Evim Evim, Güzel Evim

Hayatımızın çok büyük bir bölümünün geçtiği ve bizim için en önemli yaşam alanı olan evimiz; huzur, güven ve sıcaklık demektir. Bu huzur ve sıcaklığı korumak ise bir bakıma, geleceğimizi teminat altına almaktır. Peki evimizi korumaya almak için ne yapmamız gerekir?     

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Geleceğin ne getireceği belli olmaz. Büyük bütçeler ayırarak aldığınız evinizin, belki de hala kredisini ödüyorsunuz. Almak için onca zahmete katlandığınız evinizin olası hasar, hırsızlık gibi riskler karşısında güvencesiz olmasını ve gelişebilecek sorunlardan kaynaklanan olası maddi kayıpları ödemeyi ister misiniz? Konut sigortası yaptırmak, ailenizle, sevdiklerinizle yaşadığınız yuvanızı koruma altına alır.

Konut Sigortası Neye Yarar?

 • Konut sigortası evinizi; deprem, sel-su baskını, yangın, hırsızlık, yer kayması, araç çarpması vs. birçok riske karşı korur.
 • Evinizin aldığı hasarı sizin yerinize sigorta öder, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz.
 • Sigortanızı yaptırarak gönül rahatlığıyla evinizi boş bırakabilir, gözünüz arkada kalmadan rahat rahat tatile gidebilirsiniz.
 • Eşya teminatını da poliçenize ekletebilir, severek ve büyük bütçelerle aldığınız eşyalarınızı da güvence altına alabilirsiniz.
 • Sadece ihtiyacınız olan teminatları satın alarak, daha uygun bir fiyata konut sigortası yaptırabilirsiniz.

 

Konut Sigortasında İsteyebileceğiniz Teminatlar

Sigortanızı yaptırırken aşağıdaki teminatları da poliçenize ekletebilirsiniz.

 • Sel/su baskını: Sigortalanan konutun civarındaki nehir, çay, dere ve kanalların taşması ile olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelen sel sonucu dışarıdan basan suların vereceği zararları güvence altına alır.
 • Cam kırılması: Bu teminat sabit ve dik durumda takılı olan cam ile aynaların kırılması sonucunda meydana gelebilecek zararları güvence altına alır.
 • Ferdi kaza: Sigortalının riziko adresinde poliçe kapsamı çerçevesinde gerçekleşecek bir kaza sonucunda vefat etmesi halinde lehdarına, sürekli olarak sakat kalması halinde kendisine poliçede belirtilen limitler ve genel şartlar dahilinde tazminat ödenir.
 • Hırsızlık: Hırsızlık sonucu çalınan eşyaları ve hırsızın bina veya eşyalara vereceği zararları güvence altına alır.
 • Yardım hizmetleri: Su tesisatı, elektrik, çilingir, cam ve benzeri tamir işleri ile acil servis ve irtibat hizmetleri verilmesini sağlar.
 • Enflasyondan korunma: Bu teminat enflasyon ortamında bina ve eşyaların güncel değerini korumasını sağlar. Sigorta bedeline sigorta süresi boyunca seçilecek enflasyondan korunma oranı kadar artış uygulanır. Ancak hasar tarihinde seçilen oran Devlet İstatistik Enstitüsü'nün açıklamış olduğu oranın üzerinde ise DİE'nin oranı baz alınır.
 • Deprem ve yanardağ püskürmesi: Deprem ve yanardağ püskürmesinin sigortalı değerler üzerinde doğrudan neden olacağı bütün zararları güvence altına alır.
 • Aile reisi sorumluluğu: Aynı evde ikamet eden sigortalı ve ailesinin, sigortalı mesken içinde üçüncü şahıslara bir kaza sonucu verebilecekleri bedeni ve maddi zararları poliçede yazılı limitlerle karşılar.
 • Dahili su: Su tesisatının patlaması, taşması, sızması, tıkanması, kırılması ve donması sonucu evde oluşan zararlar ile muslukların açık unutulması gibi durumlarda meydana gelebilecek hasarları güvence altına alır.
 • Araç çarpması: Kara ve hava taşıtlarının sigortalı konuta çarpması sonucu oluşacak hasarları güvence altına alır.
 • Fırtına: Fırtına veya fırtına sırasında rüzgarın sürüklediği veya attığı şeylerin çarpması sonucu oluşacak hasarları güvence altına alır.
 • Duman:Bir boru veya menfezle bacaya bağlanmış, ısıtma ve pişirme cihazlarının kusurlu şekilde çalışması nedeniyle çıkan dumanın neden olduğu zararları güvence altına alır.

Sigortanızı Yaptırırken Bu İndirimlerden Yararlanabilirsiniz

Sigortanızı yaptırırken aşağıdaki indirimlerden yararlanarak daha uyguna konut sigortası alabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi: Sigorta süresi içinde konut ile ilgili herhangi bir hasar talebinde bulunulmamış ise poliçenin yenilenmesi halinde devam eden sigorta yılı için sigorta şirketine göre değişen oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanır. Bu indirim her sigorta şirketi tarafından uygulanmamaktadır.

Alarm indirimi: Konutunuzda çalışır durumda bulunan bir alarm olması halinde sigorta şirketine göre değişen oranlarda alarm indirimi uygulanır.

Konut Sigortasında Adres Sigortam.net

Sıcak ve huzurlu evinizi riske atmayın. Meydana gelebilecek herhangi bir maddi hasar sonrasında bütçenizin sarsılaması için konut sigortası ile yuvanızı güvence altına alın.

Konut sigortası yaptırarak;

 • Konut Asistans Paketi’nden ücretsiz yararlanır,
 • Acil yardım hizmeti alırsınız.

Hemen konut sigortası başvurusu ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak konut sigortanıza Sigortam.net avantajlarıyla sahip olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL