444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sahiplerine Vergi Avantajı

30 Mayıs 2013
Konut sahipleri artık mantolama ve tasarruf için yapılan harcamaları vergiden düşebilecek. Söz konusu vergi indirimi, yalıtım harcaması yapılarak kiraya verilen konutlar için geçerli. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
 
Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısı içerisinde konut sahiplerini doğrudan ilgilendiren maddeler bulunuyor. Tasarı ile devletin vergileri daha verimli bir biçimde değerlendirebilmesi amaçlanıyor. Özellikle cari açığı azaltmaya yönelik çalışmalar içerisinde yer alan önlemler, konut sahipleri için avantaj oluşturuyor.
 
Yalıtım yaptırarak ısı ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik harcama yapan ev sahipleri, bu harcamalarını gelir vergilerinden düşebilecek. Enerjiyi yurt dışından ithal eden Türkiye için enerji tasarrufu ile birlikte harcamaların azalması, cari açığın azalması anlamına geliyor.
 
Yalıtım harcaması yaptırdığı evi kiraya veren vergi mükellefi, elde ettiği kira geliri üzerinden vergi avantajı elde edecek. Böylece hem enerji tasarrufu, hem vergi indirimi, hem de ekonomik yarar sağlanmış olacak.
 
Konut sigortası yaptırın, birikimlerinizi yatırdığınız ve harcamalar yaparak güzelleştirdiğiniz evinizi meydana gelebilecek hasarlara karşı sigorta güvencesi altına alın. Hemen www.sigortam.net adresinden konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi anlaşmalı sigorta şirketlerine iletelim, sigorta şirketleri size dönüş yapsın.

Okumaya Devam Edin

Konutların Yalnızca Dörtte Biri Sigorta Sahibi

07 Mayıs 2012 Pazartesi

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından kamuoyu ile paylaşılan verilere göre, 2012 Mart ayı sonu itibariyle Türkiye’de bulunan konut sayısı toplamda 16 milyon 375 bin 840 adete ulaştı. 

Maketten Konut Satışına Sigorta

22 Nisan 2013 Pazartesi
İnşaat firmaları, maketten konut satışı için sigorta yaptıracak. Konut bitirme sigortası ile vatandaşın, bitirilemeyen inşaatlar yüzünden mağdur olması engellenecek.

6 Ayda 1 Milyon Konut Sigortalandı

14 Mayıs 2013 Salı

Sigortalı konut sayısı 5 milyona ulaştı. Bu sayının 1 milyonu son altı ay içerisinde elde edildi. DASK 5 yıl içinde 10 milyon sigortalıya ulaşacak.