Online Sigorta Ne Kadar Güvenli?

Online sigorta güvenli mi? İnternetten sigorta almak güvenilir mi? Sigorta poliçesini online olarak satın aldığımız web sitesi, nasıl özelliklere sahip olmalı? Sigortasını internetten almak isteyenler, özellikle güvenlik sorunlarını merak ederler. Kişisel bilgileri ve poliçenin geçerliliği hakkında kafalarında soru işaretleri olabilir. Biz de bu sebeple online sigorta güvenilir mi sorusu etrafında, merak edilenleri bir araya getirdik.

Online sigorta, müşterilerin bilgilerini girdikleri bir form doldurarak sigorta şirketlerinden teklif almasını ve istedikleri teklifi de satın alarak poliçeleştirmelerini sağlar. İnternetten alışveriş yapmak ile aynı kategoride yer alabilecek bu işlem, güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

TÜİK verileri Türkiye’de internetten alışverişin oldukça yaygın olduğunu gösteriyor. İnternetten en çok satın alınanlar giyim, elektronik, kitap-dergi ve ev eşyası kategorisindeki ürünler. Yani insanlar farklı kategorideki ürünler için internetten alışveriş yapmakta bir sorun görmüyor. Bu da demek oluyor ki internetten alışveriş, yalnızca elektronik eşyalar veya yalnızca kitap-dergi ile ilgilenen insanların tercih ettiği bir yol değil, her kesimden insanın kullandığı bir alışveriş yöntemi.

Online Sigorta Güvenli mi?

Sigorta da her kesimden insanın satın aldığı bir ürün. Özellikle zorunlu trafik sigortası, zorunlu deprem sigortası, kasko sigortası ve özel sağlık sigortası gibi ürünler pek çok insan tarafından tercih ediliyor veya satın alınıyor. Sigorta satın almak için sigorta acentelerine gidilebildiği gibi, internet üzerinden de sigorta satın alınabiliyor.

Online sigorta, internet alışverişinin bir parçası. Online sigorta satın alma adımları, diğer online alışveriş adımları ile benzer: üyelik bilgileri girildikten sonra ürün seçilir, adres ve ödeme bilgileri girilir, satın alma işlemi tamamlanır. Bu işlemleri yaparken size ait bilgilerin başkası tarafından görüntülenmediğinden emin olmanız gerekir. Bu yüzden hizmet aldığınız site, SSL sistemi kullanan bir site olmalıdır. Online sigorta güvenli mi sorunuza karşılık, web sitesi güvenlik sistemine dikkat ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Bilgileriniz Güvende mi?

SSL sistemi ile girdiğiniz bilgiler şifrelenir ve bu şifreler yalnızca gerekli adreslerde okunabilir. Örneğin Sigortam.net’ten satın alacağınız poliçe için kişi ve adres bilgileriniz Sigortam.net tarafından görüntülenebilirken, kredi kartı bilgileriniz görüntülenemez.

Form doldururken girdiğiniz kredi kartı bilgileri bankanıza iletilir. Bankanız, girdiğiniz kredi kartı bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol eder ve Sigortam.net’e bilgilerin doğru mu eksik mi yanlış mı olduğunu bildirir. Siz formu doldururken bu işlem saniyeler içerisinde gerçekleşir ve formda kredi kartı ile ilgili alanın yanında onay veya red işareti belirir. Yani Sigortam.net kredi kartı numaranızı, müşteri numaranızı, banka bilgilerinizi göremez; yalnızca başvuru formuna doğru bir bilgi mi yanlış bir bilgi mi girdiğiniz görür.

Sigortam.net gibi SSL sistemi kullanılan sitelerde bilgileriniz güvendedir. Peki sitenin bu özellikte olduğunuz nasıl anlarız?

SSL sistemi kullanılan bir sayfada olduğunuz anlamak ise çok basit: Adres çubuğunda internet adresinin başına http://yerine https://bulunuyorsa bu, güvendesiniz demektir. Yani bu siteden telefon, ayakkabı veya kitap satın alır gibi güvenle sigorta satın alabilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Sorunsuz Sigorta

Online sigorta güvenli mi konusu çerçevesinde güvenlik detaylarını sizlerle paylaştık. Gelelim sigortanızı kolay ve sıkıntısız şekilde alabilmenize.

Kasko sigortası, trafik sigortası veya sağlık sigortası… Yaptıracağınız sigorta her ne olursa olsun pek çok sigorta şirketinden teklif alıp, sigorta fiyatları ve seçeneklerini karşılaştırmak isteyeceksinizdir. Sigortam.net ile tüm bunları tek bir formla 2 dakikada yaparsınız, üstelik daha sonra tekrar sigorta sorgulama yapmak istediğinizde yeniden form doldurmanıza gerek kalmaz, üyelik bilgilerinizi girdiğinizde formunuz otomatik olarak doldurulur. Dilerseniz bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00    
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!


İnternetten satın alacağınız herhangi bir ürünün rengi istediğiniz gibi çıkmayabilir, büyük veya küçük gelebilir, bozuk olabilir veya başka bir sorun yaşayabilirsiniz. Online sigortada ise poliçeniz sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanır.

Satın alacağınız sigorta için anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifleri ve teminatları görür, dilediğiniz teminatı ekler veya çıkarır, poliçenize aile bireylerini dahil edebilir, aynı teminatlar için verilen farklı fiyatlar arasından size en uygun olanını seçersiniz, Sigortam.net size poliçenizi ücretsiz gönderir.

Ayrıca poliçe satın aldıktan sonra yaşayacağınız herhangi bir sorun için size özel Müşteri Temsilcisi belirlenir, 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan müşteri temsilcinize 7/24 ulaşabilirsiniz. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 üzerindensigorta sorgulama yapın, size en uygun sigorta poliçesini seçin, Sigortam.net avantajlarından faydalanın.

Müşteri Yorumları