Tatilde Hırsız Tehlikesine Karşı Konut Sigortası Güvencesi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tatilde Hırsız Tehlikesine Karşı Konut Sigortası Güvencesi

Yaz aylarının gelmesiyle beraber tatil yolculuklarına gidenlerin en önemli çekincelerinin başında, günlerce boş kalacak olan evlerinde yaşanabilecek hırsızlık olayları geliyor. Hırsızlar için de bulunmaz bir fırsat haline gelen bu dönemlerde yaşanan vakalar bir hayli artış gösteriyor. Resmi mecrilerin yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de yılda ortalama 86 bin hırsızlık olayı gerçekleşiyor. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Siz tatildeyken evinizde yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı ise konut sigortası önemli avantajlar sağlıyor. Evinizde hırsızlıklık kaynaklı meydana gelecek hasarların yanı sıra, 4 yıldızlı otelde konaklamadan, ambulans hizmetine kadar birçok avantajıyla konut sigortası hakkında bilinmeyenleri Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken anlattı.

Konut Sigortasının Avantajları

Konut sigortasına eklenecek teminatlarla, hırsızlık kaynaklı meydana gelen tesisat ve elektrik problemlerinin tamiratından, 4 yıldızlı otelde konaklamaya kadar geniş bir avanyaj yelpazesinden yararlanılabileceğini vurgulayan Ülgen, poliçe teminatları kapsamında sigortalının evinde meydana gelen hasar sonrasında tecrübeli güvenlik görevlileri tarafından koruma hizmetinin dahi verildiğini söyledi.

Konut sigortası poliçelerinde bulunan diğer avantajlar konusunda da bilgilendirmelerde bulunan Ülgen, poliçe kapsamında acil kara ambulans hizmetinin yanı sıra, gerekli görülmesi halinde deniz ambulans hizmeti de sağlandığını belirterek, bu ambulansların yalnızca sağlık kuruluşlarına ulaşım amaçlı bir araç dışında, içerisinde bulunan tıbbi donanım ve uzman sağlık kadrosuyla beraber, acil bir durumda hastaya müdahale edebilecek bir ekip olduğunu ifade etti.

Hırsızlığa Karşı Konut Sigortasının Sağladığı Başlıca Teminatlar

  • Hırsızlık sonrasında kapılarda meydana gelen zorlamalar ve bu durumdan kaynaklı oluşan arızaların yanı sıra, yeni anahtar sisteminin montajı teminat kapsamı altındadır.
  • Hırsızlık olayı esnasında konutun camlarında meydana gelen hasarlar da poliçe teminatları arasındadır. Bu gibi durumlar halinde camlar, eski camların aynısıyla değiştirilir.
  • Konut sigortası poliçesinde yer alan hırsızlık teminatı ile hırsızlık sonrasında poliçe sahibi ve poliçe sahibinin 1. dereceden akrabaları 4 yıldızlı otelde konaklama imkanına sahiptir.
  • Poliçe kapsamında poliçe sahibinin evine ulaşabilmesi için ulaşım masrafları da konut sigortası teminatları arasında yer almaktadır.

Poliçenizi Alırken Dikkat

Konut sigortasında sigortalının teminatları derinlemesine inceleyerek poliçesini yaptırması, ilerleyen dönemde mağdur olmaması adına çok önemlidir. Çünkü konut sigortalarında hırsızlık gibi teminatlar genel şartlar dahilinde olmaması nedeniyle poliçeye ek teminatlar halinde eklenmektedir.

Bu nedenle eksiksiz ve avantajlı bir konut sigortası poliçesi yaptırmak için mutlaka uzman bir sigorta danışmanından destek almalısınız.

Evinizi hırsızlık ve diğer tehlikeler karşısında koruma altına almak ve tatilinizi gönül rahatlığı içinde geçirmek için şimdi konut sigortası başvurusu yapın veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayın, uzman sigorta danışmanlarımız ihtiyaçlarınız doğrultusunda en avantajlı poliçeye sahip olmanız için yardımcı olsun.

Unutmayın, Sigortam.net olarak 7/24 yanınızdayız. “Bi’alo deyin, halledelim!”


Benzer İçerikler

Konut Sigortası Zorunlu Mudur?

Konut sigortası yaptırarak en değerli mekanınız olan evinizi güvence altına alırken, ailenizle birlikte güvenli ve huzurlu bir yaşamın tadını çıkarın.

Devamını Oku

Konut Sigortası ve DASK Arasında Fark Var mı?

Bina ve eşya güvencesi sunan konut sigortası ve DASK'ın vermiş olduğu güvenceler birbirine benze de önemli farklılıkları vardır.

Devamını Oku

Konut Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Konut sigortası teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genellikle yangın ana teminattır.

Devamını Oku
57.061 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X