Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nelerdir?

Konut sigortasının karşılamadığı durumlar Konut sigortasının karşılamadığı durumlar nelerdir? sorusu, evini güvenceye almak isteyen herkesin merak ettiği soruların başında gelir.

Konut sigortası kapsamı, hangi riskleri karşılayıp karşılamadığı açısından sigorta yaptıracaklar için önemlidir. Bu sebeple konut sigortasının karşılamadığı durumlar hakkında merak edilenleri yazımızda bir araya getirdik.

Siz de konut sigortası teminat dışı kalan haller hakkında detaylı bilgi edinerek poliçenizi en doğru şekilde satın alabilirsiniz.

Konut sigortası genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Özel şartlar ise şirketler arasında farklılık gösterir. Konut sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar

Genel şartlara göre konut sigortasının karşılamadığı durumlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Savaş, her türlü savaş olayları, istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma (savaş ilan edilmiş olsun veya olmasın), iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunların gerektirdiği inzibati ve askeri hareketler nedeniyle meydana gelen bütün zararlar,
 • Herhangi bir nükleer yakıttan veya nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer artıklardan ya da bunlara atfedilen sebeplerden meydana gelen iyonlayıcı radyasyonların veya radyo-aktivite bulaşmalarının ve bunların gerektirdiği askeri, inzibati tedbirlerin sebep olduğu bütün zararlar (Bu bentte geçen yanma deyimi kendi kendini idame ettiren herhangi bir nükleer ayrışım olayını da kapsayacaktır.),
 • Kamu otoritesi tarafından sigortalı varlıklar üzerinde yapılacak tasarruflar sebebiyle meydana gelen bütün zararlar,
 • Yangın olmaksızın, sigortalı varlıkların kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde meydana gelen bozulmalar nedeniyle uğradıkları zararlar,
 • Yangın olmaksızın sigortalı varlıkların işlenmek üzere veya başka bir nedenle ateşe, sıcaklığa tutulmasından, ateş bulunan benzeri bir yere düşmesinden, atılmasından, elbise, çamaşır ve diğer eşya yanıklığı gibi alev almaksızın kavrulmasından, yanmasından kaynaklanan veya ısıtma, aydınlatma, ütüleme aletleri ile lamba, mum, sigara ve bunların benzerlerine temasından doğan zararlar,
 • Yangın olmaksızın, elektrikle çalışan her türlü motor, elektrikli veya elektronik alet, cihaz, tesisat ve kordonlarının kısa devre, topraklama, voltaj iniş çıkışları ile bu yüzden ısınma ve endüksiyon cereyanı gibi nedenlerle uğrayacakları zararlar,
 • Alçak basınç sebebiyle kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde deformasyonu, yıpranması, santrifüj kuvvetler ve mekanik olaylar nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlarda meydana gelen bütün zararlar.

Konut Sigortası Başvuru Formunu Doldurun, Sizi Arasınlar!

Konut sigortası başvurusu için tek yapmanız gereken, başvuru formunu doldurmak. En uygun konut sigortası fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net‘e gelin, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre en doğru poliçeyi sigorta uzmanlarımızın desteği ile bulun.

 

Benzer İçerikler

Konut Sigortalı Eve Hırsız Girmesi Durumunda Yapılacaklar eve hırsız girmesiHer ne kadar güvenlik önlemleri alsanız, evinize kilit vursanız da evlerde meydana gelen hırsızlık...olaylarını engellemek her zaman mümkün olmuyor ve büyük bir emek ve zaman harcayarak satın aldığınız eşyalarınız zarar...görebiliyor.Bu nedenle eve hırsız girmesi durumunda konut sigortasının güvenceleri hakkındaki yazımızı sizler...için hazırladık. Fakat hırsızlık sonucu çalınan eşyaları, hırsızın bina ve eşyalara verdiği  ve...verebileceği zararları yani bütçenizi güvence altına almak mümkün. Uygun fiyatlarla alacağınız konut sigortası poliçesi ile;...evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak en akıllıca çözüm olacaktır. [widget...id="sigortamnet_konut_widget-2"]
Konut sigortası; kırma, delme, yıkma, devirme...gibi zararları teminat altına alır. Bunlar dışında; zor ve şiddet kullanarak evlerdeki eşyalarda, iş yeri, ambar, depolardaki...mallarda, eşyalarda ve demirbaşlarda hırsızlık ve hırsızlığa teşebbüs sonucunda oluşan maddi kayıpları ve giderleri...karşılar. Sigorta sahibine ve sigorta sahibiyle beraber sürekli oturanlara ve çalışanlara ait sigortalanabilir kıymetler de...konut sigortası kapsamındadır. Hırsızlık eylemi sırasında o yerde bulunulması veya o yerinde açılması sırasında konutta...oluşabilecek zararlar da konut sigortasının güvenceleri arasında yer alır. Konut sigortası ile güvence altına alınmış;...kıymetli evrak, tahvil, hisse senedi, mücevher ve değerli maddeler, kıymetli eşyalar, sanat ve antika değeri olan sanatsal değerlerin...poliçede yer verilmesi ve kilit altında saklanması şartı ile konut sigortasında güvence altına alınabilmektedir. Konut...sigortasının bütün bu avantajlarından yararlanabilmeniz ve binanızın hasar görmesi durumunda problem yaşamamanız için; konut...poliçesi kapsamındaki binanıza hırsız girmesi halinde yapılması gerekenleri bilmeniz yararınıza olacaktır. Konut sigortasının...avantajları ile ilgili daha fazla bilgi için ''Konut Sigortası...Yaptırmanın Önemi''

Evinize Hırsız Girdiğinde Yapmanız Gerekenler

  ...
 • Hırsızlığın gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine durumu bildirmeli, yani hasar...ihbarı yapmalısınız.
 • Hırsızlığın meydana geldiğini farkeder farketmez hırsızlığı yetkili makamlara bildirmeli ve...tutanak tutturmalısınız.
 • Zarar gören çalınan kıymetli evraklarınız olması halinde, elden ele geçmesini önlemek için...konuyla ilgili yerlere başvuruda bulunmalısınız.
 • Hırsızlık delil ve izlerinin kaybedilmemesi hırsızlık tespiti için...önemlidir. Bu yüzden, eksper tespit yapana kadar delilleri kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

Konut Sigortalı Eve...Hırsız Girmesi Durumunda Gereken Belgeler

Hırsızlık durumunda aşağıdaki belgeleri, eksper vasıtasıyla sigorta şirketinize...ulaştırmanız da hasarın tazmini için gereklidir.
 • Konut sigortası poliçesi,
 • ...
 • Karakol tarafından tutulan ifade ve görgü tespit tutanağı,
 • Hırsızlığın nasıl gerçekleştiğini anlatan...ayrıntılı beyan,
 • Çalınan mallara ait talep yazısı ve faturaları,
 • Çalınan eşyalarınız olayın...gerçekleşme tarihinden itibaren 30 gün içerisinde bulunmaz ise, karakol tarafından hazırlanan ‘’çalınan malların bulunup...bulunmadığını’’ belirten belge sigorta şirketine teslim edilmelidir.
Sigortam.net'ten konut sigortası...başvurusu yaparak, en uygun konut sigortası fiyatları için teklif alabilirsiniz. Evinizi ve...eşyalarınızı güvence altına almak için tek tek acenteleri gezmek yerine, başvuru formunu doldurun sigorta uzmanlarımız sizi...arasın.