Konut Sigortası ile Eviniz ve Bütçeniz Güvende

Ülkemizde her ne kadar yaygınlığı henüz istenilen seviyeye gelmemiş olsa da konut sigortası, sigorta bilincinin yüksek olduğu ülkelerde en çok tercih edilen sigorta türlerinden biridir. Gerek sağladığı teminatlar, gerekse de hızlı bir tamir süreci nedeniyle konut sahiplerine büyük avantajlar sunan konut sigortası ile siz de evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Türkiye’deki sigorta bilinci genellikle araç sigortaları etrafında şekillendiği için, konut sigortası ile alakalı kayda değer bir alışkanlığın oluştuğunu söylemek şimdilik çok zor. İnsanlar enteresan bir şekilde araçları için yaptırdıkları sigortayı, hayatlarının büyük bir kısmını ailesi ve sevdikleri ile beraber geçirdikleri evlerine de yaptırmayı gereksiz görüyorlar. Oysa ki hayattaki en önemli yaşam alanınız olan eviniz de onlarca farklı risk olasılığının tehditi altındadır. Üstelik konutlarda yaşanan hasar maliyetleri, genel olarak araçlardaki maliyetlere göre çok daha yüksek boyutlardadır.

Konutlarda ortaya çıkan en sık hasarların başında genellikle tesisat problemleri gelmektedir. Tesisat kaçağı kaynaklı hasarlar ise ancak en son noktada etkisini göstermesi nedeniyle çok uzun süre farkedilmez. Bu nedenle benzer bir talihsizlikle karşılaşmanız halinde hasarın fark edilmesinin ardından iş işten geçmiş olabilir, tamir için çok ciddi boyutlarda maddi bir harcama zorunluluğu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi bir durumda konut sigortanız olmuş olsaydı, konutunuzdaki hasarın tamir sürecinden, tesisatınızın yapılmasına kadarki tüm problemleri hiçbir ücret ödemeden kısa sürede halledebilirdiniz.

Konut Sigortasında Doğru Teminat Seçimi Çok Önemli

Konut sigortası avantajlarını sadece tesisat problemleri ile tanımlamak da yanlış olur. Konut sigortası ile evinizi sadece tesisat problemlerine karşı değil, yangın, sel, su basması, hırsızlık gibi yaşanmasını asla istemeyeceğiniz problemler karşısında da güvence altına alabilirsiniz. Burada asıl önemli olan nokta ise konut sigortanızın teminatlarının neyi barındırdığıdır. Bu nedenle evinizi korumak, ciddi maliyetlerle karşılaşmamak adına yaptıracağınız konut sigortanızın hangi teminatları kapsadığına dikakt etmelisiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için en avantajlı konut poliçesini yaptırırken, uzman bir sigorta danışmanından alacağınız destek ise, ilerleyen süreçte mağdur olmamanız adına büyük önem taşımaktadır. Siz de evinizi, onlarca farklı tehlikeden korumak, beklemediğiniz anlarda karşınıza çıkacak hasar maliyetlerinin bütçenizi sarsmasının önüne geçmek istiyorsanız, hemen konut sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Sigortam.net’e ulaşın, uzman sigorta danışmanlarımız poliçenizin yaptırma sürecinde ve poliçeniz boyunca karşılaşabileceğiniz hasar anlarında yanınızda bulunsunlar.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL