Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortasında Sigortalılık Oranı

Forex
 

Ankara Sigorta GM Çağıran, 'Konut sigortasında sigortalılık oranı yüzde 10-15'lerde seyrediyor.'

Konut sigortasının çok uygun fiyatlarla sunulduğunu söyleyen Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, 'Konut sigortası, maddi olarak araçlarımızdan çok daha değerli olan evlerimizi teminat altına alan bir ürün' dedi. 2009 yılında sigorta sektörünün sergilediği performansı özellikle yılın ilk dönemine etki eden krize rağmen başarılı bulduğunu söyleyen Ankara Sigorta Genel Müdürü Şaban Çağıran, mevcut sigortalılık oranının ülkemizde hala çok yetersiz olduğuna dikkat çekti. Çağıran sözlerini şöyle sürdürdü: '2009 sonunda elde edilen verilere göre trafikte seyreden her 4 araçtan yalnızca 1 tanesinin kasko sigortası bulunmakta. Zorunlu olan trafik sigortasında ise halen trafikte seyreden 4 araçtan 3 tanesi sigortalı. Konut sigortasında ise sigortalılık oranı yüzde 10 -15'lerde seyrediyor. Sigortalanma oranlarının istenilen seviyelerde olmamasını, halen sigorta bilincinin yeterli ölçüde yerleşmemiş olmasına bağlıyorum. Özellikle konut sigortasında adetsel hacmin artırılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hem fiyat olarak çok uygun bir ürün hem de insanların maddi olarak araçlarından çok daha değerli olan evlerini teminat altına alan bir ürün. Bu noktada bireylerin sigorta acentesine gitme ya da internetten veya telefon ile acenteden bilgi alma alışkanlığının artması ve biz sigortacıların müşterilere ulaşmak için daha çok çaba sarf etmemiz gerekiyor. Sigortalılarımız, ancak acentesinden veya şirketinden teklif alarak bir ürünün kendi ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığı noktasında bilgi sahibi olabilirler. Sigortalılarımız poliçenin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını çok dikkatli ve iyi değerlendirmeliler. Aksi halde oluşacak eksik sigorta durumu hasar anında sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.' 

 


Benzer İçerikler

Konut Sahiplerine Vergi Avantajı

Konut sahipleri Yeni Gelir Vergisi ile pek çok avantaj kazanıyor. Enerji tasarrufu için yalıtım gibi yatırımlar yaparak konutunu kiraya veren ev sahipleri, bu harcamaları vergiden düşebilecek.

Devamını Oku

Konut Sayısı Hızla Artıyor

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor

Devamını Oku

BMS, Müşterisinin Yardımına Nasıl Yetişti?

Filiz Sürmeli, kışın ortasında evinin duvarlarında oluşan su damlacıkları ve kararmalar nedeniyle sıkıntı yaşar. Yaz aylarında badana yaptırma kararı alır ve bekler.

Devamını Oku