Aksigorta’dan Konut ve Eşya Sigortaları Araştırması

Aksigorta’nın Türkiye’deki sigorta alışkanlıklarının tespiti için gerçekleştirdiği anket araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Aksigorta tarafından bu seferse ev – eşya sigortaları konusunda Türkiye’deki bakış açısı incelendi. Sonuçlar oldukça şaşırtıcı.    

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Tatile Çıkarken Önlem Almıyoruz

Yöntem Araştırma’nın Aksigorta için gerçekleştirdiği anket çalışması 12 ilde toplamda 960 kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırmada erkeklerin evlerinde en çok korunması gerektiğini düşündükleri eşya olarak televizyon ilk sırada çıkarken, kadınlar içinse en önemli eşya buzdolabı olarak öne çıktı.

Araştırmada Türkiye’deki ev – eşya sigortası yaptıranların oranı ise sadece %3 olarak çıkarken evini konut sigortası veya alarm gibi yöntemlerle korumayı düşünenlerin oranı ise %20 oldu. Araştırmada ayrıca yaş ortalamasının yükselmesine paralel, ev – eşya sigortası yaptırma oranının da yükselmesi dikkat çekti. Sosyo – ekonomik statü düzeyin yükseldikçe, ev sigortası yaptırma oranının yükseldiği de araştırmada ortaya çıkan bir diğer tespit oldu.

Yapılan araştırma neticesinde tatile çıkarken ev ve eşyalar için önlem alma oranı da bir hayli düşük çıktı. Ankete katılan kişilerin %24’ü evi ve eşyaları için tatile çıkmadan önce hiçbir önlem almadığını ifade ederken, önlem aldığını belirtenlerin %35’inin ise önlem almaktan kasıt olarak sadece kapıyı kilitledikleri ortaya çıktı. Evden çıkmadan önce en fazla ise su, doğal gaz ve elektrik tesisatı kontrol ediliyor. Katılımcıların 3’te 1’i ise evden çıktıktan sonra herhangi bir nedenle geri dönüp evini kontrol ediyor.

En Çok Beyaz Eşya ve Elektronik Eşyalar Düşünülüyor

Araştırmada bugüne kadar herhangi bir kazası yaşamadığını belirtenlerin oranı %13 olurken, katılımcıların %46’sı ise bugüne kadar en az bir defa sıva çatlağı, tesisat kaçağı veya elektrik arızası nedeniyle elektronik eşya arızası gibi problemlerle karşılaştıklarını ifade etti. Ankete göre ev sakinleri en çok beyaz eşya ve elektronik eşyaların korunması yönünde görüş bildiriyor. Cep telefonu sigortasına olan ilgi ise beklenenden bir hayli düşük çıktı. Araştırmada  en çok cep telefonu sigortası yaptırmayı düşünen kesim %19’la 18 – 24 yaş arasındaki gençler oldu.

Ev eşyalarını koruma altına alma konusunda kadın ve erkekler arasında ise oldukça dikkat çekici farklılıklar ortaya çıktı. Araştırmaya göre erkeklerin %47’si televizyonu koruma altına almak isterken bu oran kadınlarda ise sadece %30’da kaldı. Önem sırasına göre erkeklerin en fazla koruma altına almak istedikleri eşyaları televizyon, buzdolabı, bilgisayar, küçük elektrikli ev aletleri ve çamaşır makinesi olurken, kadınlarda ise bu sıralama buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, ufak elektrikli ev aletleri ve bulaşık makinesi şeklinde sıralandı.

İş İşten Geçmeden Konut Sigortası ile Evinizi ve Eşyalarınızı Koruma Altına Alın

Evinizi ve eşyalarınızı tesisat problemleri veya dış etkenlerden kaynaklı riskler karşınızda uygun fiyatlarla konut sigortası ile koruma altına alabilir, olası bir hasar halinde hiçbir ücret ödemeden hasarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Hemen konut sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan ev sigortasına uygun fiyatlarla sahip olun.

Benzer İçerikler

Konut Sigortası Kapsamında Ücretsiz Ek Hizmetler Anadolu Sigorta’da!...Anadolu Sigorta’dan konut sigortası yaptıranlar, ücretsiz ek hizmetlerden yararlanabiliyor. Konut...sigortası kapsamında sunulan hizmetler ise; kombi ve klima bakımı, petek temizliği, halı...yıkama ve mini onarım.

Ücretsiz Ek hizmetler Sadece 110 TL’ye !

Üstelik bu...hizmetlerden yararlanmak için konut sigortası bedelinin bir önemi yok. Anadolu Sigorta’da konut sigortasını en alt limitten...yaptırmanın bedeli sadece 110 TL! Bu ücreti ödeyerek evinizin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceğiniz tüm ek hizmetlerden...hiçbir ek ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Her evin ihtiyacı olan kombi ve klima bakımı, halı yıkama, petek temizliği gibi...bakım hizmetlerini ayrı ayrı satın alma masrafı, bütçenizi zorlayabilir ve her biri için ayrı araştırma yapmanız gerekir. Uygun...fiyatlara konut sigortası yaptırarak ise hem evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alır, hem de bakım hizmetlerini nereden...yaptıracağınızı düşünmenize gerek kalmaz.

Konut Sigortası Yaptırın, Evinizi Güvenceye...Alın!

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Anadolu Sigorta konut sigortasını belirlemek çok kolay!...Sigortam.net’ten
konut sigortası başvuruformunu doldurarak, teklif alabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra...sigorta uzmanlarımız sizi arar ve teklifleri değerlendirmeniz için size yardımcı olur. Anadolu Sigorta’dan konut sigortası...yaptırın, ücretsiz ek hizmet fırsatını kaçırmayın! [widget id="sigortamnet_konutlp_widget-2"]
Yangınların %45’i Konutlarda Yaşanıyor!

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, başta nüfus...artışı olmak üzere, teknoloji-sanayi alanındaki gelişmeler ve kişi başına tüketilen enerji miktarındaki artış gibi...olayların yangın riskini artırdığına dikkat çekiyor. 

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL