LPGli Araçların Otopark Yasağı Bitiyor

LPGli araçlar için büyük sorun oluşturan kapalı otopark yasağı kaldırılıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın başlattığı çalışma yıl sonuna kadar tamamlanabilirse, sürücüler 2014 yılında LPGli araçlarını kapalı otoparklara bırakabilecek.
 LPGli araçlar patlama ve yanma tehlikeleri taşıdıklarından dolayı kapalı otoparklara alınmıyor. Özellikle yakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra yaygınlaşan LPG kullanımı, otopark sorununu da günden güne arttırıyor. Bu durum için bir önlem almaya hazırlanan yetkililer, yeni bir düzenleme yaparak, otoparklar ile ilgili bazı güvenlik standartları belirleyecek.
Dünyada kapalı otoparklara LPGli araçların alındığı ülkeler bulunuyor. Türkiye’deki uygulama için bu ülkelerde ne tip önlemler alındığı, nasıl sistemler kullanıldığı incelenecek ve buna göre düzenlemeler yapılacak. Bunun için öncelikle kapalı otoparklardaki havalandırma sistemleri gözden geçirilecek. Otoparkların, herhangi bir gaz sızıntısı durumu için alarm sistemi olacak ve söz konusu durumda havalandırma sistemleri devreye girecek. Kapalı otoparklardaki görevliler de böyle durumlar için eğitim almış kişilerden oluşacak.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Otoparklardaki önlemlere ek olarak araç sahiplerinin alması gereken önlemler de bulunuyor. Türkiye’de otogaz sistemleri uygulamalarını yapan uzman kişiler bulunabildiği gibi, denetimsiz çalışan yerler de mevcut. Bu yüzden, düzenlemeden sonra kapalı otoparklara girilebilmesi için bagaj kontrolü sona erecek olsa da güvenlik kontrolü tamamen sona ermeyecek. Otoparklarda bagaj kontrolünün yerine, standartlara uygun olarak montajı ve bakımları yapılmış olan araçlara takılacak olan bandrolün kontrolü yapılacak. Böylece sonra araç sahipleri, uzman kişilerin uyguladığı otogaz sistemlerine yönlendirilmiş olacak. Düzenleme ile hem LPGli araç sürücülerinin otopark sorunu çözülecek, hem de trafikte LPGli araçların yarattığı risk azaltılmış olacak.
 
Siz de aracınızı güvenle sürmek için kasko sigortası yaptırın, aracınızı çarpma, yanma, çalınma gibi risklerden koruyun. Sigortam.net üzerinden dolduracağınız tek bir form ile anlaşmalı tüm sigorta şirketlerinin kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, size en uygun kasko sigortasını seçin. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta sorgulama yapın, yüzde 45 fiyat avantajını yakalayın.

Online Kasko Sorgulama


En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %50'ye varan fiyat avantajı yakalayın.


Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00


Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!


Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Müşteri Yorumları