Seyahate Çıkacaklar Nasıl Bir Seyahat Sigortası Yaptırmalı?

Yazın gelmesi, bayramın yaklaşması ile birlikte tatil planları, hatta erken tatil rezervasyonları yapılmaya başlandı. Bavullar hazırlandı, alışverişler yapıldı, iş izinleri alındı.

Ancak hem sizin hem de sevdiklerinizin tatilinin kabusa dönüşmemesi adına bazı önlemler almakta fayda var. Uçak seyahati esnasında bavulları kaybetmek, yaralanmak veya hastalanmak bu kötü senaryolardan sadece birkaçı. Bu gibi durumları atlatmanın, kötü sürprizlerle başa çıkmanın yolu ise uçak bile alırken seyahat sigortasını da es geçmemek.

Seyahat sigortası; seyahat edecek kişilerin seyahatleri boyunca karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarını, bavul kaybı gibi kayıpları güvence altına almak amacıyla yola çıkmış bir sigorta türüdür. Günler öncesinden planını yaptığınız tatile çıkmadan önce uçak bileti, otel rezervesyonu araştırmalarından sonra seyahat sigortası başvurusu için de detaylı bir araştırma yapmak seyahat sigortasının bu amaçlarına sizi daha da yakınlaştıracaktır.

Özellikle yurt dışı seyahati edenler bilirler heme hemen her ülkeye giderken vize verilmeden önce çeşitli sigortalar istenir. Seyahat sigortası bu istenen sigortalardan biridir. Seyahat sigortasının öncelikleri sağlığı ilgilendiren konular olmakla birlikte; bavul kaybolması, seyahatin iptali gibi farklı konuları da içerir.

Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!    

Peki Nasıl Bir Seyahat Sigortası Yaptırmalı?

Bütün riskleri kontrol edebilmek veya tahmin edebilmek çok kolay değil. Seyahat sigortası yolculuğa çıkacaklar için bir önlemdir. Bu yüzden olabildiğince geniş kapsamda bir sigorta seçmek yararınıza olacaktır.

Sigorta poliçesi satın almadan önce mümkün olduğunca fazla seyahat sigortası fiyatları olmak, fiyatları değerlendirmek ve sigortaların kapsamlarını incelemek seyahat sigortası almadan önce yapılması gereken ilk ve en önemli adımdır. Ufak ayrıntılara dikkat ederek aldığınız seyahat sigortası, çok uygun fiyatlarla seyahatinizi ve kendi sağlığınızı garanti altına almanızı sağlayacaktır.

İyi Bir Seyahat Sigortası

  • Yurt dışı seyahatinde kaza ve tedavi masraflarını yüksek oranlarda karşılamalıdır.
  • Sigorta sahibinin rahatsızlık geçirmesi halinde; yanında bir refakatçi kalması gerektiğinde yol ve konaklama masraflarını karşılamalıdır.
  • Sigortalı hastanın yanına bir refakatçi yakınının gelmesi gerektiğinde sigortanın yol ve konaklama masraflarını karşılaması gerekli.
  • Herhangi bir olumsuz nedenden dolayı seyahatinizin iptal olma olasılığını güvenceye almalı, seyahatin iptali halinde sigorta sahibinin geri dönüş masraflarını karşılamalıdır.
  • Sigorta sahibinin tedavisi sonrasında nakil veya vefat durumu olması halinde cenaze naklini de karşılamalıdır.
  • Seyahat esnasında en çok can sıkan konulardan biri de bagaj kayıplarının olması, bu ne yazık ki çok fazla karşılaşılan bir durum. İyi bir seyahat sigortası kayıp bagaj veya bagaj gecikmesi gibi durumlarla ilgilenmeli ve zararı karşılamalı..

Siz de uzun süredir hayalini kurduğunuz tatilinizi ve kendinizi 15 ayrı riske karşı korumak için seyahat sigortası yaptırın. Oluşabilecek risklere karşı kendinizi uygun fiyatlarla sigortalayın!

Müşteri Yorumları