Merak Ettikleriniz Hakkında 4 Soruda Konut Sigortası

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte maddi mal varlıklarımızı bekleyen riskler de artış gösterdi. Özellikle evleri ve eşyaları tehdit eden birçok risk var. Bir ev sahibi olmasanız bile, evinizdeki eşyalarınız zarar görebilir. Oysa uygun fiyatlarla alacağınız konut sigortası ile hem evinizi hem de eşyalarınızı da koruyabilirsiniz. 

Ev sahibi olarak binanınızı konut sigortası kapsamındaki bina teminatıyla koruyabilirsiniz. Eşya teminatıyla ise; hırsızık, her türlü su baskını yıldırım, infilak, yangın, sel ve deprem gibi durumların neden olduğu hasarları kısa sürede tamir ettirebilirsiniz.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Bu noktada; ‘’Sigorta bedeli nasıl belirlenir?’’, ‘’Poliçe kapsamında ne gibi teminatlar var?’’, ‘’Poliçe iptal edilebilir mi?’’ gib sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Bütün bu sorularınıza son vermeniz için bazı detayları başlıklar halinde özetledik?

Konut Sigortası Hakkına Merak Edilenler

Konut Sigortasında İndirim Var mı?

Evinizi ve içindeki mal varlıklarınız çeşitli risklere karşı korumak için konut sigortasını çeşitli indirimlerle, daha uygun fiyata sigorta almak mümkündür. Bu indirimler şunlardır;

Hasarsızlık indirimi:   Sigorta süresi içinde konut ile ilgili herhangi bir hasar talebinde bulunulmamış ise poliçenin yenilenmesi halinde devam eden sigorta yılı için sigorta şirketine göre değişen oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanır. Bu indirim her sigorta şirketi tarafından uygulanmamaktadır.
 
Alarm indirimi: Konutunuzda çalışır durumda bulunan bir alarm olması halinde sigorta şirketine göre değişen oranlarda alarm indirimi uygulanır.

Konut sigortasındaki indirimlerin detaylarına ''Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?'' başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Eşya Teminatı Nasıl Belirlenir?

Eşya bedeli, evinizde bulunan eşyaların güncel değerleri baz alınarak belirlenir. Sigorta şirketleri, sigorta bedeli belirlemelerinde eskime payı gibi farklı değişkenleri de baz alabilir.  

Poliçe Kapsamında Yer Alan Teminatlar Neler?

 • Yıldırım, seş gibi doğal afetler,
 • Hırsızlık,
 • Yangın
 • Değerli eşya bedeli, ziynet Eşyaları
 • Deprem
 • Elektrik Hasarları
 • Eşyaların Geçici bir adreste bulunması

Konut Sigortası Kapsamı Dışındaki Haller
 

 • Savaş, her türlü savaş olayları, istila, çarpışma, iç savaş gibi ülkeler arası veya ülke iç durumundan kaynaklanan kargaşa sebebiyle meydana gelen bütün zararlar,
   
 • Nükleer yakıtlar ve nükleer yakıtların yanması sonucu oluşan radyosların sebebiyet verdiği zarar,
   
 • Kamu otoritesinin, sigortalı varlıklar üzerinde yapacakları tasarrufların sebep verdiği zararlar,
   
 • Yangın dışında, sigortalı varlıkların kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde meydana gelmiş zararlar sebebiyle oluşan zararlar,
   
 • Aydınlatma, ütüleme aletleri, lamba, mum, sigara ve bunların benzerlerinin temasından kaynaklanmış zararlar,
   
 • Alçak basın sebebiyle kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde defarmasyonu, yıpranması nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlarda meydana gelmiş tüm zararlar,

Konut sigortasının kapsamı hakkında doğru bilgiler edinerek, konut sigortası yaptırı. Doğru sigorta şirketlerine ulaşmak için konut sigortası başvurunuzu Sigortam.net'ten yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL