Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut sigortası indirimleri nelerdir? Konut sigortası yaptırırken daha uygun fiyatlı poliçe nasıl alınabilir? soruları, konut sigortası yaptırmayı düşünen ya da yenileme dönemi gelenler açısından önemlidir. Daha uygun fiyatlı poliçe alabilmek adına konut sigortası indirim seçeneklerini bilmeniz faydanıza olacaktır.

Konut sigortası fiyatları üzerinden indirim alarak evinizi ve içerisindeki mal varlıklarınızı çeşitli risklere karşı güvence altına alabilmek mümkündür. Peki poliçeyi daha uyguna satın alabilmenizi sağlayan konut sigortası indirimleri nelerdir?

 

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?


Konut sigortası indirimleri nelerdir?İndirimli konut sigortası poliçesi nasıl alınabilir? Konut sigortası indirimleri, poliçe yenileme dönemlerinde hasarsızlık indirimi ve konutunuzda alarm olması şartı ile alarm indirimi şeklinde 2’ye ayrılır.

 

Hasarsızlık İndirimi


Konut sigortası hasarsızlık indirimi için söylenmesi gereken ilk nokta, her sigorta şirketinin uygulamıyor olmasıdır. Hasarsızlık indirimi uygulayan sigorta şirketlerinde ise indirim yenileme dönemlerinde ortaya çıkar. Sigorta süresi içerisinde konut ile ilgili herhangi bir hasar talebinde bulunulmamış ise poliçenin yenilenmesi halinde devam eden sigorta yılı için sigorta şirketine göre değişen oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanır. Hasarsızlık indirim oranları değişken olabildiği için sabit bir fiyat düşüşünden bahsetmek mümkün değildir.

Konut sigortası teminatları içerisindeki riskler gerçekleşmemişse, hasarsızlık indirimden faydalanarak yeni konut sigortası poliçenizi daha uygun fiyatlı şekilde yaptırabilirsiniz.

 

Alarm İndirimi


Konutunuzda çalışır durumda bulunan bir alarm olması halinde sigorta şirketine göre değişen oranlarda alarm indirimi uygulanır.

Alarm indirimi uygulamasının en önemli noktası sadece evinizde mevcut olması değil, çalışır durumda olmasıdır. Yine hasarsızlık indirim uygulaması gibi, her sigorta şirketi alarm indirim uygulamasını da poliçeye yansıtmıyor olabilir. İndirimlerin mevcut olup olmadığını poliçeyi imzalamadan öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

 

Sigortam.net’ten Konut Sigortası


Evinizi, eşyalarınızı ve ailenizi çeşitli risklere karşı korumak için konut sigortası yaptırın, evinizi ve bütçenizi güvenceye alın. En uygun konut sigortası fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net‘in konut sigortası başvuru formunu doldurun, sigorta uzmanlarımız sizi arasın.

Müşteri Yorumları