444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yangınların %45’i Konutlarda Yaşanıyor!

03 Mart 2014

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, başta nüfus artışı olmak üzere, teknoloji-sanayi alanındaki gelişmeler ve kişi başına tüketilen enerji miktarındaki artış gibi olayların yangın riskini artırdığına dikkat çekiyor.

Somer, meydana gelen yangınların yaklaşık %45’inin konutlarda gerçekleştiğini ve istatistiklerin Türkiye’de yılda ortalama 60 bin yangın çıktığını gösterdiğini vurguladı. 

Yapılan araştırmalara göre, 2013’te 130 binden fazla hırsızlık olayının yaşandığı açıklayan Somer, Türkiye’de hırsızlık olayını yaşayanların %80’inin yapacağı masrafları göze alarak taşınmayı tercih ettiklerine dikkat çekti. Ayrıca Somer, Türkiye’de saatte 10 ev ve 5 işyerinin soyulduğunu, günlük hırsızlık sayısının ise, 360’ı geçtiğini söyledi.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

Somer, bütün bu verilere karşın konut sigortasının toplam hayat dışı üretimindeki payının %3 civarında olduğunu belirtti. Diğer yandan konut sigortası yaptıranların oranının %20 seviyelerinde olduğunu söyledi. Somer, “Bu rakamlar Türkiye’de konut sigortası açısından ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu açıkça gösteriyor. Ev sahipleri yanında özellikle kiracılara yönelik konut sigortası alanında sigortalanma potansiyeli bulunmaktadır. Eşya ve sorumluluk riskleri açısından kiracıların da sigorta satın almaları ve bu konudaki bilincin artırılması penetrasyonu da artıracaktır. Bu konuda hem sigorta şirketlerine hem de dağıtım kanallarına büyük görevler düşmektedir” açıklamasında bulundu.

En değerli mekanlarınız olan yuvanızı risklere karşı koruyun. Sigortam.net üzerinden konut sigortanızı en uygun fiyatlarla satın alın. 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Ray Sigorta Karlılık Yönünde İlerliyor

16 Nisan 2012 Pazartesi

Ray Sigorta portföy dönüşüm ve verimlilik esaslı çalışma stratejisinin pozitif sonuçlarını aldı ve 2011 yılını 25 milyon teknik kar ile kapattı. 

Anadolu Sigorta Konut Hasarını 48 Saatte Ödeyecek

07 Haziran 2013 Cuma
Anadolu Sigorta, konut sigortası ürününde 3 bin TL’nin altındaki konut hasarları için RH+ Jet Projesi’ni hayata geçirdi.

Uzmanlar Uyardı, Konut Fiyatları Artacak!

02 Haziran 2014 Pazartesi

Tüketici Yasası’nın yürürlüğe giren yeni yönetmeliği ile konut fiyatlarında %12-15 artış yaşanacağı öngörülüyor.