Konut Sigortalı Evinizi Su Basarsa Ne Yapmalısınız?

Konut sigortası yaptırırken, poliçenize ihtiyacınız olan teminatları ekletmek önemlidir. Su basması teminatı ise konut sigortası poliçenize ekletebileceğiniz en gerekli teminatlardan biridir.

Evinizde sel su baskını olur ve maddi zararlarınız ortaya çıkarsa, konut sigortası poliçeniz hasar giderlerini sizin için öder. Bu sebeple henüz evinize konut sigortası yaptırmadıysanız geç olmadan poliçenizi yaptırarak su basması risklerine karşı önlem alabilirsiniz.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Su Basması Teminatı

Kimi zaman açık unutulmuş bir musluktan, kimi zaman da patlayan bir tesisat borusundan akan sular hem kendi evinizin hem de komşularınızın evlerinin hasar görmesine neden olabilir.

Eğer konut sigortası yaptırırken teminatınıza su baskını riskini eklettiyseniz, sorunu fark eder etmez ilk yapacağınız şey, suyu kaynağından keserek zararın büyümesini önlemek olmalıdır. Unutmayın ki, konut sigortası zararın büyümesini önlemek ve gerekli koruma tedbirlerini almak sigortalının en önemli yükümlülüklerindendir.

Gerekli önlemler alındıktan ve sorumluluklar yerine getirildikten sonra;

 • Hasar ihbarınızı sigorta şirketine mutlaka 5 iş günü içinde yapmalı, 
 • Hasar tespitinin yapılabilmesi için bir eksper talep etmeli,
 • Aşağıdaki evrakları hazırlayarak eksper vasıtasıyla sigorta şirketinize ulaştırılmasını sağlamalısınız.

Hasar İşlemlerinin Tamamlanabilmesi İçin Gerekli Evraklar

Su basması teminatı, sigortalının sorumluluğu ve yapması gerekenleri de içerisinde barındırıyor. Hasar işlemlerinin uygulama aşamasına geçebilmesi için bazı evrakları gerekçeleri ile birlikte teslim edebilmeniz önemli. Aşağıdan hasar işlemleri için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

 • Sigorta poliçesinin kopyası,
 • Hasarın nasıl olduğunu açıklayan detaylı beyan,
 • Hasarın meydana gelişinde bir üçüncü şahsın kusuru varsa, resmi makamlarca veya apartman yönetimince hazırlanan tutanak,
 • Hasarınızın parasal değerini belirten beyan,
 • Hasar onarımı için alınmış teklif veya faturalar,
 • Tapu veya kira kontratı,
 • Hasara ait fotoğraflar,
 • Hasarın niteliğine göre sigorta şirketinin isteyebileceği diğer ek evraklar

Konut Sigortası Yaptırarak Risklere Karşı Önlem Alın!

Konut sigortası teminatları, sadece evinizi su basması risklerine karşı değil, hırsızlık, deprem ve yangın gibi ciddi risklere karşı da koruma altına alır. Beklenmeyen risklerle karşılaşıp yüksek maliyetlere katlanmak yerine uygun fiyatlı konut sigortası tekliflerini değerlendirerek, bütçenizi de güvence altına alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, Sigortam.net‘ten konut sigortası başvuru formunu doldurmak. Bu aşamadan sonra sigorta uzmanlarımız arayarak konut sigortası fiyatları ve teminatları hakkında sizi bilgilendirir.

Benzer İçerikler

En Uygun Konut Sigortası Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır? En uygun konut sigortası fiyatları için Sigortam.net'ten teklif alın, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre en doğru...poliçeyi seçme imkanını yakalayın! En uygun konut sigortası poliçesine ulaşmak için başvuru formunu...doldurmanız yeterli. Konut sigortası başvurusu sonucunda bilgileriniz sigorta şirketlerine iletililir ve...Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri konut sigortası tekliflerini sunmak için size dönüş yapar. [widget id="sigortamnet_konut_widget-2"]

En Uygun Konut Sigortası Fiyatları

Konut Sigortası, en değerli yaşam alanımız olan evlerimizi deprem, sel, yangın vs. risklerine...karşı güvence altına alır. Peki en uygun konut sigortası fiyatları için nasıl bir yol izlenmeli? Konut...sigortası teminatları konutunuzun yerine, büyüklüğüne, binanızın yapı tarzına, katına ve güvenlik önlemlerine göre...farklılık göstermekle birlikte,
sigorta şirketleri ek teminatlar da...sunmaktadır. Konut sigortası fiyatları ise teminatların kapsamına göre değişiklik gösterir. Evinizin...ihtiyaçları, sizin istekleriniz, ek teminatların sayısı gibi kriterler sigorta poliçenizin fiyatını etkiler. Konut sigortası...yaptırmadan, poliçenizde yer alan risklerden birinin bile evinizin başına gelmesi, büyük maliyetlere katlanmanıza neden olabilir....Evinize hırsız girmesi, yangın ya da sel gibi beklenmeyen durumların yaşanması, kendi cebinizden hasar bedellerini ödemenize yol...açar. Konut sigortası yaptırdığınızda ise poliçenize verdiğiniz ücret yaşanabilecek risklerin maliyetlerinden çok daha azdır....Bu sayede daha az maliyetle evinizin başına gelebilecek risklere karşı önlem alabilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın,...Sigortam.net'e Gelin!

Konut sigortası fiyat ve teminatları...hakkında bilgi almak, en uygun ev sigortası tekliflerine ulaşmak için acenteleri tek tek dolaşmanıza gerek yok....Araştırma yaparak zaman kaybetmek yerine en iyi fiyat garantisi avantajını sunan Sigortam.net'e gelin, aynı şartlara sahip konut sigortası poliçesine daha çok...ödemeyin. Sadece konut sigortası başvuru formunu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz. Sigorta uzmanlarımız sizi arayarak fiyat ve...teminat bilgilerini vererek en uygun konut sigortası fiyatları hakkında bilgi almanızı sağlar. Bu sayede kendiniz için en doğru...poliçeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. En uygun konut sigortası fiyatları için Sigortam.net konut sigortası başvuru formunu doldurun. Konut Sigortası...hakkında merak ettiklerinize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: Konut Sigortası Nedir? Niçin Konut Sigortası Yaptırmalısınız? Konut Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına...Alabilirsiniz? Konut Sigortasının Karşılamadığı...Durumlar Nelerdir? En Uygun Konut Sigortası...Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır? Konut Sigortası İndirimleri...Nelerdir?