444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortalı Eve Hırsız Girmesi Durumunda Gereken Belgeler

29 Ağustos 2014

Her ne kadar güvenlik önlemleri alsanız, evinize kilit vursanızda evlerde meydana gelen hırsızlık olaylarını engellemek her zaman mümkün olmuyor ve büyük bir emek ve zaman harcayarak satın aldığınız eşyalarınız zarar görebiliyor.

Fakar hırsızlık sonucu çalınan eşyaları, hırsızın bina ve eşyalara verdiği  ve verebileceği zararları yani bütçenizi güvence altına almak mümkün. Uygun fiyatlarla alacağınız konut sigortası poliçesi ile; evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak en akıllıca çözüm olacaktır.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

Konut sigortası; kırma, delme, yıkma, devirme gibi zararları teminat altına alır. Bunlar dışında; zor ve şiddet kullanarak evlerdeki eşyaalrda, işyeri, ambar, depolardaki mallarda, eşyalarda ve demirbaşlarda hırsızlık ve hırsızlığa teşebbüs sonucunda oluşan maddi kayıpları ve giderleri karşılar.

Sigorta sahibine ve sigorta sahibiyle beraber sürekli oturanlara ve çalışanlara ait sigortalanabilir kıymetler de konut sigortası kapsamındadır.

Hırsızlık eylemi sırasında o yerde bulunulması veya o yerinde açılması sırasında konutta oluşabilecek zararlar da konut sigortasının güvenceleri arasında yer alır.

Konut sigortası ile güvence altına alınmış; kıymetli evrak, tahvil, hisse senedi, mücevher ve değerli maddeler, kıymetli eşyalar, sanat ve antika değeri olan sanatsal değerlerin poliçede yer verilmesi ve kilit altında saklanması şartı ile konut sigortasında güvence altına alınabilmektedir. 

Konut sigortasının bütün bu avantajlarından yararlanabilmeniz ve binanızın hasar görmesi durumunda problem yaşamamanız için; konut poliçesi kapsamındaki binanıza hırsız girmesi halinde yapılması gerekenleri bilmeniz yararınıza olacaktır. Konut sigortasının avantajları ile ilgili daha fazla bilgi için ''Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi''

Evinize Hırsız Girdiğinde Yapmanız Gerekenler
 

 • Hırsızlığın gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine durumu bildirmeli, yani hasar ihbarı yapmalısınız.
   
 • Hırsızlığın meydana geldiğini farkeder farketmez hırsızlığı yetkili makamlara bildirmeli ve tutanak tutturmalısınız.
   
 • Zarar gören çalınan kıymetli evraklarınız olması halinde, elden ele geçmesini önlemek için konuyla ilgili yerlere başvuruda bulunmalısınız.
   
 • Hırsızlık delil ve izlerinin kaybedilmemesi hırsızlık tespiti için önemlidir. Bu yüzden, eksper tespit yapana kadar delilleri kaybetmemeye özen göstermelisiniz.


Konut Sigortalı Eve Hırsız Girmesi Durumunda Gereken Belgeler

Hırsızlık durumunda aşağıdaki belgeleri, eksper vasıtasıyla sigorta şirketinize ulaştırmanız da hasarın tazmini için gereklidir.

 • Konut sigortası poliçesi,
   
 • Karakol tarafından tutulan ifade ve görgü tespit tutanağı,
   
 • Hırsızlığın nasıl gerçekleştiğini anlatan ayrıntılı beyan,
   
 • Çalınan mallara ait talep yazısı ve faturaları,
   
 • Çalınan eşyalarınız olayın gerçekleşme tarihinden itibaren 30 gün içerisinde bulunmaz ise, karakol tarafından hazırlanan ‘’çalınan malların bulunup bulunmadığını’’ belirten belge sigorta şirketine teslim edilmelidir.

Siz de konut sigortası başvurusu için; konut sigortası hesaplama yapın, en uygun sigortası fiyatları ile evinizi ve eşyalarınızı korumaya alın.


Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Almanın Avantajları

16 Haziran 2010 Çarşamba
En uygun fiyat, en bol ürün ve 7/24 kesintisiz hizmet ile siz de Sigortam.net'in konut sigortası avantajlarından yararlanın.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

10 Haziran 2010 Perşembe

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Konut Sigortası Komşuya Verilen Zararı Karşılar mı?

12 Ağustos 2013 Pazartesi

Evinizi su basması, evinizde yangın çıkması vb. durumlarda komşularınızın da zarar görmesi halinde meydana gelen hasarın sigorta tarafından karşılanması mümkün.