Online Sigorta Ne Kadar Güvenli?

Online sigorta, müşterilerin bilgilerini girdikleri bir form doldurarak sigorta şirketlerinden teklif almasını ve istedikleri teklifi de satın alarak poliçeleştirmelerini sağlar. İnternetten alışveriş yapmak ile aynı kategoride yer alabilecek bu işlem, güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.
 

TÜİK verileri Türkiye’de internetten alışverişin oldukça yaygın olduğunu gösteriyor. İnternetten en çok satın alınanlar giyim, elektronik, kitap-dergi ve ev eşyası kategorisindeki ürünler. Yani insanlar farklı kategorideki ürünler için internetten alışveriş yapmakta bir sorun görmüyor. Bu da demek oluyor ki internetten alışveriş, yalnızca elektronik eşyalar veya yalnızca kitap-dergi ile ilgilenen insanların tercih ettiği bir yol değil, her kesimden insanın kullandığı bir alışveriş yöntemi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Online Sigorta

 
Sigorta da her kesimden insanın satın aldığı bir ürün. Özellikle zorunlu trafik sigortası, zorunlu deprem sigortası, kasko sigortası ve özel sağlık sigortası gibi ürünler pek çok insan tarafından tercih ediliyor veya satın alınıyor. Sigorta satın almak için sigorta acentelerine gidilebildiği gibi, internet üzerinden de sigorta satın alınabiliyor.
 
Online sigorta, internet alışverişinin bir parçası. Online sigorta satın alma adımları, diğer online alışveriş adımları ile benzer: üyelik bilgileri girildikten sonra ürün seçilir, adres ve ödeme bilgileri girilir, satın alma işlemi tamamlanır. Bu işlemleri yaparken size ait bilgilerin başkası tarafından görüntülenmediğinden emin olmanız gerekir. Bu yüzden hizmet aldığınız site, SSL sistemi kullanan bir site olmalıdır.
 

Kredi Kartı Bilgileriniz Güvende mi?

 
SSL sistemi ile girdiğiniz bilgiler şifrelenir ve bu şifreler yalnızca gerekli adreslerde okunabilir. Örneğin Sigortam.net’ten satın alacağınız poliçe için kişi ve adres bilgileriniz Sigortam.net tarafından görüntülenebilirken, kredi kartı bilgileriniz görüntülenemez. Form doldururken girdiğiniz kredi kartı bilgileri bankanıza iletilir. Bankanız, girdiğiniz kredi kartı bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol eder ve Sigortam.net’e bilgilerin doğru mu eksik mi yanlış mı olduğunu bildirir. Siz formu doldururken bu işlem saniyeler içerisinde gerçekleşir ve formda kredi kartı ile ilgili alanın yanında onay veya red işareti belirir. Yani Sigortam.net kredi kartı numaranızı, müşteri numaranızı, banka bilgilerinizi göremez; yalnızca başvuru formuna doğru bir bilgi mi yanlış bir bilgi mi girdiğiniz görür. Sigortam.net gibi SSL sistemi kullanılan sitelerde bilgileriniz güvendedir. SSL sistemi kullanılan bir sayfada olduğunuz anlamak ise çok basit: Adres çubuğunda internet adresinin başına http:// yerine https:// bulunuyorsa bu, güvendesiniz demektir. Yani bu siteden telefon, ayakkabı veya kitap satın alır gibi güvenle sigorta satın alabilirsiniz.
 
Konuyla ilgili "Online Sigorta Alınır mı?" yazımızı da inceleyebilirsiniz.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sorunsuz Sigorta

Kasko sigortası, trafik sigortası veya sağlık sigortası… Yaptıracağınız sigorta her ne olursa olsun pek çok sigorta şirketinden teklif alıp, sigorta fiyatları ve seçeneklerini karşılaştırmak isteyeceksinizdir. Sigortam.net ile tüm bunları tek bir formla 3 dakikada yaparsınız, üstelik daha sonra tekrar sigorta sorgulama yapmak istediğinizde yeniden form doldurmanıza gerek kalmaz, üyelik bilgilerinizi girdiğinizde formunuz otomatik olarak doldurulur. Dilerseniz bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
İnternetten satın alacağınız herhangi bir ürünün rengi istediğiniz gibi çıkmayabilir, büyük veya küçük gelebilir, bozuk olabilir veya başka bir sorun yaşayabilirsiniz. Online sigortada ise poliçeniz sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanır. Satın alacağınız sigorta için anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifleri ve teminatları görür, dilediğiniz teminatı ekler veya çıkarır, poliçenize aile bireylerini dahil edebilir, aynı teminatlar için verilen farklı fiyatlar arasından size en uygun olanını seçersiniz, Sigortam.net size poliçenizi ücretsiz gönderir. Ayrıca poliçe satın aldıktan sonra yaşayayacağınız herhangi bir sorun için size özel Müşteri Temsilcisi belirlenir, 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan müşteri temsilcinize 7/24 ulaşabilirsiniz. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 üzerinden sigorta sorgulama yapın, size en uygun sigorta poliçesini seçin, Sigortam.net avantajlarından faydalanın.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.