Yangınların %45’i Konutlarda Yaşanıyor!

HDI SigortaGenel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, başta nüfus artışı olmak üzere, teknoloji-sanayi alanındaki gelişmeler ve kişi başına tüketilen enerji miktarındaki artış gibi olayların yangın riskini artırdığına dikkat çekiyor.

Somer, meydana gelen yangınların yaklaşık %45’inin konutlarda gerçekleştiğini ve istatistiklerin Türkiye’de yılda ortalama 60 bin yangın çıktığını gösterdiğini vurguladı. 

Yapılan araştırmalara göre, 2013’te 130 binden fazla hırsızlık olayının yaşandığı açıklayan Somer, Türkiye’de hırsızlık olayını yaşayanların %80’inin yapacağı masrafları göze alarak taşınmayı tercih ettiklerine dikkat çekti. Ayrıca Somer, Türkiye’de saatte 10 ev ve 5 işyerinin soyulduğunu, günlük hırsızlık sayısının ise, 360’ı geçtiğini söyledi.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Somer, bütün bu verilere karşın konut sigortasının toplam hayat dışı üretimindeki payının %3 civarında olduğunu belirtti. Diğer yandan konut sigortası yaptıranların oranının %20 seviyelerinde olduğunu söyledi. Somer, “Bu rakamlar Türkiye’de konut sigortası açısından ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu açıkça gösteriyor. Ev sahipleri yanında özellikle kiracılara yönelik konut sigortası alanında sigortalanma potansiyeli bulunmaktadır. Eşya ve sorumluluk riskleri açısından kiracıların da sigorta satın almaları ve bu konudaki bilincin artırılması penetrasyonu da artıracaktır. Bu konuda hem sigorta şirketlerine hem de dağıtım kanallarına büyük görevler düşmektedir” açıklamasında bulundu.

En değerli mekanlarınız olan yuvanızı risklere karşı koruyun. Sigortam.net üzerinden konut sigortanızı en uygun fiyatlarla satın alın. 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL