Konut Sahiplerine Vergi Avantajı | Konut Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sahiplerine Vergi Avantajı

Konut sahipleri artık mantolama ve tasarruf için yapılan harcamaları vergiden düşebilecek. Söz konusu vergi indirimi, yalıtım harcaması yapılarak kiraya verilen konutlar için geçerli. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
 
Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı içerisinde konut sahiplerini doğrudan ilgilendiren maddeler bulunuyor. Tasarı ile devletin vergileri daha verimli bir biçimde değerlendirebilmesi amaçlanıyor. Özellikle cari açığı azaltmaya yönelik çalışmalar içerisinde yer alan önlemler, konut sahipleri için avantaj oluşturuyor.
 
Yalıtım yaptırarak ısı ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik harcama yapan ev sahipleri, bu harcamalarını gelir vergilerinden düşebilecek. Enerjiyi yurt dışından ithal eden Türkiye için enerji tasarrufu ile birlikte harcamaların azalması, cari açığın azalması anlamına geliyor.
 
Yalıtım harcaması yaptırdığı evi kiraya veren vergi mükellefi, elde ettiği kira geliri üzerinden vergi avantajı elde edecek. Böylece hem enerji tasarrufu, hem vergi indirimi, hem de ekonomik yarar sağlanmış olacak.
 
Konut sigortası yaptırın, birikimlerinizi yatırdığınız ve harcamalar yaparak güzelleştirdiğiniz evinizi meydana gelebilecek hasarlara karşı sigorta güvencesi altına alın. Hemen www.sigortam.net adresinden konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi anlaşmalı sigorta şirketlerine iletelim, sigorta şirketleri size dönüş yapsın.

Benzer İçerikler

Konut Sayısı Hızla Artıyor

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor

Devamını Oku

BMS, Müşterisinin Yardımına Nasıl Yetişti?

Filiz Sürmeli, kışın ortasında evinin duvarlarında oluşan su damlacıkları ve kararmalar nedeniyle sıkıntı yaşar. Yaz aylarında badana yaptırma kararı alır ve bekler.

Devamını Oku

Satın Aldığınız Eve Aşık Olmayın!

Paranın Güzin ablası her cuma olduğu gibi bugün cnbc-e'de ekranlara gelen Para durumu adlı programda sadece paranın değil konutun da Güzin Ablası olduğunu gösterdi.

Devamını Oku