444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2 Milyon Konut El Değiştirdi

07 Mayıs 2013
İnşaat sektörünün son yıllarda kazandığı ivme, emlak pazarının de hareketlenmesine sebep oluyor. Toplu konut projeleri ve uygun ödeme koşulları ile alıcıları çekmeyi başaran inşaat firmaları, verilere göre bu konuda oldukça başarılı. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
 
2013 yılının ilk üç ayı verilerine göre internet üzerinden toplamda 2 milyonun üzerinde satılık veya kiralık ev el değiştirdi. Buna göre her 3 dakikada 4 konut satılıyor veya kiralanıyor. Bu istatistiklere göre satış grafiği artış göstermese bile yıl sonunda 10 milyona yakın konut kiracı veya malik değiştirecek.
 
Evlerinden taşınanların yeni ev arayışlarında bazı kriterler öne çıkıyor. Emlak arayışlarında “yeni bina” kriteri bunlardan biri. 0-5 yaş aralığındaki binalar, çoğunlukla asansör, otopark, yalıtım gibi avantajlar sağladıkları için emlak arayışlarında birinci planda bulunuyorlar. Binaların ara kat olması da vatandaşlar için önemli. İnternet üzerinden yapılan emlak aramalarında en fazla aranan 2. katta yer alan daireler oldu. Ayrıca doğalgaz ile ısınan daireler de aramalarda ön plana çıkıyor.
 
2013 yılı ilk üç ayı itibarıyle en çok aranan konutlar 3+1 daireler olurken, kiralık ev aramalarında 120 m2 daireler, satılık ev aramalarında ise 100 m2 daireler toplam aramalar içinde en büyük paya sahip.
 
Konut sigortası ile ister ev sahibi ister kiracı olun, evinizi ve eşyalarınızı sigortalayabilirsiniz. Size en uygun konut sigortası için www.sigortam.net üzerinden başvuru formu doldurun. Doldurduğunuz form sigorta şirketlerine iletilsin, sigorta şirketleri sizi arasın.

Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Almanın Avantajları

16 Haziran 2010 Çarşamba
En uygun fiyat, en bol ürün ve 7/24 kesintisiz hizmet ile siz de Sigortam.net'in konut sigortası avantajlarından yararlanın.

Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı

20 Mayıs 2010 Perşembe
Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, 'Konut sigortası, maddi olarak araçlarımızdan çok daha değerli olan evlerimizi teminat altına alan bir ürün' dedi.

Konut Kredisi Alırken Hayat Sigortasına Dikkat!

22 Nisan 2010 Perşembe
Kredi kullanımında en çok tartışılan konu kullandırım karşılığı yapılmak zorunda olduğu söylenen hayat sigortası. Bankalar tabi ki bunun için ekstra bir ücret talep ediyor.