444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Kredisinde Hayat Sigortasını Tüketici Seçecek

29 Mayıs 2013

Konut kredisi çekilirken banka tarafından zorunlu olarak yapılan hayat sigortası -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak yasalaşırsa- Haziran’dan sonra tercihe bağlı olacak.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yasa taslağı, konut kredisi çekenler için bazı düzenlemeler içeriyor.
 
Taslağa göre konut kredisi çeken kişi 14 gün içinde krediden cayma hakkına sahip olacak. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
 
Kredi ile birlikte hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da kaldırılacak. Hayat sigortası yaptırmak isteyen kişi istediği bir sigorta şirketinin sigorta ürününü alabilecek, bankanın yönlendirdiği kanal dışında bir kanal kullanabilecek.
 
Taslakta, maketten konut satışı için sınır getirilmesi söz konusu. Maketten konut satmak isteyen firmalardan önce yapı ruhsatı istenecek, yapı ruhsatı olmayan maketten konut satışı yapamayacak. Ayrıca konut satışlarında teslim süresi 30 aydan 36 aya çıkarılacak.
 
Konut sigortası yaptırın, evinizi maddi zararlardan koruyun. Sigortam.net’ten konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi anlaşmalı sigorta şirketlerine iletelim, sigorta şirketleri size dönüş yaparak teklif sunsunlar. 

Okumaya Devam Edin

Yıllık Hayat Sigortası Nedir?

04 Mart 2013 Pazartesi

Yıllık hayat sigortası, sigortalının vefatı durumunda ailesinin maddi durumunu güvence altına almak, uğrayacağı maddi kaybı telafi etmek için yaptırılan sigortadır. Bu kişiler poliçeye lehdar olarak yazılır ve riskin gerçekleşmesi durumunda poliçede yer alan tutar lehdarlara ödenir.

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

05 Mart 2013 Salı

Yıllık hayat sigortası ile bir yıl boyunca başınıza gelebilecek risklere karşı geride bıraktığınız ailenizi maddi anlamda güvence altına alabilirsiniz. Bu yazıda sevdiklerinizi güvence altına alabilmeniz için yaptıracağınız yıllık hayat sigortası teminatlarını inceledik.

Maketten Konut Satışına Sigorta

22 Nisan 2013 Pazartesi
İnşaat firmaları, maketten konut satışı için sigorta yaptıracak. Konut bitirme sigortası ile vatandaşın, bitirilemeyen inşaatlar yüzünden mağdur olması engellenecek.