En Uygun Konut Sigortasının İpuçları

Bir konut sahibi olan her birey, o konutda sahip olduğu andan itibaren her türlü riski düşünmeli ve riskler doğrultusunda hareket etmelidir. Kaybettiğinizde yerine koyması zor ve maliyet gerektiren hem ev hem eşyalar; tehlike oluşturacak şartlar meydana gelmeden güvence altına alınmalıdır, bu güveni kişilere sağlayacak konut sigortası poliçesidir. Böylece eşyalarınızı korumak bir yana evinizden uzakta kaldığınız anları da daha huzurlu geçirmiş olursunuz.

Evinizi ya da eşyalarınızı korumak amacıyla aldığınız konut sigortası teminatlarıyla tehliye karşı çözüm yaratmış olursunuz. Konut sigortası; evinin dışındayken, huzurlu ve güvenli olmak isteyen her bireyin sorumluluğu olduğu gibi aynı zamanda hakkıdır. Bina ve eşya almanın ne kadar masraflı olduğu düşünüldüğünde, eşyaların ve binaların yaşayabilecekleri riskler de o oranda netleşmekte, önemi belirginleşmektedir.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

En Uygun Konut Sigortasında Bilinmesi Gerekenler
 

Görünmez ev kazaları, iklim koşullarının yarattığı tahripler, artan hırsızlık oranları… binanızın karşılaşabileceği risklerden sadece birkaç tanesi. Oturmuş olduğunuz bina sizin olabilir veya o binada kiracı olabilirsiniz. Önemli olan sizin ve eşyalarınızın karşılaşabileceği her türlü hasarı koruyabilmektir.

Risk olasılıklarını düşünerek kaygılanmak yerine; konut sigortasına, sigorta kapsamındaki bina teminatı ve eşya teminatına sahip olmakta fayda var. Konut sigortası hesaplaması yapılırken; binanızın büyüklüğü, yapı tarzı, bulunduğunuz kat ve oturduğunuz yerin güvenlik önlemleri baz alınır. 

Konut sigortanızın kapsamı ve sigorta şirketinin belirlemiş olduğu şartlara göre fiyat farklılıkları oluşturduğu gibi, eklettirdiğiniz teminatlara göre de şekillenir. Bunların takibini ve analizini yapmak sizin için çok kolay olmayacaktır. En uygun konut sigortasına, en cazip teminatlarla ulaşabilmek için konusunda uzman sigorta şirketlerinden destek almalısınız. Hem sigorta sektörünün her geçen gün daha da büyümesi, gelişmesi ile her sigorta şirketi konut sigortası poliçelerinde avantajlı seçenekler sunabiliyor.

Doğru sigorta şirketleri, müşterisinin isteklerini baz alacak, derinlemesine bir araştırma sürecine girecek ve en uygun fiyat teklifleri ile sigorta sahibine çözüm sunacaktır.

Huzurlu bir gelecek planı yapmanıza destek olan ve hem eşyalarını hem binanınızı sel, hırsızlık, yangın gibi riskleri teminata alan konut sigortanızı yaptırın. Evinizin ve eşyalarınızın güvencesini şansa bırakmayın. Konut sigortası başvurusu için tıklayın.

Benzer İçerikler

Güneş Sigorta’dan Pratik Ev Sigortası!

Güneş Sigorta’dan Avantajlı Konut Sigortası Paketi: Pratik Ev Sigortası!

Bütçenizi zorlamadan evinizi ve eşyalarınızı...güvence altına almak ister misiniz? Güneş Sigorta'dan Pratik Ev Sigortası yaptırarak yangın, su...basması, hırsızlık, cam kırılması ve daha bir çok riske karşı evinizi ve eşyalarınızı koruma altına alabilir, kombi...ve klima bakımı, tamirat işleri gibi konut yardım hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Üstelik tüm...bu hizmetler Pratik Ev Sigortası kapsamında sadece 89 TL. [widget id="sigortamnet_konut_widget-2"]

Pratik Ev...Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Konut sigortası neleri kapsar, konut sigortası ne işe yarar?...sorularının detayları yazımızın devamında. Pratik Ev Sigortası'nın güvence kapsamı hakkında aşağıdaki listemizden bilgi...alabilirsiniz.
 • Yangın, yıldırım, infilak
 • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler,...terör
 • Sel, su basması
 • Yer kayması
 • Dahili su
 • Fırtına
 • Kar...Ağırlığı
 • Hırsızlık
 • Duman
 • Cam Kırılması
 • Komşuluk ve kiracı mali mesuliyet
 • ...
 • Enkaz kaldırma masrafları
 • Kara ve hava taşıtları çarpması
 • Üçüncü şahıs mali sorumluluk
 • ...
 • Konut yardım
Sel, su basması, yer kayması, fırtına gibi doğal olaylara; hırsızlık, yangın gibi istenmeyen...durumlara karşı önlem almak istiyorsanız ev sigortası seçenekleri içerisinde Pratik Ev, bütçenizi zorlamadan evinizi güvenceye...almanızı sağlar. Konut sigortası fiyatları içerisinde uygun primleri ile dikkatleri çeken ürün, asistans hizmetleri ile de...avantajlarını arttırıyor.

Üstelik Konut Asistans Hizmetleri de Ücretsiz!

Pratik Ev Sigortası kapsamında, asistans...hizmetlerinden ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Asistans hizmetlerinin detaylarına bakacak olursak, poliçe kapsamındaki konut...yardım hizmetleri aşağıdaki gibidir:
 • Kombi ve klima bakım hizmeti
 • Tesisat işleri
 • Elektrik...işleri
 • Anahtar işleri
 • Cam işleri
 • Otel hizmeti
 • Güvenlik hizmeti
 • Sigortalı...faturaların ödenmesi
 • Konutta kalan kişinin kurtarılması
Konut yardım hizmetlerini bağımsız olarak...yaptırırsanız, her biri için ayrı ücret ödemeniz gerekir. Pratik Ev Sigortası ile ise tek bir poliçede hem evinizi koruma altına...alabilir, hem asistans hizmetlerinden ücretsiz yararlanırsınız. Evinizde tamir gerektiren bir sorun oluştuğunda, camınız...kırıldığında ya da kombinize bakım yaptırmanız gerektiğinde düşünmenize ve ayrıca para ödemenize gerek kalmaz.

Kiracılar...İçin de Konut Sigortası!

Kiracı konut sigortası yaptırabilir mi? Kiracılar için konut sigortası...yaptırmanın avantajları nelerdir? İşte bu sorular, ev sahibi olmayan, kirada oturan kişiler için oldukça önemli. Kiracı iseniz ev...sigortası yaptırmak mantıklı gelmiyor olabilir ama konut sigortası sadece evin kendisini değil içerisindeki eşyaları da korur....Değer verdiğiniz eşyaların başına olumsuz bir durum geldiğinde, masraflarını belirli bir limite kadar poliçeden...karşılayabilirsiniz. Örneğin oturduğunuz evin camları, üçüncü kişilerin hareketleri veya çevre kazaları sonucunda kırılıp...hasar gördüyse, cam işleri teminatı kapsamında hasarınız karşılanır. Evinizde meydana gelebilecek su...basması, yangın çıkması gibi olumsuz durumlarda komşularınızın evleri de zarar görebilir. Bu durum sizin...sorumluluğunuzda olduğu için ortaya çıkan hasar masraflarının sizin tarafınızdan ödenmesi gerekir. Kiracı olarak konut...sigortası yaptırarak komşuluk-kiracılık mali mesuliyet teminatından faydalanabilirsiniz. Yani belirli bir...limite kadar komşularınızın evlerinde ortaya çıkan hasarlar, konut sigortası poliçeniz tarafından ödenir. Üstelik yukarıda...bahsettiğimiz konut yardım hizmetlerinden de kiracı olarak faydalanabilirsiniz. Bu sayede bakım ve asistans hizmetlerine ayrıca para...vermek zorunda kalmazsınız.

Evinizdeki Huzur İçin Geç Kalmayın!

Konut sigortası hesaplama yapmak için...teklif almanız yeterli.
Sigortam.net'ten konut sigortası teklifi alın, pratik ev sigortası...ürünü ve diğer ev sigorta seçenekleri için en uygun fiyatları öğrenin. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak...sigorta uzmanlarımızdan konut sigortası detayları için destek alın, sigortanızı telefonda yaptırın.