Ekonomik Isınma Yöntemleri

Kış geldi. Hepimizin korktuğu doğalgaz faturaları yine kış boyunca gündemimizde olacak.

Doğalgazın yüksek fiyatları el yakıyor ve bizleri daha ucuza ısımanın yollarını aramaya sevk ediyor. 

Enerji tasarrufunun en önemli aşamasını yalıtım oluşturuyor.

Yalıtım dışında vereceğimiz tüyolarla da daha kolay ısınarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı yaptırarak sağlığınızı ve evinizi korurken tasarruf da sağlarsınız. Isı yalıtımı kışın ısınmak ve yazın serinlemek için harcadığınız enerjiyi azaltarak daha rahat bir ortamda yaşamanızı sağlıyor. Bu amaçla, binaların çatıları, dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, döşemeleri ve tesisatlarında ısı geçişini azaltan önlemler alınıyor. Isı yalıtımı yapıldığında, binadan dışarıya çıkan ısının azalmasıyla birlikte, ısınmak için tüketilen yakıt miktarında da düşüş sağlanıyor. Bu azalma miktarı, binanızın bulunduğu iklim bölgesine göre değişmekle birlikte %50 – %70 arasında değişiyor. Yani yalıtımsız bir eviniz varsa ve kışın evinizi ısıtmak için ayda 100 birim yakıt tüketiyorsanız, evinizi yalıtarak bu tüketimi 50 birime hatta 30 birime düşürebilirsiniz. Ayrıca, ısı yalıtımlı duvarlarda iç yüzeylerde terleme sonucu küflenmeler, siyah lekelenmeler ve sıva veya boya kabarmalar da oluşmaz. Yalıtımsız evlerdeki buharlaşmadan dolayı artan basıncın solumun yolu hastalıkları ve romatizmaya neden olması da engellenir.

Kapı ve Pencereler

Kapı ve pencerelerinizi mutlaka kontrol edin. Pencereleriniz ve kapılarınızdan gelen hava sızıntısı ne kadar az ise ısı kaybı da o kadar az olur. Böylece oda ısısını sağlamak için daha çok sıcaklığa ihtiyaç duymazsınız. Sızıntıları rüzgarlı havalarda daha kolay farkedebilirsiniz. Bu sızıntıları önlemek için süngerli bantlarla pencere kenarlarını ve kapı altlarını kapatabilirsiniz. Bu önlem tabii ki geçicidir. Daha uzun süreli sonuç almak için pencerelerin ve balkon kapılarının çift camlı, pimapen ve iyi şekilde monte edilmiş olmasına önem vermek gerekir. Evinizdeki fazla kullanmadığınız odaların kapılarını kapalı tutmanız ısı kaybını engeller. Yalnızca duştan sonra banyo kapısını açık tutarak içeriğe sıcak hava buharının girmesini sağlayabilirsiniz.

Kalorifer Petekleri

Dairenizin dışarıya bakan, ısıltılmayan duvarlarına monte edilmiş olan peteklerinizin arkasına yalıtım levhaları koyarsanız evinizin ısı kaybını azaltmış olursunuz. Az maliyetli olan bu levhalarla daha çok ısı kazanırsınız. Balkonlarda bulunan kombilerinizin kalorifer ısı borularını izole ettirmeniz de ısı kaybını büyük oranda engeller. Peteklerin önünü eşyalarla kapatmanız ısı yayılımını engeller, kalorifer önlerini boş tutarak ısının bütün odaya etki etmesini kolaylaştırırsınız.

Perde ve Panjurlar

Perde ve panjurların kapalı tutulması da dışardan gelen soğuk havanın içeriye girmesini engelleyen alternatiflerden biridir. Fakat perdeleri kalorifer önüne uzatmak da ısıyı engeller.

Sıcaklık Ayarı

Uzmanlara göre oda sıcaklığının normal koşullarda 20 ile 22 derece olması gerekiyor. Sıcaklığın çok yükseltilmesi fazla enerji tüketimine, odadaki havanın kurumasına ve grip olma riskinin artmasına neden oluyor. Bu nedenle oda sıcaklığını düşük tutmak yararınıza olacaktır. Ayrıca, doğalgazı gece gündüz kısıkta yakmak sadece gündüzleri yüksek yakmaktan daha ekonomiktir.

Ev Giyimi

Evinizde giyeceğiniz kıyafetleri seçerken şık olmalarından çok rahat ve kalın olmalarına önem verin. Kalın, yünlü kazaklar ve çoraplar tercih edilebilir. Hatta birçok mağazada satılan ev botlarını da ayaklarınızı sıcak tutması için tercih edebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan batteniyelerin giyilebilirleri de mevcut, bunlardan da birer tane edinebilir, battaniyeninizin sıcaklığını her anınızda hissedebilirsiniz. Sıcak su torbaları da ekonomik ısınma da bir başka alternatif olabilir. Bitki çaylarınızı da yanınızdan eksik etmezseniz kara kışı keyifli kış hale getirebilirsiniz.

Konut Seçimi

Merkezi sistemli konutlar yerine kombili evleri tercih edin. Böylelikle apartman sakinlerine bağlı kalmadan sıcaklık ayarlarını isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Böylece, seyahate çıktığınız ya da hafta sonları evde olmadığınız zamanda yanan yakıt için ücret ödemezsiniz. Sigortam.net üzerinden deKonut Sigortasıyaptırarak da evinizi diğer felakatlere karşı koruyabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Güneş Sigorta’dan Pratik Ev Sigortası!

Güneş Sigorta’dan Avantajlı Konut Sigortası Paketi: Pratik Ev Sigortası!

Bütçenizi zorlamadan evinizi ve eşyalarınızı...güvence altına almak ister misiniz? Güneş Sigorta'dan Pratik Ev Sigortası yaptırarak yangın, su...basması, hırsızlık, cam kırılması ve daha bir çok riske karşı evinizi ve eşyalarınızı koruma altına alabilir, kombi...ve klima bakımı, tamirat işleri gibi konut yardım hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Üstelik tüm...bu hizmetler Pratik Ev Sigortası kapsamında sadece 89 TL. [widget id="sigortamnet_konut_widget-2"]

Pratik Ev...Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Konut sigortası neleri kapsar, konut sigortası ne işe yarar?...sorularının detayları yazımızın devamında. Pratik Ev Sigortası'nın güvence kapsamı hakkında aşağıdaki listemizden bilgi...alabilirsiniz.
 • Yangın, yıldırım, infilak
 • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler,...terör
 • Sel, su basması
 • Yer kayması
 • Dahili su
 • Fırtına
 • Kar...Ağırlığı
 • Hırsızlık
 • Duman
 • Cam Kırılması
 • Komşuluk ve kiracı mali mesuliyet
 • ...
 • Enkaz kaldırma masrafları
 • Kara ve hava taşıtları çarpması
 • Üçüncü şahıs mali sorumluluk
 • ...
 • Konut yardım
Sel, su basması, yer kayması, fırtına gibi doğal olaylara; hırsızlık, yangın gibi istenmeyen...durumlara karşı önlem almak istiyorsanız ev sigortası seçenekleri içerisinde Pratik Ev, bütçenizi zorlamadan evinizi güvenceye...almanızı sağlar. Konut sigortası fiyatları içerisinde uygun primleri ile dikkatleri çeken ürün, asistans hizmetleri ile de...avantajlarını arttırıyor.

Üstelik Konut Asistans Hizmetleri de Ücretsiz!

Pratik Ev Sigortası kapsamında, asistans...hizmetlerinden ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Asistans hizmetlerinin detaylarına bakacak olursak, poliçe kapsamındaki konut...yardım hizmetleri aşağıdaki gibidir:
 • Kombi ve klima bakım hizmeti
 • Tesisat işleri
 • Elektrik...işleri
 • Anahtar işleri
 • Cam işleri
 • Otel hizmeti
 • Güvenlik hizmeti
 • Sigortalı...faturaların ödenmesi
 • Konutta kalan kişinin kurtarılması
Konut yardım hizmetlerini bağımsız olarak...yaptırırsanız, her biri için ayrı ücret ödemeniz gerekir. Pratik Ev Sigortası ile ise tek bir poliçede hem evinizi koruma altına...alabilir, hem asistans hizmetlerinden ücretsiz yararlanırsınız. Evinizde tamir gerektiren bir sorun oluştuğunda, camınız...kırıldığında ya da kombinize bakım yaptırmanız gerektiğinde düşünmenize ve ayrıca para ödemenize gerek kalmaz.

Kiracılar...İçin de Konut Sigortası!

Kiracı konut sigortası yaptırabilir mi? Kiracılar için konut sigortası...yaptırmanın avantajları nelerdir? İşte bu sorular, ev sahibi olmayan, kirada oturan kişiler için oldukça önemli. Kiracı iseniz ev...sigortası yaptırmak mantıklı gelmiyor olabilir ama konut sigortası sadece evin kendisini değil içerisindeki eşyaları da korur....Değer verdiğiniz eşyaların başına olumsuz bir durum geldiğinde, masraflarını belirli bir limite kadar poliçeden...karşılayabilirsiniz. Örneğin oturduğunuz evin camları, üçüncü kişilerin hareketleri veya çevre kazaları sonucunda kırılıp...hasar gördüyse, cam işleri teminatı kapsamında hasarınız karşılanır. Evinizde meydana gelebilecek su...basması, yangın çıkması gibi olumsuz durumlarda komşularınızın evleri de zarar görebilir. Bu durum sizin...sorumluluğunuzda olduğu için ortaya çıkan hasar masraflarının sizin tarafınızdan ödenmesi gerekir. Kiracı olarak konut...sigortası yaptırarak komşuluk-kiracılık mali mesuliyet teminatından faydalanabilirsiniz. Yani belirli bir...limite kadar komşularınızın evlerinde ortaya çıkan hasarlar, konut sigortası poliçeniz tarafından ödenir. Üstelik yukarıda...bahsettiğimiz konut yardım hizmetlerinden de kiracı olarak faydalanabilirsiniz. Bu sayede bakım ve asistans hizmetlerine ayrıca para...vermek zorunda kalmazsınız.

Evinizdeki Huzur İçin Geç Kalmayın!

Konut sigortası hesaplama yapmak için...teklif almanız yeterli.
Sigortam.net'ten konut sigortası teklifialın, pratik ev sigortası...ürünü ve diğer ev sigorta seçenekleri için en uygun fiyatları öğrenin. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak...sigorta uzmanlarımızdan konut sigortası detayları için destek alın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL