Konut Sigortasında Bina Bedeli Nasıl Belirlenir?

Konut sigortası asıl olarak binayı güvenceye almak amacıyla yapılan bir sigorta çeşidi ancak isteğe bağlı olarak kişilere göre binanın içindeki eşyaları da güvence altına alır. Konut sigortası kapsamında binanın güvence altına alınmasını sağlayan teminata bina teminatı; bina içerisinde yer alan her türlü tesisatı kapsayan teminata ise eşya teminatı denir.

Herhangi bir hasarın gerçekleşmesi halinde zarar gören daha fazla eşyalar olur. Bu sebeple; sigortalanan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye dahil edilmesi doğru olacaktır.

Teminata dahil edilen eşya teminatı sayesinde ek olarak az bir maliyetle daha fazla güvence sağlanmış olur ve risk oranı daha aza indirgenir. Ancak bina size ait değilse sadece eşya teminatı alınarak eşyalar güvence altına alınabilir.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Verdiğimiz bilgiler konut sigortası hakkında genel bilgilerdi ancak konut poliçesi ile ilgili üzerinde konuşulması gereken, konut poliçesi sahiplerinin merak ettiği bir konu da; binanın sigorta bedelinin nasıl saptandığı?

Sigortanın temel amacı uğranılan zararın temin edilmesidir, sigorta sahibini kara geçirici tazminat amaçlı yapılmaz. Bu sebeple konut sigortası ışığında; binada meydana gelen hasar durumunda bina tamamen yıkılsa dahi, arsa değerinde bir düşüş olmayacağı için konut sigortası dahilinde ödenen tazminat binanın o arsada yeniden inşa edilmesi halinde tutacak maliyettir.

Konutun yıkılması halinde enkaz kaldırma masrafları, bina yeniden yapılırken; sigorta sahibi ve ailesinin geçici masraflarının temin edilmesi gibi konut sigortası sahibini zor durumdan kurtaracak, süreci kolaylaştıracak konut poliçesi dahilinde ek limitler tanımlanır.

Bina bedelinin saptanması sürecinde konut poliçesinde yapılacak olan arsa değerinin muaf tutularak binanın yeniden inşaa edildiği süreçteki inşaa maliyetidir. Hasar anında ödenen tutar belirlenmiş olan bedeli aşamaz.

Kısmı hasar durumunda, konut sigortası hasarı tam olarak karşılar ve sigorta sahibi hüç bir sorunla karşı karşıya kalmaz. Tamamen hasarlanması halinde ise sigorta sahibinin beklediği tutarın aşağısında hasar karşılanabilir bu durumun nedeni de; binanın o günkü şartlara göre inşaa bedelidir.

İsterseniz sahibi olduğunuz evi ve eşyaları korumak için isterseniz kiracı olduğunuz binadaki eşyalarınız konut sigortası kapsamındaki eşya teminatı ile korumak için konut sigortası başvurusu yapın. Ama sigortasız kalmayın!

Konut sigortası ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek, konut sigortasına kolayca sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, soru işaretlerinizi giderin.

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL