Konut Kredisinde Hayat Sigortası | Yıllık Hayat Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Kredisinde Hayat Sigortasını Tüketici Seçecek

Konut kredisi çekilirken banka tarafından zorunlu olarak yapılan hayat sigortası -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak yasalaşırsa- Haziran’dan sonra tercihe bağlı olacak.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yasa taslağı, konut kredisi çekenler için bazı düzenlemeler içeriyor.
 
Taslağa göre konut kredisi çeken kişi 14 gün içinde krediden cayma hakkına sahip olacak. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
 
Kredi ile birlikte hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da kaldırılacak. Hayat sigortası yaptırmak isteyen kişi istediği bir sigorta şirketinin sigorta ürününü alabilecek, bankanın yönlendirdiği kanal dışında bir kanal kullanabilecek.
 
Taslakta, maketten konut satışı için sınır getirilmesi söz konusu. Maketten konut satmak isteyen firmalardan önce yapı ruhsatı istenecek, yapı ruhsatı olmayan maketten konut satışı yapamayacak. Ayrıca konut satışlarında teslim süresi 30 aydan 36 aya çıkarılacak.
 
Konut sigortası yaptırın, evinizi maddi zararlardan koruyun. Sigortam.net’ten konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi anlaşmalı sigorta şirketlerine iletelim, sigorta şirketleri size dönüş yaparak teklif sunsunlar. 

Benzer İçerikler

Ekonomik Isınma Yöntemleri

Kış geldi. Hepimizin korktuğu doğalgaz faturaları yine kış boyunca gündemimizde olacak. Vereceğimiz tüyolarla daha kolay ısınarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Konut Sigortasının Kapsamadığı Varlıklar Nelerdir?

Konut Sigortasının kapsamadığı varlıklara dikkat!  Nakit para ve değerli mücevherler genel olarak sigorta kapsamı dışındadır.

 

Devamını Oku

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Devamını Oku