444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Neden Sigorta Yaptırmak İstiyoruz?

13 Temmuz 2015

Son yıllarda Türkiye’de önemli bir yükselişe sahip olan bireysel emeklilik sistemi ve sigorta hakkında yapılan araştırmada ortaya çok ilginç sonuçlar çıktı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de bireysel emeklilik sistemine katılanların en önemli hedefi, ailelerine yardımcı olmak olurken, sigorta şirketi seçimi tercihinde ise marka bilinirliği ve güvenilirliği ön plana çıktı.

2015 itibari ile Türkiye’deki katılımcı sayısı 5 milyon 400 bin kişiyi bulan bireysel emekli sistemine katılım, devlet katkısının avantajıyla da giderek büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda TSB (Türkiye Sigorta Birliği) tarafından 2015 Sigorta/BES Segmentasyon Araştırması adı ile yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuçlar ise bir hayli dikkat çekici. Yapılan araştırmaya katılım gösterenlerin %35’i bireysel emekliliğe üye olduğunu belirtirken, katılım gösteren %35’lik gruptaki %6’lık bir kesimin ise BES’ten çıktığı ifade edildi.

Bireysel Emeklilik Sistemine bugün katılın, %25 devlet katkısından faydalanın!

BES’te Bilgi Kirliliği

Araştırmanın en dikakt çekici sonuçlarından birisi ise, katılımcılara bireysel emeklilik ile ilgili yöneltilen sorulara verilen cevaplar üzerinde oldu. Araştırmaya göre katılımcıların sadece %20’si 10 yıl boyunca sistemde kalıp, 56 yaşın doldurulması gerektiğini biliyorlar. 10 yıl boyunca sistemde kalmalarının yeterli olduğunu düşünenlerin oranı  %50 olurken, 10 yıldan önce çıkıldığında vergi kesintisi olduğunu söyleyenlerin oranı ise %7 oldu. Araştırmada katılımcıların %44’ünün bireysel emeklilik ile ilgili en önemli bilgi kaynaklarının ise TV’lerdeki reklamlar olması dikkat çekti.

Neden Sigorta Yaptırmak İstiyoruz?

Yayınlanan raporda sigorta yaptıranların %33’ü kendilerini güvende hissetmek için sigorta yaptırdıklarını belirtirken, %21’i mağdur olmamak için, %9’u hasar olduğunda karşılamak için, %7’si ise tedbir almak için cevaplarını verdi. Araştırmada sigorta yaptırmayanların en öncelikli sebepleri ise maddi durum yetersizliği, önlem almanın gerekli olmadığını düşünmek ve konut ve iş yeri sigortası gibi konularda bilgi yetersizliği olarak sıralandı.

Hangi Sigorta Şirketi, Neden Tercih Ediliyor?

Raporda ayrıca sigorta yaptıranların şirket tercihlerinde hangi kıstasları göz önünde bulundurdukları da araştırıldı. Buna göre sigorta şirketi tercihinde %65 marka güvenilirliği, %38 uygun ödeme koşulları, %30 teminat içeriği ön plana çıkan sebepler oldu. Raporda ayrıca gelecekte herhangi bir sigorta ürününe sahip olmayı düşünenlerin oranı ise %58 olarak çıktı.

Siz de kasko, trafik sigortası, bireysel emeklilik ya da özel sağlık sigortası başta olmak üzere istediğiniz sigorta türüne en iyi fiyat garantisi ile sahip olmak istiyorsanız, hemen Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyacınız olan sigortaya dakikalar içinde kolaylıkla sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

BES ile İlgili Merak Ettikleriniz Sigortam.net'te

27 Ekim 2008 Pazartesi

27 Ekim 2008, Pazartesi / Vatan

Sigortam.net, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil olmak isteyen, ancak sistemin işleyişi, avantajlarını bilmeyenlere detaylı bilgi veriyor.

Hemen Bireysel Emeklilik Sistemine Katılın

15 Ocak 2013 Salı
Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, ''Emeklilik döneminizde refah düzeyinizin düşmesini istemiyorsanız, küçük tutarda ödemeler olsa bile gelin hemen bireysel emeklilik sistemine katılın" dedi.
 

Devlet Katkısı Olarak Ödenen Tutar Nasıl Hak Edilir?

21 Şubat 2013 Perşembe

Yeni BES düzenlemesi ile vergi avantajının yerini devlet katkısı aldı. Bu şekilde yatırılan katkı payı tutarının %25’i kadar ek bir tutar devlet katkısı olarak BES sözleşmesine bağlı ayrı bir hesapta biriktirilir ve yatırıma yönlendirilir.