Online Sigorta Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

Sigortada ihtiyaçları tam olarak karşılayan, beklentilerle örtüşen ürünler almak çok önemlidir.
        Hemen Ara, Teklif Al    
Sigorta alımında verilen kararın doğruluğu ancak risk gerçekleştiğinde anlaşılabildiği için sigorta karşılaştırma işlemi bu uzun vadeli karar sürecinde kişilere büyük fayda sağlamaktadır.
Araç sahipleri için trafikte tam olarak bir güvenceden söz edilebilmesi hem zorunlu trafik sigortası hem de kasko sigortası yapılarak mümkün olabilir. Trafik sigortası ve kasko, farklı amaçlara hizmet eden ama her koşulda, hasar anında araç sahibini koruyan araç sigortalarıdır.
Online sigorta karşılaştırma işlemi, birkaç dakikada bir yıllık sigorta ihtiyacını tam olarak karşılayabilmeyi sağlamaktadır. Satın alınan ürünün neleri kapsadığını veya kapsamadığını bilmek, bir hasar anında beklenmedik sürprizler yaşamasına engel olmaktadır. Örneğin, satın alınması planlanan kasko sigortasında çekici hizmeti yok ise; aslında bu hizmet ek teminat kapsamında,  isteğe bağlı ve ücretli olduğu için satın alınan sigorta paketininde bulunmadığı hasar anında değil, poliçeyi yaptırma anında, yani sigorta sorgulama aşamasında farkında olunarak alınırsa, ihtiyaç anında maduriyet yaşanmamış olur.  Bu hizmet sürücü için öncelik sıralamasında yukarılardaysa, sorgulama işlemi sorasında poliçeye eklenmesi ve buna göre doğru fiyatların alınması mümkün olmaktadır. Online sigorta ile ilgili “Online Sigorta Teklifi Almanın Avantajları Nelerdir?” yazımızı da okuyabilirsiniz.
Online hizmetlerden biri olan online kasko uygulaması aracılığı ile aracınız için en doğru kasko poliçesini oluşturabilir, bu konuda karşılaştırmalı teklifleri ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.
Sağlık sigortası sorgulama işlemi sırasında sizinle ilgili oldukça detaylı bilgiler istenmektedir. Ayrıca sağlık sigortalarında isteğe göre poliçeye eklenebilecek farklı teminatlar da bulunmaktadır. Online sağlık sigortası karşılaştırma sırasında tüm ek teminatları görebilir, farklı şirketlerin sundukları bireysel paketleri ve aile paketlerini görebilir, sizin için en avantajlı sağlık sigortasını sadece birkaç dakikada seçebilirsiniz.
Online poliçe sorgulama ekranında ruhsat sahibine ve araca dair bilgileri girerek farklı şirketlerin poliçe sorgulama sonuçlarını görebilirsiniz. Böylece hem zamandan kazanırsınız, hem de çeşitli şirketlerle görüşmeler yapmak için enerji harcamamış olursunuz.
Online sigorta karşılaştırma ile size özel, en uygun sigortaya sadece birkaç dakikanızı ayırarak Sigortam.net’ten ulaşın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın.Ara, Teklif Al

Benzer İçerikler

Kasko İndirimleri 2018 Kasko İndirimleri 2018Kasko teminatlarından vazgeçmeden...alternatif kasko indirimleri nelerdir? Hangi şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? sorularının...cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Otomobil sahibi olma aşamasında ilk ve tek odak noktamız bir araç almak oluyor. Oysa büyük bir arzuyla aldığımız otomobiller, pek...çok sorumluluğu ve gideri  de beraberinde getirir.  Otomobil sahibi olmanın getirdiği sorumlulukların başında araçın...ihtiyaçlarını karşılamakla beraber, trafikteki diğer sürücülerin güvenliğini düşünmek gelir. Hem araç sürücüsüne ve...araca hem de trafikte yer alan diğer sürücülere güvence sağlayacak şey ise kasko sigortasıdır. Kasko...sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde...karşılayabilmektir.  Ancak kasko sigortası alırken yapılan araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan...sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır. Yapılan yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler,...hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar...teminatlarına da özen göstermelidir. Kasko alırken en çok ve sık yapılan yanlış kasko teminatlarından
ödün vermektir. Bu yıl bir değişiklik...yapın, 2015 kaskonuzda indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek yerine, kasko kapsamında hakkınız...olan indirimleri öğrenin.

Kasko İndirimleri İçin Tüyolar

Kasko indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta...şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını...öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko indirimlerinde en yaygın bilinen indirim türü hasarsızlık...indirimidir. Aracına kasko yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise...hasarsızlık indiriminden faydalanabilir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , hasarsızlık...indirimi oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko...poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko kapsamında bazı meslek dallarına özel olarak indirimler sunulmaktadır:...Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko indirimine tabi tutulan meslek...dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel kasko indirimleri de...sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda avantaj elde etmenizi...sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin belirli bir...oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir. Muafiyet indiriminden faydalanmak isteyen...sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara varan oranlarda ciddi...bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu nedenle aracınızın...kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize dikkat...etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir. Sigorta sektörünün her geçen gün...yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye...başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle: •    30 yaşının üstündeki sigortalılara...yaş indirimi, •    Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için "Kaskoda Tek Sürücü İndirimi" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz.) •    En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi, •    Peşin ödeme indirimi, •    Alarm...indirimi, Kasko indirimleri, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük hayatın...koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru teminatlarla uygun...kasko poliçesi sahibi olmak kolay! Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2018 kasko fiyatları hakkında...teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta...danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.