444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sayısı Hızla Artıyor

20 Ağustos 2015

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor. TÜİK verilerine göre bu yılın ilk 5 ayında 524 bin konut satışı gerçekleştirildi.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

Bu hızla devam edildiği takdirde konut satış sayısının yıl sonuna kadar 1 milyonu aşması bekleniyor. Konut piyasasının yeni projeler ve özellikle kentsel dönüşüm projeleri ile yıldan yıla konut ve ev sahibi sayısını artırıyor.

Kredi Kullanıcıları da Artıyor

Konut satışına oranla kredi kullanım oranları da yüksek faiz miktarlarına rağmen artarak devam ediyor.  Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODer) ‘nin 2015 yılının 1.ve 2. çeyrek dönemini içeren Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu’na göre konut kredisi  tüketici kredilerinin içerisindeki payı sabit ilerlerken, toplam bireysel kredilere oranı ise giderek artıyor. Rapora göre konut satışına dönük yerli talep artarken yabancı talep de aynı doğrultuda artıyor.

Buna göre Muğla, Yalova, Bursa, İstanbul ve Antalya gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancılar tarafından en çok tercih edilen iller. 

Siz de Ev Sahibi mi Olmak İstiyorsunuz?

Ev sahibi olmak huzurlu ve güvenceli yaşam için önemli gereklerden biri. Siz de ev sahibi olmayı düşünüyorsanız, kredi ile ev satın alacaksanız, yüksek kredi faizlerine ve  kredinin taksit miktarının yaşam koşullarınızı çok olumsuz etkilememesine dikkat edin. Konut hakkında yapılan tanıtım kampanyalarından ziyade gerçek koşullarınızı ve ihtiyacınız olanı düşünün. Satın alma işlemlerinizi buna göre gerçekleştirin. Bütçenizi ve büyük fedakarlıklarla aldığınız evinizi korumak içinse hiç vakit kaybetmeden konut sigortası yaptırın.

Hemen Sigortam.net üzerinden konut sigortası başvuru formu doldurun güvenli ve huzurlu bir yaşam için attığınız adımları sağlamlaştırın.  


Okumaya Devam Edin

Aksigorta Hırsızlık Sigortası

28 Mayıs 2010 Cuma
Hırsızlık Sigortası ile eşya ve mallarınızın hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs neticesinde uğrayacakları ziya ve zararları teminat altına alabilirsiniz.

Satın Aldığınız Eve Aşık Olmayın!

21 Mayıs 2010 Cuma
Paranın Güzin ablası her cuma olduğu gibi bugün cnbc-e'de ekranlara gelen Para durumu adlı programda sadece paranın değil konutun da Güzin Ablası olduğunu gösterdi.

Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı

20 Mayıs 2010 Perşembe
Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, 'Konut sigortası, maddi olarak araçlarımızdan çok daha değerli olan evlerimizi teminat altına alan bir ürün' dedi.