İndirimli Konut Sigortası Tüyoları

Konut sigortası evinizi, eşyalarınızı ve aile bireylerini maksimum koruma altına alırken; sevdiklerinizi ve değerli yaşam alanınızı güven altına almanın huzurunu da size yaşatır.

İsterseniz konut sigortası poliçesinde yer alan bina teminatı ile sadece evinizi, eşya teminatı ile ise sadece eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Henüz bir risk yokken konut sigortası yaptırmak size maliyetli gibi görünebilir, ancak hiç tahmin etmediğiniz yahut hiç hazırlıklı olmadığınız bir anda yaşayabileceğiniz olumsuzluklarda bütçeniz çok daha  fazla sarsılacaktır.

Oysa evinizi ve içindeki eşyalarınızı, mal varlıklarınızı çeşitli risklere karşı uygun fiyatlı konut sigortası ile teminat altına almak mümkün. Konut sigortası alırken ve yenilirken ne gibi indirimlerden yararlanabilirsiniz öğrenin, hem evinizi ve eşyalarınızı hem sevdiklerinizi koruyun.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Uygun Fiyata Konut Sigortası Nasıl Alınır?

Konut sigortası genellikle 2 tür indirimi içerebilir. İlki; hasarsızlık indirimi, ikincisi ise alarm vb. Donanımlara sahip olmanızın getirdiği indirim.

Hasarsızlık indirimi tüm sigorta şirketleri tarafından uygulanmayabilir. Konut sigortasında hasarsızlık indirimi şu şekilde işler; sigorta poliçesi süresince konutla ilgili bir hasar durumu olmamışsa yahut herhangi bir tanzim talebinde bulunulmamışsa sigorta poliçe yenileme esnasında, hasarsızlık indirimi uygulanabilir. Hasarsızlık indirimi oranı her sigorta şirketine göre de farklılık gösterecektir.

Konutunuzun alarm sistemine sahip olması halinde; yine sigorta şirketi farklı oranlarda indirim uygulayabilir.

Tüm indirimlerden hakkıyla yararlanabilmek için poliçenizdeki bilgilerin doğru ve tam olmasına dikkat etmelisiniz. Olası hasar anında sıkıntı yaşanmaması için doğru beyan vermek çok önemlidir.

Kiracı da olsanız ev sahibi de olsanızın sevdiklerinizin ve eşyalarınızın uğrayabileceği hasarları göz önüne alın, konut sigortası başvurusu yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bütçenize en uygun konut sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinize, Sigortam.net'te sigorta sorgulama yaparak ulaşabilir, dilediğiniz an sigortalanabilirsiniz.

Benzer İçerikler