Konut Sayısı Hızla Artıyor | Konut Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sayısı Hızla Artıyor

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor. TÜİK verilerine göre bu yılın ilk 5 ayında 524 bin konut satışı gerçekleştirildi.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Bu hızla devam edildiği takdirde konut satış sayısının yıl sonuna kadar 1 milyonu aşması bekleniyor. Konut piyasasının yeni projeler ve özellikle kentsel dönüşüm projeleri ile yıldan yıla konut ve ev sahibi sayısını artırıyor.

Kredi Kullanıcıları da Artıyor

Konut satışına oranla kredi kullanım oranları da yüksek faiz miktarlarına rağmen artarak devam ediyor.  Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODer) ‘nin 2015 yılının 1.ve 2. çeyrek dönemini içeren Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu’na göre konut kredisi  tüketici kredilerinin içerisindeki payı sabit ilerlerken, toplam bireysel kredilere oranı ise giderek artıyor. Rapora göre konut satışına dönük yerli talep artarken yabancı talep de aynı doğrultuda artıyor.

Buna göre Muğla, Yalova, Bursa, İstanbul ve Antalya gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancılar tarafından en çok tercih edilen iller. 

Siz de Ev Sahibi mi Olmak İstiyorsunuz?

Ev sahibi olmak huzurlu ve güvenceli yaşam için önemli gereklerden biri. Siz de ev sahibi olmayı düşünüyorsanız, kredi ile ev satın alacaksanız, yüksek kredi faizlerine ve  kredinin taksit miktarının yaşam koşullarınızı çok olumsuz etkilememesine dikkat edin. Konut hakkında yapılan tanıtım kampanyalarından ziyade gerçek koşullarınızı ve ihtiyacınız olanı düşünün. Satın alma işlemlerinizi buna göre gerçekleştirin. Bütçenizi ve büyük fedakarlıklarla aldığınız evinizi korumak içinse hiç vakit kaybetmeden konut sigortası yaptırın.

Hemen Sigortam.net üzerinden konut sigortası başvuru formu doldurun güvenli ve huzurlu bir yaşam için attığınız adımları sağlamlaştırın.  


Benzer İçerikler

Vatandaş Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Ediyor?

Yeşim Kahyaoğlu (30): Ev aldığım dönemde kredi çekerken bankamdan konut sigortası ürünü aldım. Ancak ne işe yaradığı, teminatları konusunda bir fikre sahip değilim.

Devamını Oku

Depremlerden Ders Almadık, Konut Sigortasında %26’da Kaldık!

Doğal afetlerden ders almıyoruz. Her büyük depremin ardından aklımıza gelen zorunlu deprem sigortasında maalesef 10 yılda bir arpa boyu yol alınabildi. 

Devamını Oku

Konut Sahiplerine Vergi Avantajı

Konut sahipleri Yeni Gelir Vergisi ile pek çok avantaj kazanıyor. Enerji tasarrufu için yalıtım gibi yatırımlar yaparak konutunu kiraya veren ev sahipleri, bu harcamaları vergiden düşebilecek.

Devamını Oku