

Bunların dışında araba bakımı da aracı kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır. Konuyla ilgili "Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz" yazımızı okumanızı öneririz.

Yola çıkmadan önce mutlaka kasko sigortanızı yaptırın, risklere karşı güvencede olun. Kasko hesaplama ile en uygun kasko fiyatlarına ulaşmanız son derece kolay.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kolay Araba Kullanmanın İpuçları

  • Aracınızla trafiğe çıktığınızda aceleyle araç kullanmayın. Unutmayın ki şehir şartlarının yoğunluğundan dolayı herkesin acelesi var. Fakat sakin bir şekilde yolda seyretmek en güvenli yoldur. Acele etmek beklenmedik kazalara neden olurken bu durum da daha fazla vakit kaybetmenize yol açar. Özellikle yağışlı havalarda aracın yola tutunma becerisi azalacağından kayma riski daha fazla olur bu nedenle daha yavaş araç kullanılmalıdır. 
  • Trafikteki diğer araçlarla aranızdaki mesefeyi az tutmanız diğer araçların ani hareketlerinden olumsuz etkilenmenize neden olur. Bu nedenle takip mesafesini normalden biraz fazla tutmanız daha rahat hareket etmenize neden olacaktır.
  • Trafikteyken yüksek sesle müzik dinlemek acil durumlardan haberdar olmanızı engeller. Bu neden mümkün olduğunca kısık sesle müzik dinlemeli ve camınızı az da olsa açık tutarak ilerlemeniz iyi olacaktır.
  • Yol üzerindeki çukurlara dikkat edin. Hızla ilerlerken bu çukurlara saplanmanız hem aracınızın hem de sizin zarar görmenize neden olabilir. Özellikle yağmurlu günlerde su birikintilerinin altında çukur olabileceğini düşünerek ilerlemenizde fayda var.

 
Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama ile bütçenize en uygun araba kasko fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.

Müşteri Yorumları