Konut Sayısı Hızla Artıyor | Konut Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sayısı Hızla Artıyor

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor. TÜİK verilerine göre bu yılın ilk 5 ayında 524 bin konut satışı gerçekleştirildi.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Bu hızla devam edildiği takdirde konut satış sayısının yıl sonuna kadar 1 milyonu aşması bekleniyor. Konut piyasasının yeni projeler ve özellikle kentsel dönüşüm projeleri ile yıldan yıla konut ve ev sahibi sayısını artırıyor.

Kredi Kullanıcıları da Artıyor

Konut satışına oranla kredi kullanım oranları da yüksek faiz miktarlarına rağmen artarak devam ediyor.  Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODer) ‘nin 2015 yılının 1.ve 2. çeyrek dönemini içeren Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu’na göre konut kredisi  tüketici kredilerinin içerisindeki payı sabit ilerlerken, toplam bireysel kredilere oranı ise giderek artıyor. Rapora göre konut satışına dönük yerli talep artarken yabancı talep de aynı doğrultuda artıyor.

Buna göre Muğla, Yalova, Bursa, İstanbul ve Antalya gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancılar tarafından en çok tercih edilen iller. 

Siz de Ev Sahibi mi Olmak İstiyorsunuz?

Ev sahibi olmak huzurlu ve güvenceli yaşam için önemli gereklerden biri. Siz de ev sahibi olmayı düşünüyorsanız, kredi ile ev satın alacaksanız, yüksek kredi faizlerine ve  kredinin taksit miktarının yaşam koşullarınızı çok olumsuz etkilememesine dikkat edin. Konut hakkında yapılan tanıtım kampanyalarından ziyade gerçek koşullarınızı ve ihtiyacınız olanı düşünün. Satın alma işlemlerinizi buna göre gerçekleştirin. Bütçenizi ve büyük fedakarlıklarla aldığınız evinizi korumak içinse hiç vakit kaybetmeden konut sigortası yaptırın.

Hemen Sigortam.net üzerinden konut sigortası başvuru formu doldurun güvenli ve huzurlu bir yaşam için attığınız adımları sağlamlaştırın.  


Benzer İçerikler

Konut Fiyatları Kredilerden Daha Hareketli

Yılın ilk 3 ayı için Konut Piyasasına Bakış Raporu yayınlandı. Rapora göre konut kredilerindeki düşüş, konut piyasasını hızlandırdı.

Devamını Oku

Evine Hırsız Girene 5 Yıldızlı Tatil

Ertuğrul Bul, sektörün dört katı büyüdüklerini belirtirken, yeni kurdukları “Mutlu Müşteri Kulübü”yle KOBİ’lere ulaşmayı hedeflediklerini ve kulübün üye sayısının bine ulaştığını söyledi.

Devamını Oku

Satın Aldığınız Eve Aşık Olmayın!

Paranın Güzin ablası her cuma olduğu gibi bugün cnbc-e'de ekranlara gelen Para durumu adlı programda sadece paranın değil konutun da Güzin Ablası olduğunu gösterdi.

Devamını Oku